Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlug w KRD a cesja umowy


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Dlug w KRD a cesja umowy

Czesc,

Mam problem, przenosze numer firmowy Orange na numer prywatny. Niestety mam dlug w KRD (sprawa skonczy sie w sadzie). Otrzymalem wczoraj oswiadczenia ze zgoda na weryfikacje kredytowa. Oczywiscie w mojej sytuacji wiem, ze bedzie ona negatywna. Pytanie czy sa jakies szanse na otrzymanie tego abonamentu? Wystarczy wplata depozytu? Wyrazac zgode na weryfikacje? Czy depozyt jest zwracany? Zalezy mi na utrzymaniu tego numeru, mam prace, wplywy na konto, place rachunki i nie zalegam w play czy u innych operatorow. Bede wdzieczny za pomoc.
7 ODPOW. 7

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Dlug w KRD a cesja umowy

Witam

w linku regulamin : https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1997333/4090538941.pdf

bez zgody na weryfikację nie otrzymasz ofery, po wpłacie depozytu mamy możliwość skorzystnia z ofery, zgodnie z § 12 pkt 2:

Operator zobowiązuje się zwrócić Abonentowi nominalną kwotę depozytu lub kaucji w przypadku dokonania ostatecznego rozliczenia w związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem umowy, po potrąceniu swoich wymagalnych wierzytelności. Zawsze można zwrócic się pisemnie do Operatora o wcześniejszy zwrot depozytu, jezeli regularnie opłacamy faktury.
Pozdrawiam

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Dlug w KRD a cesja umowy

Czyli wyrazic zgode na sprawdzenie w KRD i wowczas przy odrzuceniu zaproponuja mi depozyt? Czytalem regulamin ale wywnioskowalem, ze dotyczy to zaleglosci u innych operatorow typu play, tmobile.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Dlug w KRD a cesja umowy

Tak, ale kwota depozytu może być wysoka.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Dlug w KRD a cesja umowy

Osoba, ktora obsluguje moja sprawe w wiadomosci do mnie zawarla taka informacje:

Jednym z wymogów jest pozytywna weryfikacja wiarygodności płatniczej. W przypadku braku wyrażenia zgody na dokonanie weryfikacji, wymagana jest wpłata depozytu w wysokości 750 zł.

To z pewnoscia zmienia postac rzeczy. Czy w tym wypadku moge liczyc na pozytywne rozpatrzenie pomimo dlugu czy lepiej nie wyrazac zgody i wplacic od razu depozyt w tej wysokosci?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Dlug w KRD a cesja umowy

Nie zawsze depozyt wynosi 750 zł. Czasem bywają większe.
W salonie depozyt płacisz na miejscu, jeśli zamówienie jest przez telefon, sprzedawca powinien podać Ci indywidualny numer konta depozytowego - w temacie musisz wpisać odpowiednie dane + numer konta klienta.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Dlug w KRD a cesja umowy

Okej ale jesli nie wyraze zgody to wystarczy wplata tych 750zl? Przyznam, ze obawiam sie wlasnie, ze jesli mnie faktycznie sprawdza za zgoda to oplata moze byc wyzsza.
Panstwo wyzej piszecie, ze trzeba wyrazic zgode a pozniej otrzymam propozycje depozytu, wiec w sumie juz sam nie wiem czym sie sugerowac.

Wiem, ze troche to zagmatwalem, ale bede wdzieczny za dalsza pomoc 🙂

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Dlug w KRD a cesja umowy

Tego na forum nikt Ci nie powie.
Musisz ustalić ze sprzedawcą warunki oferty (depozyt nie jest dostępny przy zamówieniach przez www). Ew. jeśli to ma być cesja, to składasz papiery na cesję. W ramach samej cesji warunki umowy nie zmieniają się. Ważne podaj na drukach komórkę do Ciebie +dobrze wypadałoby i maila. Wtedy osoba co będzie wprowadzać cesję dokona sprawdzenia.