Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód wszędzie w promieniu 10 km - u mnie neostrada

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Światłowód wszędzie w promieniu 10 km - u mnie neostrada

@Woiitek próbuj, w tej chwili to jak wspomniałeś, zaangażowanie samorządu. Samemu trudno coś ugrać. Czas trwania projektu to chyba z 5 lat, liczone od uruchomienia sieci światłowodowej.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Światłowód wszędzie w promieniu 10 km - u mnie neostrada

Sytuacja w której na mapkach są zaznaczone adresy z rzekomym dostępem ponad 30mb/s jako czarne punkty, kiedy w rzeczywistości takie prędkości nigdy tam dostępne nie były (wliczając internet radiowy) jest dość powszechna.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 51
  • 0

Światłowód wszędzie w promieniu 10 km - u mnie neostrada

@Woiitek Na pewno napisz w tej sprawie do UKE. Z mojej dotychczasowej korespondencji z naczelniczką wynika, że bardzo chętnie wezwą Orange do "złożenia wyjaśnień w zakresie potencjalnie błędnego przekazania informacji w ramach inwentaryzacji infrastruktury i usług telekomunikacyjnych". Tylko potrzebują jakiegoś dowodu/materiału jako podstawy.

Czy pomoże to w obecnym POPC… śmiem wątpić, ale może pomóc w przyszłości.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 76
  • 2

Światłowód wszędzie w promieniu 10 km - u mnie neostrada

Nic z tego. Korespondowałem z UKE w tej sprawie dość długo i dane w inwentarzu sieci dotyczą technicznych możliwości sieci, a nie faktycznie świadczonych usług. Jeżeli na danym łączu da się puścić 80Mb/s w dowolnej technologii (z tych dopuszczonych przez UKE, tj. wszelkie odmiany DSL, DOCSIS, Eth czy PON) to już nie jest biała plama. Koniec kropka. Nawet, jeżeli wymagałoby to użycia technologii niestosowanej przez operatora zgłaszającego. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Światłowód wszędzie w promieniu 10 km - u mnie neostrada

Co więcej, jak dowiedziałem się od biura CPPC adresy, które są objęte zasięgiem radiówki typu WiMAX we wszelkich technologiach (poza siecią komórkową) która to radiówka dostarcza łącze min. 30 Mb/s również mogą nie być brane pod uwagę w projekcie.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 51
  • 0

Światłowód wszędzie w promieniu 10 km - u mnie neostrada

To by wyjaśniało dlaczego setki adresów niedaleko central bez kart VDSL jest oznaczonych jako "do 80 Mbps". Tymczasem na stronie Orange max to 20 Mbps. Idąc tym tokiem rozumowania mogliby je oznaczać "powyżej 100 Mbps", bo przecież używany przez Orange profil 17a pozwala na 150 Mbps 😓


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 76
  • 2

Światłowód wszędzie w promieniu 10 km - u mnie neostrada

Tak, ale VDSL powyżej 100Mb/s to raczej tylko FTTB, a Orange stosuje FTTC. No i przepustowość jest oszacowana na podstawie długości pętli, a nie jej faktycznego tłumienia na przykład.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Światłowód wszędzie w promieniu 10 km - u mnie neostrada


@piotrekoonapisał(-a)

To by wyjaśniało dlaczego setki adresów niedaleko central bez kart VDSL jest oznaczonych jako "do 80 Mbps". Tymczasem na stronie Orange max to 20 Mbps. Idąc tym tokiem rozumowania mogliby je oznaczać "powyżej 100 Mbps", bo przecież używany przez Orange profil 17a pozwala na 150 Mbps 😓


Niby tak, ale jak wytłumaczyć sytuację gdzie mniej więcej połowa adresów jest oznaczona jako 30mb+ a reszta już jako białe plamy, rozkład całkowicie losowy, na tej samej ulicy co drugi dom biała i czarna plama, bliżej dalej centrali, po przeciwnych stronach ulicy, połowa mieszkań w bloku czarne a połowa białe (nawet na tych samych klatkach).

W wielu miejscach to wygląda całkowicie losowo.