Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie numeru Play->Orange


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Przeniesienie numeru Play->Orange

Cześć!

 

Chciałbym przenieść dwa numery z Play do Orange, a oto historia:

1. Umowa w Play na jeden z numerów kończy się w lipcu. Czy mogę już teraz przez internet zamówić interesujący mnie abonament? Jak to jest z przeniesieniem numeru, czy muszę w Play zgłaszać, że się z nimi żegnam, czy to Orange wszystko załatwi?

2. Umowa na drugi numer zakończyła się w zeszłym roku i przeszła na okres nieokreślony. I mam te same pytania, co wyżej. Czy mogę normalnie przenieść numer przez Waszą stronę? I czy w Play trzeba coś załatwić? Np. wypowiedzenie umowy? 

 

Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania 🙂

Pozdrawiam wszystkich!

1 ODPOWIEDŹ 1

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie numeru Play->Orange

Najszybsza i najwygodniejsza opcja to udzielenie pełnomocnictwa Orange do załatwiania formalności u poprzedniego operatora. Wtedy nic już nie robisz w Play. Inny tryb tzw bez pełnomocnictwa jest dostępny jedynie w salonie (ale dużo biegania, więc nie polecam).

Zamawiając przez stronę www możesz określić tryb przeniesienia numeru, są trzy opcje:
- z zachowaniem okres wypowiedzenia
- na koniec umowy promocyjnej
- na dany dzień, bez zachowania wypowiedzenia (ale i tak poprzedni operator naliczy abonament za okres wypowiedzenia w tej opcji).

Dla pierwszego numeru proponowałbym wybrać opcję na koniec umowy promocyjnej. Nie wiem czy w Playu do końca umowy został Ci pełen okres wypowiedzenie. Jeśli nie, to może samo przeniesienie opóźnić o jeden okres rozliczeniowy.

Dla drugiego numeru sugerowałbym tryb zgodnie z okresem wypowiedzenia. Wg mnie nie ma sensu płacić za abonament i nie korzystać (zawsze to jakieś pieniądze).

Teoretycznie możesz wybrać sam dowolny z trybów. To Twoja decyzja. Zamówienia możesz złożyć w dowolnym momencie, choćby dziś. Warunek jest tylko jeden aby do końca lojalki było mniej niż 120 dni, ale u Ciebie to spełnione.