Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w Izabelowie Małym

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Światłowód w Izabelowie Małym

Cześć mam pytanie odnośnie światłowodu. A mianowicie zauważyłem że na Izabelowie są kable światłowodowe. I mam pytanie czy z Izabelowa dojdzie światłowód na Izabelów Mały? (woj. Łódzkie gmina zduńska wola)

 

 

 

 

________________

*Przeniesienie tematu z działu Internet domowy - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Jest to możliwe. Zależy od sprawności Nexery. I trochę od pogody - bo jeszcze zima nie nadeszła to więcej można robić.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

154 ODPOW. 154

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Jeśli Twój numer domu jest w załączonym pliku, to tak. Ale światłowód robi Nexera, z którym Orange ma umowę.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Światłowód w Izabelowie Małym

Czyli światłowodu mogę się spodziewać pod koniec roku 2020?

Bo tak za bardzo nie rozumiem tej tabeli 😞


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Nexera to operator hurtowy sprzedający usługi innym operatorom. Obecnie Orange nie wchodzi od razu po oddaniu inwestycji np. w warmińsko-mazurskim. Czy ten proces przyśpieszy w przyszłym roku? Ciężko przewidzieć. Pewniejszy 2021.

 

Edit: Tabela zawiera adresy zgłoszone do POPC. To program z dofinansowaniem unijnym, gdzie prywatne firmy robią światłowodu (nie zawsze jest to Orange). W ramach każdego projektu dana firma powinna podłączyć "większość" adresów określonych w projekcie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Światłowód w Izabelowie Małym

Gadałem z innym operatorem i powiedział mi że pod koniec bieżącego roku powinienem mieć dostęp do internetu światłowodowe go. Czyli jeśli dobrze rozumiem światłowód mogę mieć nie długo 2019/2020 ale orange będzie dawało swoje usługi dopiero w 2021? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Światłowód w Izabelowie Małym

Trochę słabo że muszę czekać aż rok a nawet dwa skoro Izabelów jest obok Izabelowa Małego 😞 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Data w pliku jest planowana. Sam najlepiej ocenisz czy coś się dzieje. Orange zwykle ma poślizg od 3-6 miesięcy zanim Nexera zakończy swoje prace. Być może inny operator skorzysta z łącz Nexery szybciej. Daty ciągle ulegają zmianie. Jeśli światłowód w Orange będzie planowany na miesiąc do przodu, info będzie do uzyskania na czacie, infolinii lub w salonie Orange. Dalszych planów zwykle brak.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Światłowód w Izabelowie Małym

Dzięki za odpowiedź i życzę miłego wieczoru. Mam nadzieję że jakoś uda mi się namówić nexera na przyspieszenie rozbudowy ponieważ tak jak już mówiłem Izabelów jest zaraz obok Izabelowa Małego 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Światłowód w Izabelowie Małym

A jeszcze mam pytanie czy to możliwe żeby światłowód powstał wcześniej niż data podana w pliku bo rozwiesiłem ulotki i zachecilem sąsiadów do wypełnienia formularza o przyspieszenie rozbudowy światłowodu. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Jest to możliwe. Zależy od sprawności Nexery. I trochę od pogody - bo jeszcze zima nie nadeszła to więcej można robić.