Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Agregacja pasm LTE


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Agregacja pasm LTE

Przede wszystkim różni się pasmem - wcześniej B3 (1800 MHz), a teraz B1 (2100 MHz). Siła sygnału (RSRP) nie różni się właściwie w ogóle, RSRQ jest poprawne, SINR jest lepsze przy poprzednim screenie. Tinypic to nie jest niebezpieczna strona więc nie wiem co tam nie gra 😉 Jak wykonasz połączenie z wyłączonym VoWiFi i wejdziesz w ten kod to będzie można zobaczyć w jakiej jakości zestawia rozmowę 😉
Anonim

Nie dotyczy

Agregacja pasm LTE

@benny_b , dzięki za rozkminienie moich screenów Emotikon: Bardzo szczęśliwy Udało mi się poprawnie wczytać jpg z Tinypic. Nie wiem, dlaczego wcześniej zostałem ostrzeżony przez antywirusa. Wyłączyłem też VoWiFi i tam troszkę więcej tych parametrów było zmiennych. Reasumując, gdyby było lepsze pokrycie nadajnikami, to siła i jakość sygnału byłaby lepsza? Dobrze kumam? Techniczna noga ze mnie z tych wartości. Elektryk powiedziałby, że albo go kopnęło, albo porządnie trzepnęło Emotikon: Mrugający


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Agregacja pasm LTE

Nie odpowiem konkretnie, bo to zależy od zbyt wielu czynników 😉 Siła to pewnie zależy w którym miejscu, jakość zależy też od zakłóceń powodowanych przez inne stacje i tych, którzy używają nielegalnych urządzeń. Teoretycznie powinno się poprawić, ale to zależy jak sieć zostanie skonfigurowana.

Anonim

Nie dotyczy

Agregacja pasm LTE

Poziom sygnału zmienia się, może znacznie skakać, także tylko wykres coś w przybliżeniu pokaże. 

sygnał 2100.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Agregacja pasm LTE

Może - wystarczy się przemieszczać albo mieszkać na granicy zasięgu dwóch stacji - wtedy dzieją się cuda czasami, szczególnie jak w jednej części domu mamy zasięg z nadajnika X a z drugiej strony z nadajniki Y.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Agregacja pasm LTE

Odkąd zacząłem bawić się z agregowaniem pasm LTE zauważam dziwną zależność, otóż po godzinie 22 stojąc naprzeciw, niecałe 50 m od anten sektorowych BTSa na spokojnie w LTE 2600 wyciskam ponad 80 Mb/s, natomiast gdy załączy się agregacja jakakolwiek np. 2600+1800 to prędkość dziwnym trafem nigdy nie przekracza 30-35 Mb/s, o co chodzi ? Dodam, że kolega wykonał kilka testów na swoim P30 Pro w tej samej lokalizacji i występuje identyczna sytuacja, więc wykluczyliśmy możliwość ograniczen smartfonów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Agregacja pasm LTE

Proponuję napisać do Orange, bo coś nie działa jak powinno.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Agregacja pasm LTE

No też mi się wydaje, że agregacja powinna zwiększać, a nie zmniejszać przepustowość Emotikon: LOL 

Tym bardziej, ze problem występuje nie tylko na jednym urządzeniu, a wziąłem z ciekawości przetestowałem jak działa na tym sektorze każde z pasm z osobna właśnie tak pod wieczór i wyniki następująco się kształtowały: LTE 800: 35-50 Mb/s LTE 1800: 43-62 Mb/s LTE 2100: 42-74 Mb/s LTE 2600: 55-97 Mb/s

Więc logicznie łącząc do takiego LTE 2600 którekolwiek z pasm powinno być grubo ponad 100 Mb/s .. a nie jakieś 30... coś jest ewidentnie nie teges, a może eNodeB przycina pasmo ? No dziwna sprawa, napiszę na czacie zobaczymy co Orange na to...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Agregacja pasm LTE

Pytanie: Czy testy były z włączonym VOLTE?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Agregacja pasm LTE

Z ciekawości, @andrzej1441 co VoLTE ma do tego? 😉