Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@agat13 chciałbym sprawdzić, jak działa w mojej okolicy, ale mam tylko Huawei B525, a on nie agreguje 2100 i 1800


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

Agregacja nie działa z tymi częstotliwościami. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

W T-Mobile nie działa, to niech ktoś pokaże, że mu działa.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 90
  • 0

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

Zgłosiłem problem do TMobile bo mają wspólny nadajnik - dzisiaj dostałem odpowiedź sms, że problem został rozwiązany - ale nic się nie zmieniło, będę nadal zgłaszał problem. Muszę raz jeszcze sprawdzić na karcie Orange, ale tutaj pewnie też bez zmian dla 1800+2100.

 

Ale muszę przyznać, że jakieś 3 tygodnie temu agregacja działała, bo mam zrzut ekranu że było włączone LTE+ - wcześniej tego nie zauważyłem, a teraz nie może w żaden sposób złapać agregacji...

 

Albo faktycznie - kwestia obciążenia nadajnika i wtedy agregację wyłączają, ale trochę mało logiczne...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

Wspólny maszt nie jest jednoznaczny ze wspólnym nadajnikiem;) Wydaje mi się że sektory są indywidualne dla każdego operatora. Np u mnie w tmobile mam gorszy sygnał i prędkości niż w orange (maszt networks!) i wydaje mi się że to właśnie zależne jest od kierunku ustawienia anten. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 90
  • 0

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

Problem z agregacją na tym nadajniku został rozwiązany - po zgłoszeniu problemu do TMobile otrzymałem w niedługim czasie sms-a o rozwiązaniu problemu i faktycznie agregacja wróciła 🙂 Działa również na karcie Orange, więc pewnie było to coś z samym nadajnikiem nie tak...

 

Trochę przykro, że konsultanci Orange wprowadzają w błąd mówiąc, że brak agregacji wynikał z przeciążonego nadajnika...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@przemek89k fajnie, że problem agregacji został rozwiązany. Szkoda tylko, że to konkurencja lepiej zadziałała, niż Orange. Czy możesz pochwalić się prędkością internetu z agregacją?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@przemek89k  to nie jest mało logiczne... Jeśli jeden klient agreguje do jednej transmisji chociażby dwa pasma, to zwiększa obciążenie chwilowe nadajnika.. A tak to jeden ma jedna częstotliwość, a inny już może z drugiej korzystać.. I wtedy dwóch działa, a nie jeden... I myślę, że właśnie to tak działa( oczywiście to moje domysły) 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 90
  • 0

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@agat13to raczej nie działa w ten sposób - czy ktoś łączy się w ramach agregacji czy nie to niezależnie od tego może wpłynąć na obciążenie nadajnika. Oczywiście można to rozumować tak jak piszesz, że korzystam wtedy z kilku pasm, a tak korzystałbym tylko z jednego. Ale to rozumowanie ma kilka "ale":

1) W przypadku braku agregacji prawdopodobnie większość osób będzie podłączona do tego samego pasma - chyba, że jest jakoś ustalone w nadajniku, że w przypadku przepełnienia danego pasma przełącza na inne np. mniej obciążone. 

2) Przy włączonej agregacji nie możesz założyć, że będę "większym" obciążeniem dla nadajnika. Zakładając, że chcę pobrać jakiś plik na dysk, który waży 1GB. Przy większej prędkości (korzystając z agregacji) pobiorę go w mniejszym przedziale czasu i w efekcie szybciej "zwolnię" nadajnik, natomiast w przypadku mniejszej prędkości pobranie pliku będzie trwało dłużej - a więc będę przez dłuższy czas obciążeniem.

 

https://www.orange.pl/poradnik/siec-komorkowa/agregacja-pasm-lte-co-to-takiego/

 

Definicja Orange mówi:

 

Wybrany cytat:

Agregacja pasm jest technologią, dzięki której możesz doświadczyć naprawdę wysokich prędkości przesyłania danych – nawet przy dużym obciążeniu sieci..... To sprawia, że użytkownicy internetu mobilnego odczuwają znacznie większy komfort i mogą pobierać dane szybciej – nawet gdy z sieci korzysta wiele osób.