Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 25
  • 1

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych


BORAX napisał(-a):

To może być nieporozumienie z zarządcą.


Bardzo prawdopodobne, brama X i Z jest zarządzana przez zewnętrznego zarządcę natomiast brama Y jest zarządzana samodzielnie jako "Mała wspólnota mieszkaniowa". Ciekawe, czy dałoby się w tym przypadku podciągnąć z bramy obok?

 

Wracając do domków, to kontaktował się dziś z sąsiadem technik w sprawie migracji na FTTH. Miał wstępnie zweryfikować warunki techniczne, ostatecznie nie pojawił się, aczkolwiek docelowa wizyta związana z przełączeniem umówiona jest dopiero za kilka dni (procedura dwuetapowa).

 

 

 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

to ze sasiad podpisal aneks nie oznacza ze go monter podlaczy. najpierw przyjdzie i oceni czy da sie a nastepnie do 30dni ewentualnie zrobi przylacze.
sasiada adres znalazl sie w pilocie ktory orange przeprowadza wiec pewnosci nie ma ze sie uda.
na jakiej podstawie jego adres sie znalazl a Twoj nie w tym pilocie nie pytaj ;). ja na ten temat mam swoja teorie.

jedno zamowienie dla domku takiego mi juz spadlo wiec nie oczekuje cudów wzgledem reszty ale kazdy adres to inna historia wiec kto wie 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 25
  • 1

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Dziś ktoś kontaktował się z sąsiadem w sprawie umówionej wizyty technika, w narracji kto w ogóle przyjął to zamówienie i umówił instalacje w najbliższym czasie. Termin został luźno przełożony na marzec z zastrzeżeniem, że gdyby udało się szybciej to ktoś się odezwie. Nikt nic nie wspominał w sprawie anulowania aneksu więc rozumiem, że aneks migracyjny sobie wisi i jest procedowany a w przypadku gdyby okazało się, że jednak zamówienie spadnie to ktoś się skontaktuje i poinformuje, że zamówienie zostało anulowane.

Widzę, że w moim przypadku pozostaje liczyć na szczęście, że ktoś uwzględni moje zgłoszenie w formularzu i powiąże to z zamówieniem sąsiada. Światełko w tunelu jest ale cudów nie ma co oczekiwać.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Witam w klubie (śmiać się czy płakać ?),

 

Czego to ja już nie zrobiłem żeby podłączyć FTTH  w mieście jest, obecnie 400m po slupach Orange od moje lokalizacji (miedzy innymi:) 

- podpisze z Wami (czyt Orange) umowę na dłuższy okres 4 lata ???
- przeniosę 3 komórki + internet mobilny ???  
- przyniosłem (na tacy 30 klientów (adresy + telefony) ktorzy chcą światłowód teraz w promieniu 400m) ???
- sfinalizuje cześć/całość kosztów (podajcie ile ???) podłączenia ???

 

EFEKT: NO REPLY nikt nie jest zainteresowany aż mi się nie chce wymieniać z iloma osobami się kontaktowałem ...  

 

W gospodarce rynkowej, a tu taki deficyt, a tu nie da się, co jeszcze Klient ma zrobić ???  


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

OK rozumiem tyle że w konkretnej sytuacji Klient dawał na tacy prawie wszystko (nie wiem co jeszcze mógłby dać) ba Klient mówi "ja (ewentualnie) zainwestuje w Waszą infrastrukturę" i tak wykonuje to firma zewnętrzna (ta sama firma może to również zrobić na zlecenie Kowalskiego - nie ma to dla nich żadnego znaczenia kto płaci - podejrzewam ze Kowalski zrobi to szybciej niż rozliczenie danego zakresu robót) Orange zostaje "tylko" wpiąć abonenta i odcinać kupony ... 

 

... i dziękuje za odpowiedź ( blyskawicznie )   


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Z tym, że Kowalski nie może sam zlecić budowy trasy światłowodowej(czy miedzianej). Właścicielami słupów czy innego typu infrastruktury jest zawsze ktoś i temu komuś należy też płacić za każdy słup określoną kwotę. Do tego dochodzą inne sprawy administracyjne w Urzędach. Nikt z Kowalskim(jako osobą prywatną) nie będzie nawet rozmawiał.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

pełna zgoda ... minimum chęci czasami całkowicie wystarczy ... slupy stoją wiec zgody na nie trzeba, skoro jest na nich infrastruktura miedziana z logo tpsa mało tego nie ma na nich innej infrastruktury należy domniemywać że ktoś jest ich właścicielem ... i trochę odbijamy od zasadniczego wątku a mianowicie mniejsza czytaj bardziej elastyczna firma dawno by to zrobiła z przysłowiowym "pocałowaniem reki" a nie robi tego "teraz" z innych względów natomiast poziom rozmowy i zainteresowanie na temat potencjału rynku zupełnie inne niż: "ja pracuje od 7 do 15 i BMT, do widzenia zapraszamy może na 10/1 się Pan skusi jednak" ... 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 37
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Do znajomych niby dochodzi światłowód ale nie podłączą bo ..... skrzynka i brak czegoś tam. Czyli technicznie jest ale jakby nie było.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

co to oznacza "niby dochodzi"? 😉

rownie dobrze mozna powiedziec ze cala miejscowosc mozna podlaczyc jezeli w niej znajduje sie swiatlowod