Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

@Szymon22 z tego co piszesz to sprawa może potrwać dość długo. Najpierw muszą wydzierżawić łącze od Orange a później słupy od Energetyki i zawiesić kable. Pewnie teraz przeliczają czy im się to opłaci. Dużo osób zadeklarowało że weźmie u nich usługi?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 37
  • 0

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

@marder Kiedy po raz pierwszy poszedłem do lokalnego dostawcy dostałem wnioski o przyłacze, powiedzieli że musze zebrać 4-5 żeby sie to opłacało. Zebrałem 6 wniosków i dostarczyłem. Na moje rozumowanie nie byliby zainteresowani tą sprawą od początku, gdyby się to nie opłacało.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

@Szymon22 Nie koniecznie. W salonach Orange też są zawsze zainteresowani a później nic z tego nie wynika. 6 osób to nie jest dużo. Powiedział bym nawet że dużo za mało. Nie będę Cię jednak zrażał bo nie znam stawek za dzierżawę słupów i łączy i tego jak duży zakres prac byłby do wykonania przez lokalnego operatora. Zawsze też mogą powiedzieć że zrobią jeśli będziecie partycypować w kosztach. Trzymaj rękę na pulsie i jak coś to napisz kiedy dostaniesz od nich odpowiedź.    


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 37
  • 0

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

@marder Czy jest to dużo czy mało nie mam pojęcia, ale skoro się podjeli jakaś nadzieja jest. Roboty nie ma aż tak "dużo". Kilka metrów kostki kanalizacją, wejście na słup i dalej po słupach, może jeszcze jakieś OSD. Jak wyglądają koszty dzierżawy od Orange nie wiem, ale wiem że dzierżawa słupów to 1.73 PLN za słup, czyli nie dużo. Zobaczymy co z tego wyjdzie, jak będę miał więcej informacji napisze.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange


@Szymon22napisał(-a)

@marder Czy jest to dużo czy mało nie mam pojęcia, ale skoro się podjeli jakaś nadzieja jest.


Z perspektywy takiego molocha jak Orange 6 klientów to jest nic. Ale może dla małej lokalnej firmy jest to warte zachodu. Ok napisz jak się sprawa rozwinie.