Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z realizacją zamówienia Orange Światłowód


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 32
  • 0

Problemy z realizacją zamówienia Orange Światłowód

Prawie dwa miesiące temu tj. 2 lutego 2021 roku złożyłem online w Orange zamówienie na montaż w moim domku jednorodzinnym światłowodu i internetu z prędkością 600/100 Mb

Niestety podwykonawca Orange robi uniki i dwa wyznaczone terminy podciągnięcia światłowodu do wnętrz mojego domu nie doszły do skutku nie z mojej winy. Światłowód został doprowadzony na moją posesję w ramach projektów unijnych dla obszarów wiejskich w Janowcu nad Wisłą a jego koniec znajduje się 5 m od ściany mojego domu na moim trawniku. Dzwoniłem na infolinię do sklepu Orange ale nikt nie jest w stanie mi pomóc. Pani z firmy podwykonawcy odwołała w dniu 15 marca wizytę technika nastąpi pod koniec tygodnia lub na początku następnego. I nic. Nie rozumiem dlaczego firma Orange przyjmuje zamówienia z którego nie jest w stanie się wywiązać. W związku z powyższym rozważam rozwiązanie umowy z Orange na cały pakiet Orange LOVE (dwie komórki, TV, telefon stacjonarny i Neostradę do 20 Mb bo umowa w grudniu 2020 r przedłużyła  się automatycznie na czas nieokreślony) Ile można cierpliwie czekać na podłączenie światłowodu? Mam wrażenie nie ma żadnego wpływu na to co robi jego podwykonawca! Może czas po kilkunastu latach zmienić operatora. Jestem po prostu bezsilny. Po 15 latach oczekiwania cieszyłem się, że wreszcie będę miał światłowód. Wszystko na próżno. Jestem zły i totalnie zniechęcony całą tą sytuacją. Przykre 

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problemy z realizacją zamówienia Orange Światłowód

@BoMak57 wydaje mi się, że tylko bezpośredni kontakt w BOK wyjaśni sprawę. Najbardziej interesujący jest status sprawy w toku. Jak operator ma zaznaczone w bazie to, że instalacja niepełna..to właśnie musisz ustalić. Jak będzie znany status, popchniesz dalej. 

Sprawdź też czy jesteś w zasięgu usług FTTH, bo może ktoś się pospieszył....

Na czarnym pasku poniżej znajdziesz odnośnik " sprawdź zasięg"

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 32
  • 0

Problemy z realizacją zamówienia Orange Światłowód

Dzwoniłem już chyba wszędzie: na infolinię, do sklepu Orange do opiekuna handlowego Orange do spraw światłowodów na moim terenie i nic. Każdy rozkłada ręce zwalając winę na podwykonawcę. A podwykonawca jako powody braku dwóch umówionych wizyt technika podaje: siłę wyższą i nietypowe podłączenie. Skoro dla tej firmy wykopanie 5 m rowka i wywiercenie otworu w ścianie budynku to taka trudność, to jestem skłonny sam to zrobić ale nie stać mnie na zgrzewarkę do światłowodów, która o ile mi wiadomo kosztuje ponad 10 tysięcy złotych. Czyli kto w tym miejscu jest górą i zniechęca do Orange nowych ale i starych lojalnych klientów, podwykonawca na którego Orange chyba nie ma żadnego wpływu. Ręce opadają. Nie mam niestety wglądu do statusu mojego zamówienia. Wcześniej działał link z sms'a ale teraz od dwóch tygodni wyskakuje błąd: strona nie istnieje. Istna walka z wiatrakami. 😟


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problemy z realizacją zamówienia Orange Światłowód

@BoMak57 myślę, że oficjalna skarga na działania partnera pisana rzeczowo i spokojnie do Skierniewic nie zaszkodzi.

Zawsze to działanie w sprawie


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Problemy z realizacją zamówienia Orange Światłowód

@BoMak57  myślisz że tylko u Ciebie takie cyrki z partnerem technicznym? Nie. U mnie również. 

 

___________

* Wpis poddany edycji - moderator Bartłomiej