Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

Niejednokrotnie też jest tak, że za montaż i serwis odpowiadają dwie różne firmy. Co do slotów to jest to stosowane z tego co wiem tylko w firmach, które podlegają bezpośrednio pod Orange. Wszystko jest od ustalenia. Różne są praktyki w różnych firmach. Często asysta oznacza wizytę dwóch firm (w przypadku umów BSA) więc ten termin też trzeba by doprecyzować 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

@marder: przecież zawsze w cenniku była pozycja za drugie gniazdko. Nawet w archaicznym planie tp standardowym. Tylko mało kto chciał płacić.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.


@Piotrekk85napisał(-a)
@marder: przecież zawsze w cenniku była pozycja za drugie gniazdko. Nawet w archaicznym planie tp standardowym. Tylko mało kto chciał płacić.

Zgadza się. Klient sam sobie coś porobił a później trzeba było chodzić po całej posesji i zastanawiać się co tu jest włączone i dokąd to idzie. Na końcu okazywało się że jeden z 3 zrównoleglonych telefonów leci gdzieś do komórki przy stodole i jest uszkodzony blokując całą linię. Jak monter miał czas i ochotę to gościowi to naprawił, a jak nie to kończyło się na odłączeniu problematycznego kabla. Dziś w praktyce monterzy nie mają czasu na takie zabawy. Sprawdzi Ci linię na przyjściu do domu i jak jest ok to ciał, odpis uszkodzenie że awaria w sieci wewnętrznej klienta i po zawodach.  


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

Witaj, mnie kazali uzyskać pozwolenie z PGE żebym mogła zejść że słupa światłowodem do ziemi, jak było u Ciebie? Pozdrawiam 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

Witam

Wymagają zgody PGE bo pewnie światłowód jest pociągnięty po słupach energetycznych. 

W moim przypadku są to słupy telefoniczne. 

 

Z mojego pomysłu zrobiła się niezła burza widzę. 

Przede wszystkim, pomysły jakoby podczas montażu ktoś mi robił przekop 40m, wiercił przez fundament garażu i to jeszcze pewnie w te 2-3godziny to jakieś marzenia nie do zrealizowania.

Na chwilę obecną w tej lokalizacji pomysł został wstrzymany z realizacją. Brak czasu, brak od ręki możliwości kupna 40 metrów rury, poza tym Orange według strony nie świadczy tam usług światłowodowych (to wyjaśnię jak ogarne inne tematy) 

W między czasie załatwiam instację w innej lokalizacji w bloku. Będę miał więc okazję potestować jak to działa w pakiecie z TV. 

 

Pozdrawiam 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.


@GOLDENnapisał(-a)

W między czasie załatwiam instację w innej lokalizacji w bloku. Będę miał więc okazję potestować jak to działa w pakiecie z TV. 

 


Zapewniam Cię że działa bardzo dobrze 🙂