Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Cesja z osoby prywatnej na prywatną

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Cesja z osoby prywatnej na prywatną

Opis sytuacji: Jestem ja [nowy abonent] i moja mama [dotychczasowy abonent]. Niedawno ukończyłam 18 rok życia, siłą rzeczy dotychczasowa umowa na usułgi telekomunikacyjne z których korzystam ja była podpisana pomiędzy Orange a moją mamą. Ale teraz, gdy mam już 18 lat można wykonać cesję z mojej mamy na mnie.

Najprostsza rzecz to po prostu pójść do salonu Orange i poprosić o wykonanie cesji. Ale w moim mieście żaden z salonów Orange nie ma "uprawnień" do wykonania jej i musiałabym jechać do sąsiedniego miasta.
Wpisując w internet odpowiednią frazę znalazłam tą - http://www.orange.pl/kid,4000378164,id,4004369504,helparticle.html - stronę. Jest na niej plik pustych dokumentów oraz plik z wzorem. Jednak wzór jest wypełniony na wzór sytuacji firma -firma, nie osoba prywatna - osoba prywatna.
Mógłby ktoś powiedzieć jakie pola pominąć przy wypełnianiu jako osoba prywatna?
W Orange mam tylko usługi mobilne, żadnego internetu, telewizji, dodatkowych numerów itp itd

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Cesja z osoby prywatnej na prywatną

To niestety z przepisaniem komórki może być ciężko.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Cesja z osoby prywatnej na prywatną

A pracujesz? masz jakieś źródło dochodu? samo wypełnienie druków nie zawsze skutkuje dokonaniem cesji

Obecnie nie ma w necie dedykowanego formularza dla osób indywidualnych - [dotychczasowy abonent] wraz z osobą przejmującą usługę, czyli [nowy abonent], powinien udać się do salonu i tam zlecić zmianę.

 

____________

We wpisie zaktualizowano informacje - Wiktor


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Cesja z osoby prywatnej na prywatną

Tu masz info dla osób indywidualnych https://www.orange.pl/omnibook/przekazanie-uslug-innej-osobie# 

____________

* We wpisie zaktualizowano link - Wiktor


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Cesja z osoby prywatnej na prywatną

Źródło dochodu, praca - i tak i nie
Tak bo dorabiam rysowaniem,  nie bo nie jest to zarejestrowana działalność gospodarcza.

Moje rachunki za telefon zawsze opłacał tata.
Czytałam trochę o tym, że operatorzy wymagają przy osobach młodocianych opłaconego rachunku, faktury, ale niezbyt wiem co miałabym dać.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Cesja z osoby prywatnej na prywatną

Tu masz listę możliwych dokumentów
https://www.orange.pl/omnibook/dokumenty-potrzebne-do-podpisania-umowy-w-orange#dla-klienta#brak#jak...
taki nieregularny dochód może nie być brany pod uwagę, chyba, że masz stałe wpływy na konto i dasz wyciąg z banku

 

_________________

*Zaktualizowany odnośnik - moderator Wojciech.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Cesja z osoby prywatnej na prywatną

Rozumiem, że na jednym z tych dokumentów powinno widnieć moje imię i nazwisko?

Bo jeżeli tak to nie dysponuję żadnym.
No chyba, że może to być np. rachunek zapłacony przez moich rodziców (którzy tak czy tak mnie utrzymują)


Wpływy za rysunki dostaję na PayPal, nie na konto bankowe więc to też odpada.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Cesja z osoby prywatnej na prywatną

To niestety z przepisaniem komórki może być ciężko.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Cesja z osoby prywatnej na prywatną

Cóż, najwyżej kolejne 2/4 lata będę używać telefonu na nazwisko mamy 😛 Dzięki za pomoc!
Można zamknąć/oznaczyć jako rozwiązane