Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - Ursus

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Światłowód - Ursus

Dzień dobry,

 

Zacznę od tego iż prowadzę firmę IT przy Bohaterów Warszawy. Mam internet LTE który kompletnie nie nadaje się na moje potrzeby i obecnie powoduje straty - zawalone terminy. niedostarczone bazy do klientów na czas bo upload trwa godziny a i tak walniecie limit na drugi dzien 15mbit itp. 

 

Od ponad roku jest podpisana petycja na montaż światłowodu - obecnie chyba 5 osób z mojej kamienicy i absolutnie nikt się tym nie zainteresował z Waszej strony. Mało tego, nikt nic nie wie kiedy pytam o możliwy termin podłączenia czy to telefonicznie czy online czy w salonie. Zaoferowałem nawet pokrycie kosztów całej inwestycji nawet jeśli będzie kosztowała duże pieniądze. W bloku obok który jest dosłownie 10m dalej jest wasz światłowód - 50m dalej jest podłączona cała ulica - każdy domek czy kamienica. To naprawdę taki problem?

 

Tyle czytam o inwestycjach nawet na wsiach i krew mnie zalewa kiedy mieszkam w stolicy w 1szej strefie 15 minut od centrum i muszę korzystać z internetu mobilnego - Wstyd!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód - Ursus

@bl8er Nie, jak Orange się "bierze za budynek", to wykonuje kompletną instalację sieci dosyłowej i dostępowej na własny koszt. Z jednoosobową działalnością moim zdaniem dużo nie wskórasz. Może jakbyś był chętny na usługę za cenę rzędu cyfry z przodu i 3 zer, to ktoś by nadał wyższy bieg 🙂 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - Ursus

A co robi administrator budynku? Może on stawia problemy?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Światłowód - Ursus

Ja nim jestem 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Światłowód - Ursus

Też w Ursusie nie mam światłowodu a ulice obok każdy w zasięgu 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Światłowód - Ursus


@bl8ernapisał(-a)

Ja nim jestem 🙂


W takim razie jeśli chcesz przyspieszenia inwestycji, załatw wszystkie pozwolenia i zgody właścicieli okolicznych gruntów na przeprowadzenie prac. Co do "pokrycia kosztów całej inwestycji" operator raczej nie idzie na takie układy (głównie z powodu późniejszym problemów z odpowiedzialnością za infrastrukturę). Ewentualnie możesz zakupić splitter oraz wynająć firmę, która poprowadzi Ci wiązki światłowodu po całej kamienicy. Może @BORAX powie coś więcej o kosztach.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód - Ursus

@zbignieww @bl8er o kosztach nie napiszę, nie znam ich.  Można sobie tylko palcem na wodzie szacować.

Myślę, że doprowadzenie włókna mogłoby przyśpieszyć zamówienie na drogą usługę biznesową...nawet nie Biznes Pakiet, a może IP VPN lub MetroEthernet.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Światłowód - Ursus

@zbignieww @

Wszystko super tylko zanim zacznę zbierać zgody muszę mieć pojęcie o kosztach, możliwościach, przepustowościach itd. żeby wyjść z jakąkolwiek propozycją do mieszkańców, a nie wiem do kogo mógłbym się zwrócić z takimi pytaniami

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Światłowód - Ursus

@BORAX Dzięki za odpowiedź. Ma Pan na myśli doprowadzenie pod budynek we własnym zakresie?

Na biznes pakiet wypełniałem już kiedyś formularz i jedyne co uzyskałem od konsultanta to to że nie mamy u Pana światłowodu, więc proponuję LTE.

 

 

Można się dowiedzieć gdzieś co nieco o pozostałych pakietach i kosztach? Z tego co wiem reszta rozwiązań jest dla dużych firm a nie jednoosobowych działalności i też nie mogłem z tym nic zrobić wcześniej, nikt nie chciał mną nawet rozmawiać tylko przekierowywali do klientów indywidualnych i tak w kółko jak dzwoniłem na numery biznesowe. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód - Ursus

@bl8er Nie, jak Orange się "bierze za budynek", to wykonuje kompletną instalację sieci dosyłowej i dostępowej na własny koszt. Z jednoosobową działalnością moim zdaniem dużo nie wskórasz. Może jakbyś był chętny na usługę za cenę rzędu cyfry z przodu i 3 zer, to ktoś by nadał wyższy bieg 🙂