Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Agregacja pasm LTE


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Agregacja pasm LTE

Czy w samsungu da się sprawdzić agregację pasma, lub gdzie tego szukać?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Agregacja pasm LTE

Ok, a wiesz może czy kategoria LTE wyznacza opcje kombinacji agregacji pasm ? Np. u mnie w Xiaomi LTE cat. 12 jakie kombinacje obsługuje ? Wiem, że na pewno 1800+800+2100 ale nie wiem jak sprawdzić resztę.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Agregacja pasm LTE

@ketrasaArtur kod *#0011# i tam już będzie wszystko z agregacją podane, w nowszych modelach też czy korzystamy z QAM64 czy QAM256 i tego czy akurat pasmo jest w MIMO 4x4 czy nie.
@iCinek Hm tego nie pamiętam.
Anonim

Nie dotyczy

Agregacja pasm LTE

@benny_b , z ciekawości wklepałem ten kod na Samsungu i te wartości się zmieniły w przeciągu sekundy, może kilku, nim uchwyciłem. Jest coś dla mnie tam istotnego? Bo ja się na tym nie znam, a Ty tak Emotikon: Szczęśliwy

Screenshot_20191105-094915_Service mode RIL.jpgScreenshot_20191105-094921_Service mode RIL.jpg


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Agregacja pasm LTE

RSRP jest istotne - im bliżej 0 tym lepiej, a te wartości są już takie se. RSSI to w ogóle nie patrz, bo nie ma sensu. Tu jest fajna podpowiedź jak to interpretować: http://files.tinypic.pl/i/00720/5htwndki6511.jpg

Widać, że Twoja okolica jest już po podziale L1800 bo ma nośną 1749. DL MCS1 i 2 są 8 i wyższe to działa QAM256, a UL MCS1 jest 6 to na upstreamie działa QAM64 czyli wyższe prędkości, ale to pojawia się tylko przy dobrej jakości sygnale. MIMO Mode na poziomie 3 i 4 to działanie sieci w systemie MIMO4x4 czyli też wyższe prędkości.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Agregacja pasm LTE

@benny_b  Chciałem sprawdzić to na swoim Xiaomi, ale niestety kod *#0011# nie działa. Wpisuję w dialerze i nic.... jest może jakiś taki kod na Mi żeby sprawdzić te parametry (modulacja, agregacja, MIMO itp.) ? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Agregacja pasm LTE

@iCinek Ten kod działa raczej tylko na Samsungach 😉 W Xiaomi to nie mam pojęcia jak sprawdzić cokolwiek związanego z używanym pasmem (poza netmonitorem), agregacją albo używanym do rozmowy kodekiem.
Anonim

Nie dotyczy

Agregacja pasm LTE

@benny_b , na SG A50 nie zadziałał.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Agregacja pasm LTE

@Anonim ale całkiem nic się nie pokazało?
Anonim

Nie dotyczy

Agregacja pasm LTE


@benny_bnapisał(-a)
@Anonimale całkiem nic się nie pokazało?

@benny_b , wczoraj nie wczytało, bo wyskoczył jakiś błąd. Dzisiaj mam screeny, ale ja i tak tego nie kumam. Ten link od Ciebie kierował na niebezpieczną stronę.

1.PNG2.PNG3.PNG4.PNG

Czy z SG A50 te wartości mają jakieś przełożenie na te wcześniejsze z SGJ3? (robione w tym samym miejscu o innych czasowo porach)