Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Tuner TV z Orange Love - szybkość uruchamiania

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Tuner TV z Orange Love - szybkość uruchamiania

Pytanie do użytkowników tunerów TV z usługi Orange Love.

Rozważam zakup usługi Love (telefon, internet, tv, sim).

Kilka lat temu miałem TV z Orange jednak bardzo denerwujący był start tunera TV, który trwał pewnie ze 30 sekund. Chodziło chyba o sprawdzenie jakiś uprawnień czy autoryzację. Po prostu po włączeniu urządzenia oglądałem przez pół minuty logo Orange, lub mogłem iść zrobić sobie herbatę zanim zobaczyłem jakikolwiek kanał TV.

Czy w obecnych tunerach też start jest taki długi, czy coś się zmieniło?

Liczę na Waszą odpowiedź.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10897
  • 150

Tuner TV z Orange Love - szybkość uruchamiania

Udało się zmierzyć. Wyszło 35 s.

▬▬

Edit: @debowymocny1
sprawdź, proszę, czy któryś z wpisów okazał się dla Ciebie w jakimś stopniu pomocny Emotikon: Szczęśliwy. Jeśli tak, to prosimy o oznaczenie go jako rozwiązania │Opcje postaZaakceptuj jako rozwiązanie│. Dzięki temu innym łatwiej będzie go odnaleźć Bardzo szczęśliwy kot.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

Tuner TV z Orange Love - szybkość uruchamiania

@debowymocny1 O jaki pytasz się dekoder ale nic sie nie zmieniło.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Tuner TV z Orange Love - szybkość uruchamiania

Dekoder do TV, modeli z oferty Orange nie znam, nie wiem - czy są jakieś do wyboru?

Obecnie mam Cyfrowy Polsat. Czy w Orange będę miał jak w Polsacie - czyli włączam pilotem tuner i po jednej sekundzie oglądam ostatnio pozostawiony kanał czy będę czekał aż się herbata w szklance zaparzy?

Anonim

Nie dotyczy

Tuner TV z Orange Love - szybkość uruchamiania

@debowymocny1 Do ADSL/VDSL są to UHD88 i WHD80 do światlowodu jest to ICU100 i wszystkie nie będą startować w 1 sekunde.

http://www.orange.pl/kid,4004242098,id,4004243016,title,Z-jakich-dekoderow-moge-skorzystac,helpartic...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Tuner TV z Orange Love - szybkość uruchamiania

@Anonimdziękuję, prawdopodobnie wybrałbym te co mogą odbierać sygnał w technologii satelitarnej Sagemcom WHD80 lub UHD88.

A czy znasz mniej więcej ile czasu zajmuje im uruchomienie się. Sytuacja, gdy tuner jest wyłączony i wyświetla się tylko godzina, włączam pilotem i po jakim czasie zobaczę obraz. 5, 10, 20 sek, dłużej?

Anonim

Nie dotyczy

Tuner TV z Orange Love - szybkość uruchamiania

@debowymocny1 Chyba więcej niż 30 sekund. Może kolega @mabud73 sprawdzi czas uruchamiania się z góry dziękuje?Emotikon: Szczęśliwy  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 96
  • 2

Tuner TV z Orange Love - szybkość uruchamiania

Co do dekodera ICU100 Samsunga (TV ze światłowodem) - naciśnięcie Power na pilocie dekodera powoduje praktycznie natychmiastowe wyświetlenie obrazu na moim TV. Zarówno przy HDMI jaki analogu, z którego korzystam na drugim takim dekoderze (multiroom).

Oczywiście mówię o włączaniu dekodera, który był w trybie czuwania a nie o "zimnym starcie" od zera.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Tuner TV z Orange Love - szybkość uruchamiania

@juzewo taki start mi chodziło (z czuwania), dziękuję za odp. 

U mnie na razie nie ma światłowodu więc nadal ciekaw jestem jak to jest w tych tunerach Sagecom...


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10897
  • 150

Tuner TV z Orange Love - szybkość uruchamiania

Wynikami pewnych testów podzielił się kiedyś @ReNe w tym temacie. Ale korzysta(ł) On z technologii IPTV i czasy mierzył - jak mi się zdaje - przy "zimnym starcie" od zera.
Postaram się jeszcze w tym temacie podać wyniki dla WHD 80 na SAT Emotikon: Szczęśliwy. Muszę tylko zadzwonić do rodzinki Robot pokazuje język.

Anonim

Nie dotyczy

Tuner TV z Orange Love - szybkość uruchamiania

@WiktorCzekam na wyniki testu?