Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie numeru.

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Przeniesienie numeru.

Witam, po kilkunastu latach w Orange przyniosłem numer do innego operatora, po rozmowie na infolinii Orange nie wiem czy świadomie czy nieświadomie pani konsultantka wprowadziła mnie w błąd polegający na tym że podała mi datę okresu rozliczeniowego a nie datę zakończenia umowy różnica wynosiła dokładnie 16 dni. Po złożeniu dokumentów u innego operatora Orange wyraził zgodę i nastąpiło rzeniesienie numeru, nikt ani u nowego operatora ani od Orange mnie nie poinformował że rozwiązuje umowę przed jej zakończeniem. Zgóry chciałem podkreślić że rozumie iż naliczenie opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy jest Zasadne, uważam tylko że jest to nieuczciwe że nikt nie poinformował mnie że nie są zachowane terminy zakończnia umowy i będzie naliczona kara. Pzd

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Przeniesienie numeru.

Jeśli tak uważasz, to złóż reklamację np. przez mój Orange. Nasz Orange nie jest miejscem na składanie reklamacji.

Wg mnie nawet podana błędna data nie powinna mieć wpływu na karę. Nowy operator powinien Cię uświadomić nt. zasad przenoszenia numerów. Jeśli przechodzisz z abonamentu i wskazujesz konkretny dzień, to poza ew. karą (jeśli trwa lojalka) możesz liczysz się z abonamentem za pełen okres rozliczeniowy wypowiedzenia (o ile nie było zachowanego). Najbezpieczniejsze jest wskazywanie trybu "na koniec promocji" - wtedy operatorzy sami się porozumieją i w żadnym wypadku nie płacisz kary.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Przeniesienie numeru.

Jeśli tak uważasz, to złóż reklamację np. przez mój Orange. Nasz Orange nie jest miejscem na składanie reklamacji.

Wg mnie nawet podana błędna data nie powinna mieć wpływu na karę. Nowy operator powinien Cię uświadomić nt. zasad przenoszenia numerów. Jeśli przechodzisz z abonamentu i wskazujesz konkretny dzień, to poza ew. karą (jeśli trwa lojalka) możesz liczysz się z abonamentem za pełen okres rozliczeniowy wypowiedzenia (o ile nie było zachowanego). Najbezpieczniejsze jest wskazywanie trybu "na koniec promocji" - wtedy operatorzy sami się porozumieją i w żadnym wypadku nie płacisz kary.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Przeniesienie numeru.

Nie wiem czy składanie reklamacji w ogóle jest Zasadne, chodzi o co innego, czy stary operator albo nowy operator nie powinni uprzedzić o tym że jest nie właściwie dobrana data przyniesienia numeru tylko tyle. Pzd


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Przeniesienie numeru.

Masz 3 tryby:
- na koniec promocji/lojalki
- z zachowaniem okresu rozliczeniowego wypowiedzenia
- na konkretny dzień

To Ty to określasz tryb (informacja leży w zakresie nowego operatora), data jest weryfikowana tylko w pierwszym trybie.
Dodatkowo jeśli któraś z data wypada powyżej 120 dni od wniosku o przenoszenie, wniosek jest odrzucany.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Przeniesienie numeru.

Ok dzięki serdeczne za info, pozdrawiam serdecznie postaram się sprawdzić u nowego operatora w jakim trybie było przeniesienie numeru.Temat uważam za zamknięty


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Przeniesienie numeru.

Kopię papierów powinieneś mieć sam.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Przeniesienie numeru.

Witam, wykorzystam post o przeniesieniu numeru do pytania w swojej sprawie.

Dnia 25.04. złożyłam wypowiedzenie umowy abonamentu w orange - okres rozliczeniowy przypadał od 26 dnia miesiąca, więc jeden pełen okres rozliczeniowy został zachowany i rozwiązanie umowy miało nastąpić 25 maja. Miało.

9 maja podpisałam umowę z inną siecią z prośba o przeniesienie numeru  z zachowaniem okresu wypowiedzenia u poprzedniego operatora czyli orange. 

Moje pytanie brzmi - skoro umowa na podstawie wypowiedzenia z dn 25.04 powinna skonczyć się 26 maja  - to na jakiej podstawie mój numer który miał być przeniesiony nadal działa w orange i nawet została mi wystawiona faktura? przeciez teoretycznie umowy już nie mam. moje wczesniejsze wypowiedzenie nie jest ważne?
 Ze strony plusa do którego przenoszę numer otrzymałam informację ze oni tylko czekają na ruch ze strony orange.. 
Co z tym fantem zrobić? Teraz zamiast niższych rachunków mam do płacenia 2 abonamenty.. 😞 

Anonim

Nie dotyczy

Przeniesienie numeru.

Zgłoś sprawę do BOK lub spróbuj ją załatwić przez salon Orange...czemu Twoja umowa nie wygasła ciężko nam będzie stwierdzić - trzeba zajrzeć w system i zobaczyć co się stało. Jeśli masz pisemne wypowiedzenie to możesz spać spokojnie - faktura zostanie anulowana ew. skorygowana.