Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1 Pewnie czarna skrzynka. Będzie rejestrować co robisz w necie 😂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@marderheh


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@agat13 Wiem. Z tego co kojarzę to chyba jakiś opp wisi koło kapliczki w centrum wsi. Jak zaczynali robić na wsi to tam zaczynali i chyba z tg co kojarzę tam wisiał. Aż z ciekawości się wybiorę i sprawdzę czy dobrze pamiętam. A opp na ile domów jest? Może być na całą wieś jeden albo tylko kilka? Bo nie pamiętam

 

No to faktycznie kicha jest. Myślałem że tam wisi a jednak nie a więc jeszcze nie prędko. Skoro na całej wsi oppa nie ma to jeszcze trzeba będzie poczekać trochu


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?


@Emill1napisał(-a)

Witam.....Do sąsiadki musi iść po słupie, który jest na naszej działce. Najlepsze jest to, że to mega starsza pani która co najwyżej ma telefon i to w dodatku nieraz ma z nim problem bo nie umie się nim posługiwać...... Słup na naszej działce więc może mogliby podłączyć nas w wcześniej albo może dałoby się gdzieś zgłosić, ze tamten adres nie ma sensu albo żeby i nas wcześniej też podłączyli? Szczerze mówiąc nam by się prędzej przydał światłowód. A starsza pani na pewno nie będzie z niego korzystała.


@Emill1 , ostatnio pokazywali reportaż, jak starsze osoby na wirtualnej farmie ostro "hodują i pielęgnują", a to niby nałóg, jak niektórzy mawiają. Dla nich to pasja w samotności, więc ja bym był ostorożny w osądach. Młodość mija i starość wcale nie musi przekreślać wszystkiego.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Polecam na spokojnie podejść do tematu. Jeżeli masz już na swojej działce zakończenie ze światłowodem to już bardzo dużo. Nie wiem jak u Ciebie w okolicy podwykonawca działa, ale w większości przypadków na słupie zostaje zapas kabla do domu a samo podłączenie adresu ze strony operatora infrastruktury to dopiero początek i to, że teraz nie "podłączą Twojego adresu" nie zamyka drogi. Jak ktoś wspominał, to nie miedziane linie. Tu jest spory zapas w pojemności na przyszłość.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Mattemat dawno się rozwinął i spokojnie czekam bo zapas jest zostawiony. Z tego słupa telekomunikacyjnego po drugiej stronie poszedł do nas i z niego bezpośrednio pociągnięty po słupach pod sam dom gdzie na słupie wisi pętelka. Temat na początku dotyczył tego że chodzili od Orange i stwierdzili ze wylosowali kilka adresów do wcześniejszego zrobienia. Oba adresy były w popc 4 i wykonanie miało być na 2023 w listopadzie. Genialni panowie powiedzieli ze pani sąsiadka w ramach tego tzw losowania dostanie wcześniej realizację co oczywiste było bzdura. Oczywiście okazało się że ci panowie bzdury gadali po prostu u nas wcześniej zaczęli ten popc 4. 24grudnia pociągnęli właśnie do tamtego słupa na naszej działce a potem pod dom. Teraz zwyczajnie relacjonuje jakie postępy robią na wsi a potem jak już zamówię to napisze jak było. Podłączenie u mnie to już pewność i niczego mi nie braknie czy zostanie kiedyś później zrobione jak początkowo mogło z tematu wynikać nie mnie dzięki za odzew. A z @agat13 chodziło mi że oppa jeszcze nie ma nigdzie na wsi zdawało mi się że widziałem w centrum wsi ale okazało się że mi się pomyliło i faktycznie póki co nigdzie nie ma.  @agat13 weź pomóż wgl wybrać posta na rozwiązanie bo ki się ciągle wyświetla a nw które oznaczyć a rozwiązanie tematu już dawno było hah


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@bronzubnie przeczę że mogą tacy się zdarzać nie mniej w tym przypadku nie wydaje mi się. Bo znam te panią. Zwykłej komórki nie umie obsługiwać. A przez większość czasu mieszka u innej sąsiadki więc nikt raczej nie zamawia neta do pustostanu a jej dom taki jest przez większość dni w roku. Nie mniej pod tym względem już mnie ona nie obchodzi. Miało iść z mojego słupa też do niej póki co nie widzę żadnych zmian pod tym kierunkiem. W tamtą stronę nic się nie rozwija, nie ciągną. O niej była mowa na początku jak @mat wspominałem panowie bzdury gadali ze niby jakieś losowanie że wcześniej kilka robią adresów i że niby ona teraz a ja miałem być na realizacji dopiero w 11.2023.co okazało się bzdura totalna bo wszystkim teraz robią


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?


@Emill1napisał(-a)

A opp na ile domów jest? Może być na całą wieś jeden albo tylko kilka? Bo nie pamiętam

 


Do najbliższych domów. Zależy jak projektant to rozwiązał. Jak ulica jest krótka to wystarczy nawet jeden punkt a jak ciągnie się daleko to kilka.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1 , nie przeczę, że znasz sąsiadkę. Zauważ jednak, że nie wiesz do końca wszystkiego. Może tak być, że następca prawny wziął sprawy w swoje ręce. Tego nie wiesz na bank.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Dziś przyszedł list. Ze wkrótce ukończą infrastrukture światłowodowa i że proszą o kontakt telefoniczny zainteresowanych bezpłatnym podłączeniem do infrastruktury światłowodowej. Pytanie czy to jest tylko potwierdzenie chęci podłączenia czy to już będzie zamawianie usługi.?. A szczerze myślałem że będzie tylko informacja ze kończą i że można np za kilka miesięcy w dogodnym momencie zamawiać. Oczywiście ja chce jak najszybciej ale co z ludźmi którzy mają jeszcze jakiś czas do końca poprzedniej umowy u innego ISP i nie chcą jej anulować. To co. Muszą zamówić światłowód i płacić za oba łącza. Co się dzieje jak termin minie? Nie można już później zamówić usługi?

IMG20220114154740b.jpg