Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

filmy na dekoder icu 100 za pośrednictwem USB przez dysk ADATA nie mają płynności


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

filmy na dekoder icu 100 za pośrednictwem USB przez dysk ADATA nie mają płynności

Witam. Dzisiaj monterzy podłączyli mi telewizję i internet. Wszystko fajnie działa, mam tylko jedno zastrzeżenie. Filmy puszczane przez dekoder icu 100 za pośrednictwem USB przez dysk ADATA nie mają płynności, cały czas lekko się przycinają. To normalne ? Jest na to jakaś rada ?

Dodam jeszcze że chodzi o filmy skopiowane na dysk z innych źródeł. Te nagrane przez dekoder odtwarza bez zastrzeżeń

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

filmy na dekoder icu 100 za pośrednictwem USB przez dysk ADATA nie mają płynności


Yasio napisał(-a):

Witam. Dzisiaj monterzy podłączyli mi telewizję i internet. Wszystko fajnie działa, mam tylko jedno zastrzeżenie. Filmy puszczane przez dekoder icu 100 za pośrednictwem USB przez dysk ADATA nie mają płynności, cały czas lekko się przycinają. To normalne ? Jest na to jakaś rada ?

Dodam jeszcze że chodzi o filmy skopiowane na dysk z innych źródeł. Te nagrane przez dekoder odtwarza bez zastrzeżeń


@YasioWygląda mi na problem z dyskiem ADATA jeśli z innego nie ma problemu.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

filmy na dekoder icu 100 za pośrednictwem USB przez dysk ADATA nie mają płynności

Do prawidłowego odtwarzania potrzebne są odpowiednie kodeki. Dekoder zapewne ma kodeki optymalne, stąd przycinanie. Spróbuj skopiować jakiś film np w divx, avi lum mpeg na pendriwa i zrób test...

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

filmy na dekoder icu 100 za pośrednictwem USB przez dysk ADATA nie mają płynności

Posiadam dwa dyski. Jeden ADATA od orange, a drugi jakis starszy 80gb z USB 2.0 i na obu dyskach problemy sa identyczne. Nie próbowałem jeszcze z pendrive. Później spróbuję zrobić test tak jak mabud73 podpowiada. Dzięki za pomoc

 

Dodam jeszcze, że na komputerach odtwarzanie z tych dysków jest prawidłowe, bez przycinek. 

Anonim

Nie dotyczy

filmy na dekoder icu 100 za pośrednictwem USB przez dysk ADATA nie mają płynności


Yasio napisał(-a):

Posiadam dwa dyski. Jeden ADATA od orange, a drugi jakis starszy 80gb z USB 2.0 i na obu dyskach problemy sa identyczne. Nie próbowałem jeszcze z pendrive. Później spróbuję zrobić test tak jak mabud73 podpowiada. Dzięki za pomoc

 

Dodam jeszcze, że na komputerach odtwarzanie z tych dysków jest prawidłowe, bez przycinek. 


@Yasio Ile masz partycji na dysku jeśli wiecej niż jedna to mogą być problemy.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

filmy na dekoder icu 100 za pośrednictwem USB przez dysk ADATA nie mają płynności



@Yasio Ile masz partycji na dysku jeśli wiecej niż jedna to mogą być problemy.

Na żadnym nie robiłem dodatkowych partycji. 

Jeszcze nie sprawdziłem innych urządzeń bo dopiero do domu wróciłem. 

 

Niestety z pendrive to samo, filmy avi, mpeg, mkv. Wszystko przycina. Jedynie płynne chodzą programy które są nagrane z TV za pomocą tego dekodera. Ewidentnie będzie wina kodeków. Pytanie, czy da się coś z tym zrobić ?


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

filmy na dekoder icu 100 za pośrednictwem USB przez dysk ADATA nie mają płynności

Pozostaje pewnie czekać na aktualizację softu i mieć nadzieję że kodeki również będą zaktualizowane...

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

filmy na dekoder icu 100 za pośrednictwem USB przez dysk ADATA nie mają płynności

Cześć,

 

Jeśli zależy Ci na odtwarzaniu filmów z dysku, to ten dekoder się do tego nie nadaje. Jak juz wyżej wspomniane - problemy z kodekami. Nie licz na jakąkolwiek poprawię i nie miej nadziej, bo Orange dosyć mozolnie wypuszcza aktualizacje do swojego sprzętu i zazwyczaj nie są one takie poważne że aż kodeki mieliby aktualizować. Szkoda że nie zorientowałeś się przed wzięciem tego urządzenia jak wygląda to w praktyce. Sugeruję zakup jakiegoś stacjonarnego odtwarzacza. Jeśli masz tez ochotę się "bawic" to musisz wyczaić z jakim kodekiem/bitrate radzi sobie ten dekoder i wszystkie filmy przekonwertować na ten kodek - wg mnie zabawa nie warta swieczki.