Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Orange po przejęciu od lokalnej firmy - pytanie

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 10
  • 53
  • 1

Światłowód Orange po przejęciu od lokalnej firmy - pytanie

Witam serdecznie,

Wybudowaliśmy dom, wszystko praktycznie już ogarnięte i chcemy zamieszkać. I oczywiście chcielibyśmy mieć internet oraz telewizję po światłowodzie. Tutaj dodam, że operatorem była firma lokalna, którą przejął (została sprzedana) Orange. Światłowód jest w całej ulicy - mało tego - jest odczep od słupa naprzeciwko mojej działki do granicy (narożnika) mojej działki. A będąc w biurze obsługi firmy (teraz jest tam logo Orange i nowe oferty mają tylko od tego operatora) powiedziano mi, że nie ma mojego adresu w bazie i nie wiedzą do końca co mogą zrobić... Dodam jeszcze, że budynki po przeciwnej stronie ulicy mają podłączony światłowód. Nawet budynki obok mojej działki (jakieś 30 metrów po jednej i drugiej stronie działki, bo działki bezpośrednio obok mnie są jeszcze niezabudowane) mają światłowód a jeden został podłączony chyba nawet w 2022 roku (ewentualnie pod koniec 2021).

W załączeniu zamieszczam fragmenty mapki - moja działka to ta z numerem 12, numer działki 77/15. Jest fragment bez uzbrojenia i z uzbrojeniem - z Geoportalu, więc aktualne.

Prośba o jakieś propozycje, bo nie wiem gdzie mam dalej uderzyć.

Z góry dzięki,

Marcin

 

geoportal_Radiowa12_04(1).jpggeoportal_Radiowa12_01(1).jpg

 

____________

* W temacie doprecyzowano tytuł i kategorię - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 10
  • 53
  • 1

Światłowód Orange po przejęciu od lokalnej firmy - pytanie

Witam,

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Światłowód już w domciu:-)

Nie obyło się bez różnych przeszkód w trakcie montażu... Okazało się, że energetycy przecieli rurkę pod światłowód przy ulicy robiąc przyłącze, dodatkowo pakując mi kabel energetyczny w peszel, który puściłem pod kostką splątali go ze sznurkiem - pilotem... I parę innych. Ale Panowie z firmy instalacyjnej poradzili sobie ze wszystkim wzorowo.

Także temat uznaję za rozwiązany.

Pozdrawiam 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód Orange po przejęciu od lokalnej firmy - pytanie

Musisz sprawić aby twój dom znalazł się w:

baza punktów adresowych opracowana na podstawie rejestrów Głównego Geodety Kraju (PRG - Państwowy rejestr granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju) i Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego (NOBC - System identyfikacji adresowej ulic, nieruchomości, budynków i mieszkań),


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 10
  • 53
  • 1

Światłowód Orange po przejęciu od lokalnej firmy - pytanie

Dzięki za informację. Pytanie tylko jak mam tego dokonać? Budynek nie ma jeszcze odbiorów ostatecznych i nie jest jeszcze w związku z tym naniesiony. Numer budynku został już nadany.

A z innej beczki - buduję dom i mam ochronę, lecz chcę zamontowac kamery po WiFi - nie mam takiej możliwości przed ostatecznymi odbiorami? Wiem, że niektórzy mają już internet przed postawieniem budynku.

Z góry dzięki za odp.

 

P.S. Sąsiad spod numeru 8 (czyli 2 działki obok) także nie ma naniesionego budynku a światłowód Orange podłączony...

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód Orange po przejęciu od lokalnej firmy - pytanie

@Marcin_Ad Wydaje się, że skoro poprzedni operator sieci (wykupiony przez Orange) w dokumentacji miał przyłącze do Twojej działki, to przekazał tą informację do Orange.

Spróbuj napisać do Orange na adres korespondencyjny:

Orange Polska S.A.

Ul. Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice

z dopiskiem "inwestycja światłowodowa"

Zamieść opis sprawy, wszelakie dostępne dane i mapki. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej.

To właściwy adres, gdyż Twoje pismo zostanie przekazane do działu inwestycji i tam wprowadzone do odpowiedniej bazy danych lokalizacji oczekujących na podłączenie. Nie zapomnij o danych kontaktowych w przypadku pytań (mail, telefon).

Zaręczam, że pismo nie trafi do kosza 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 10
  • 53
  • 1

Światłowód Orange po przejęciu od lokalnej firmy - pytanie

O, dziękuję za szybką odpowiedź. A czy jest możliwość napisania e-maila, tak, aby nie utkwił w czeluściach skrzynek Orange? I druga kwestia - akurat do Skierniewic mam 20 kilka kilometrów, być może lepiej osobiście się do nich udać - czy jest coś takiego praktykowane?

Ale tak czy inaczej - na pewno wyślę do nich wiadomość na podany przez Ciebie adres.

Dzięki,

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód Orange po przejęciu od lokalnej firmy - pytanie

@Marcin_Ad Adresu mailowego do korespondencji nie ma.

Nie spotkałem się z sytuacją, gdy ktoś osobiście chciał złożyć takie pismo. Jka będziesz w okolicy zawsze warto wstąpić i zapytać, czy mają tzw "okienko" do składania pism oficjalnych (jeśli tak, koniecznie nam powiedz). Jeśli nie, pozostaje list polecony. Naprawdę wierz mi, że wszystkie są otwierane i wcale nie zalegają gdzieś na półkach, tylko są przekazywane do odpowiednich działów (mam doświadczenie w tej kwestii, gdyż śledziłem kiedyś czas wysłania pisma, czas odebrania w kancelarii Orange i czas przekazania do działu reklamacji, a co za tym idzie odpowiedź operatora).

W Twoim przypadku odpowiedzi bezpośredniej może nie być, ale wtedy warto śledzić stronę Mapy zasięgu usług Orange i tam się dowiesz...Zresztą zawsze możesz tu zapytać 🙂 Podpowiemy

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 10
  • 53
  • 1

Światłowód Orange po przejęciu od lokalnej firmy - pytanie

@agat13  Dzięki, najpierw faktycznie wyślę polecony z możliwie największą ilością danych/załączników. W międzyczasie będę się dowiadywać co w sprawie słychać, mam nadzieję, że zostanie pozytywnie i - w miarę szybko - rozwiązane. Bo jakoś dziwne mi się to wszystko wydaje, nie miałem problemów z przyłączami wodociągu, kanalizacji, gazu ziemnego czy nawet elektroenergetycznym. A coś co zdawać by się mogło jest najbliżej działki i w teorii wymaga najmniejszego nakładu pracy -  może okazać się ciężkie do załatwienia, ehh...

No nic, pozostaje złożyć pismo i czekać.

Dzięki za wszelkie odpowiedzi, jak coś będę wiedział, nie omieszkam się podzielić tu na forum.

Pozdrawiam.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Światłowód Orange po przejęciu od lokalnej firmy - pytanie

Spróbuj złoży,c zamówienie nie na nr domu tylko na nr działki

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 10
  • 53
  • 1

Światłowód Orange po przejęciu od lokalnej firmy - pytanie

@Arti_Kn_Pl Ciekawy pomysł, ale nie wiem jak fizycznie to zrobić. Podając ulicę i numer działki budowlanej (A nie numer ewidencyjny budynku, który został już nadany) i dostaję informację "Pod Twoim adresem nie ma jeszcze Orange światłowodu". I to niezależnie czy podaję ulicę Radiową i nr działki czy zaznaczam, że w moim mieście nie ma ulic i podaję sam numer działki budowlanej...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód Orange po przejęciu od lokalnej firmy - pytanie

@Marcin_Ad Szkoda, bo czasem nr działki działa...Zostaje droga pisemna zawiadomienia Operatora o chęci przyłączenia. Napisz jednak w razie czego info, że działka przygotowana do instalacji i zapewnisz wszelakie stosowne zgody i współpracę w kwestii instalacji.