Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

5G na telefonach z wolnego rynku

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 67
  • 0

5G na telefonach z wolnego rynku

Czy Orange nadal blokuje 5G na smartfonach kupionych poza własną siecią sprzedaży?

Szczególnie interesuje mnie oferta Flex?

 

________________
* Przeniesiono z Telefony i tablety – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

5G na telefonach z wolnego rynku

Na telefonach z iOS-em nigdy nie blokował i nie blokuje.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

5G na telefonach z wolnego rynku

Na telefonach z iOS-em nigdy nie blokował i nie blokuje.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

5G na telefonach z wolnego rynku

Czas takie głupoty gadają konsultanci tzn. VoLTE czy VoWiFi tylko na sprzęcie zakupionym u operatora. Prawda jest taka że nie dotyczy to sprzętu Apple. Stąd potem różne domysły. 5G działa i ma się dobrze w każdej polskiej sieci.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

5G na telefonach z wolnego rynku

@JanekS Orange nigdy nie blokował 5G na telefonach. Sytuacja wynika z powodu przydziału częstotliwości do obsługi technologii 5G. Z założenia, 5G miało być dostępne na częstotliwości 3,6 GHz. Tak też producenci dostosowali telefony. Ponieważ zostały wycofane aukcje na przydział częstotliwości 3,6 GHz, więc operatorzy chcąc wprowadzić legalnie działającą 5G musieli skorzystać z dostępnych zasobów częstotliwiści. Padło więc na 2100 MHz. Trzeba było więc dostosować telefony, które sprzętowo są przygotowane na 3,6 GHz, operator programowo wgrywa na telefony możliwość korzystania z 5G na 2100 MHz. To nie jest blokowanie, tylko udostępnianie. Gdyby nie zawirowanie w przydziałach częstotliwiści, takiego problemu by nie było i 5G ruszyło by na częstotliwości 3,6 GHz.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 512
  • 1820
  • 12

5G na telefonach z wolnego rynku

Nie czytałem aby jakaś sieć blokowała 5G. Zapewne wszystko się rozbija o brak obsługi danej częstotliwości w telefonie.
Orange ma pseudo 5G na częstotliwości 2100GHz.

 

Bratanek niedawno kupił telefon Realme GT 2 i od razu miał 5G a Play ma 5G też na 2100GHz.

Zależy jeszcze od taryfy/abonamentu, nie wszystkie oferują 5G.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

5G na telefonach z wolnego rynku

Ale to playowe 5G to marketingowo jest... oni nawet kiedys mieli juz z tego powodu problemy.

Dynamic Spectrum Sharing. Jak sie zacznie obciazenie to redukcja.

 

Swoja droga co ostatnio zaobserwowalem w Orange. Plynne Handovery szwajcarskiej karty SIM podczas rozmowy - wybieram recznie playa i rozmawiam sobie, w trakcie rozmowy przelacza na Orange. Bez zerwania polaczenia glosowego.

 

Obserwacja dla sieci sunrise


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

5G na telefonach z wolnego rynku

Byłem dziś w dwóch lokalizacjach, gdzie wg. mapy zasięgu Orange jest 5G, ale loguje mnie tylko do sieci 4G i teraz nie wiem czy problem jest w sieci Orange, czy mój telefon moto g71 5G nie ogarnia 5G na pasmie 2100 MHz. 

5G w Orange to jest FDD ? Jeżeli tak, to powinno działać (wg. specyfikacji), wsadzając kartę zielonego operatora, gdzie jest TDD na 2600 MHz działa 5G bez problemu. 

Mam Flexa z pakietem 30GB/30zł, więc 5G powinno być aktywne.

Obie stacje są na wsi, w promieniu kilku kilometrów nie ma innych, sprawdzałem w różnych odległościach od 0,5 km do 2 km.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

5G na telefonach z wolnego rynku


@user6541napisał(-a)

Byłem dziś w dwóch lokalizacjach, gdzie wg. mapy zasięgu Orange jest 5G, ale loguje mnie tylko do sieci 4G i teraz nie wiem czy problem jest w sieci Orange, czy mój telefon moto g71 5G nie ogarnia 5G na pasmie 2100 MHz. 

5G w Orange to jest FDD ? Jeżeli tak, to powinno działać (wg. specyfikacji), wsadzając kartę zielonego operatora, gdzie jest TDD na 2600 MHz działa 5G bez problemu. 

Mam Flexa z pakietem 30GB/30zł, więc 5G powinno być aktywne.

Obie stacje są na wsi, w promieniu kilku kilometrów nie ma innych, sprawdzałem w różnych odległościach od 0,5 km do 2 km.


Twój telefon nie ma wsparcia dla 5G Ready Orange 😎

Mam Motorolę Edge 30 Neo i mogę korzystać z 55, musisz poczekać na 5G Orange, lub dodania telefonu, do wspierających 5G w Orange,, inna sprawa, kupuje się telefon w sklepie Orange, wtedy nie ma takich problemów i nawet volte działa, u ciebie zgadnę że nie działa 😎


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

5G na telefonach z wolnego rynku

@IreneuszCD Jak miałem starego Samsunga to też mi VoLTE działało 😅 Dobrze zgadłeś nie działa w obecnym telefonie, jak wyłączą 3G to rozmowy będę prowadzić w 2G 🤣 Do niedawna Twojej motki też nie było na liście, jak ja się na nią czaiłem to jeszcze jej nie dodali wtedy.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

5G na telefonach z wolnego rynku

@user6541 pokazała się w sklepie Orange i jest wspierana, kupiłem w promocji FLEX, mega fajny telefon 😃