Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak telefonu w salonie mimo sms z zaproszeniem po odbiór !


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Brak telefonu w salonie mimo sms z zaproszeniem po odbiór !

Witam,

 

3 dni temu przedłużyłem umowę na tel korzystając z e-umowy. Wybrałem telefon który miał być dostarczony do salonu. Od razu przyszedł sms ze zamówienie jest gotowe do odbioru w salonie i od tego momentu codziennie dostaje takie sms. Problem w tym, że w salonie twierdzą że nie mają takiego telefonu i ogólnie mają to gdzieś ! 

 

Od konsultantów na infolinii dowiedziałem się, że była jakaś awaria i telefony będą teraz rozsyłane do salonów ale w systemie zamówienie widnieje jako:

 

Przygotowanie zamówienia do odbioru
Twoje zamówienie czeka już na odbiór w wybranym punkcie.

 

Zakładam, że nie zostało ono w ogóle wysłane do salonu ponieważ system traktuje je zgodnie ze statusem powyżej jakby salon miał ten telefon na stanie. 

 

Ogólnie pracownicy w salonie w Piasecznie na Kościuszki 33 mają wszystko gdzieś jeśli nie kupujesz telefonu u nich, tak to wygląda.

 

Proszę o info co w tej sprawie można zrobić !

18 ODPOW. 18

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Brak telefonu w salonie mimo sms z zaproszeniem po odbiór !


@Rubooooonapisał(-a)

( ... )

Od konsultantów na infolinii dowiedziałem się, że była jakaś awaria i telefony będą teraz rozsyłane do salonów ale w systemie zamówienie widnieje jako:

 

Przygotowanie zamówienia do odbioru
Twoje zamówienie czeka już na odbiór w wybranym punkcie.

 

Zakładam, że nie zostało ono w ogóle wysłane do salonu ponieważ system traktuje je zgodnie ze statusem powyżej jakby salon miał ten telefon na stanie. 

 

Ogólnie pracownicy w salonie w Piasecznie na Kościuszki 33 mają wszystko gdzieś jeśli nie kupujesz telefonu u nich, tak to wygląda.

 

Proszę o info co w tej sprawie można zrobić !


Według mnie, w systemie są podane informacje o stanie magazynowym salonów.

Jak ja składałem zamówienie, to dosłownie w kilka sekund przyszedł SMS z informacją, że sprzęt jest gotowy do odbioru. Nie wierzę, że w momencie kliknięcia za dwie minuty przesyłka dotarła do salonu.

Inna sprawa, że konsultanci w salonie nawet nie mają pojęcia gdzie są sprzęty lub jak je wydać.

Tu trzeba cierpliwości i odpowiedniego nacisku lub po prostu w systemie są błędne informacje.

Uważam, że na infolinii to jest tylko bzdurne tłumaczenie. Po prostu nie wiedzą jak problem rozwiązać, wiec jest przekazywana domyślna regułka typu: "Sprzęt nie został jeszcze wysłany do salonu".


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Brak telefonu w salonie mimo sms z zaproszeniem po odbiór !

każdy przekazuje coś innego na infolinii, w salonie a na chacie to już w ogóle wywalone mają na to.

Pytanie jest takie czy jak minie za 3 dni termin odbioru to mogę ten telefon ponownie zamówić np z dostawą kurierem? Bo przecież umowa jest już podpisana.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Brak telefonu w salonie mimo sms z zaproszeniem po odbiór !

Jeśli dostałeś sms od razu że telefon do odbioru oznacza to,że telefon znajduje się na stanie magazynowym konkretnego salonu. Mało tego jest on blokowany do innej sprzedaży przez salon. Tutaj ewidentnie salon ma gdzieś Twoje zamówienie.
Idziesz do salonu, prosisz kierownika, pokazujesz sms z numerem zamówienia, w przypadku odmowy informujesz że składasz oficjalną skargę imienną na niego do Orange.
Składasz skargę na salon przez czat https://www.orange.pl/view/kontakt
Na czacie prosisz podanie numeru skargi.
Niestety, zamawiasz ponownie telefon po anulowaniu poprzedniego zamówienia wybierjac kuriera lub inny salon.

 

Edit.

Możesz pokazać kierownikowi również ten wątek, że opisałeś jego salon na forum.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak telefonu w salonie mimo sms z zaproszeniem po odbiór !

@Arti_Kn_Pl: to nie działa tak idealnie. Często dana sztuka jest uszkodzona lub niezdatna do sprzedaży.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Brak telefonu w salonie mimo sms z zaproszeniem po odbiór !

Właśnie tu są sprzeczne komunikaty ponieważ podczas wyboru salonu na mapce pokazują się salony gdzie dany tel jest dostępny od ręki a ten mój pokazywał się jako dostępny w ciągu 2 dni. Natomiast system zaprasza po odbiór od razu i tak od 3 dni zaprasza a tel nie ma, przynajmniej wczoraj nie było, dziś już tam nie byłem, przecież nie będę tam łaził codziennie. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak telefonu w salonie mimo sms z zaproszeniem po odbiór !

Być może zaszła jakaś pomyłka ze stanem magazynowym. Niestety doradcy infolinii na pierwszej linii zwykle nie mają dostępu do informacji z systemów salonowych dotyczących salonów i sprzętów.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Brak telefonu w salonie mimo sms z zaproszeniem po odbiór !


@Rubooooonapisał(-a)

( ... )

Pytanie jest takie czy jak minie za 3 dni termin odbioru to mogę ten telefon ponownie zamówić np z dostawą kurierem? Bo przecież umowa jest już podpisana.


Jeżeli umowę masz podpisaną, to telefon możesz zamówić bez umowy. Nie da się domówić ponownie do tej samej umowy.

Kolejna sprawa, że po trzech dniach sprzęt może nie być dostępny.

Jeżeli chcesz koniecznie zamówić z dostawą kurierem, to nie wiem, czy nie będziesz musiał zrezygnować z obecnej umowy, i tu się pojawia kolejny problem. 

Jeżeli umowa jest podpisywana z odbiorem w salonie to nie przysługuje odstąpienie od umowy w terminie 14 dni.

Zapis w regulaminie, który podobno zmienił się w październiku 2019r.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak telefonu w salonie mimo sms z zaproszeniem po odbiór !


@ketrasaArturnapisał(-a)

Jeżeli umowa jest podpisywana z odbiorem w salonie to nie przysługuje odstąpienie od umowy w terminie 14 dni.

Zapis w regulaminie, który podobno zmienił się w październiku 2019r.

 


Nigdy od odbiorów w salonie nie przysługiwało odstąpienie. Umowa nie była zawiera poza siedzibą firmy.