Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowy dekoder?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 43
  • 14
  • 0

Nowy dekoder?

Mam czas więc poczekam.

Anonim

Nie dotyczy

Nowy dekoder?

@Doliwa cierpliwość czasem się oplaca 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 43
  • 14
  • 0

Nowy dekoder?

@Anonim Wiem że cierpliwość się oaca 😉

Mam tylko nadzieję że przy wprowadzaniu nowości w ofercie sprzętowej nie będzie segregacji na lepszych i gorszych klientów czyli FTTH i VDSL


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Nowy dekoder?

Czasem w różnych miejscach netu poszukują chętnych na testy.
To w żaden sposób nie jest związane z ofertą co posiadasz.

U mnie w Olsztynie szukali chętnych wśród studentów informatyki (jakieś ponad pół roku temu) - tam chodziło o testowanie nowych routerów akurat. Warto może też i przejrzeć jakieś lokalne media.

Patrząc bo francuskiej stronie Orange i ich odpowiedniku Nasz Orange - no za jakiś czas będzie. Choć ja bym wolał by skończyły się wszelkie testy, niż okazało się, że soft ma jakieś problemy (jak było z ipv6 na funboxie 2.0).

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 43
  • 14
  • 0

Nowy dekoder?

Co do testów to sprawa oczywista.

Chodzi mi o takie dzielenie klientów typu nowy dekoder tylko i wylącznie dla korzystających z FTTH a ci na VDSL niech korzystają ze starego.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 54
  • 1

Nowy dekoder?

@Piotrekk85 wybacz za offtop. Miło wiedzieć, że jest ktoś jeszcze z Olsztyna. 😄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Nowy dekoder?

Obecnie nie ma segregacji bo obecni klienci nie mają wymian sprzętu na życzenie.
Nie jest to też związane czy ma lojalkę czy przedłużasz umowę.

Jeśli sprzęt działa i nie zmieniasz usług, wymiany sprzętu nie będzie.

Wymiana sprzętu (na życzenie, nie dotyczy spraw kiedy sprzęt nie działa) jest możliwa w kilku przypadkach:
1) zmieniasz rodzaj usług/technologii gdzie obecny router nie będzie działał
2) dokupujesz usługę i chcesz skorzystać z funkcjonalności, której nie ma stary sprzęt (np. masz neo i lvb 1.1 a chcesz kupić funpacka i dekoder ma łączyć się przez wifi)
3) przy jakiś lokalnych akcjach wymian bardzo starych sprzętów.

Możemy gdybać co będzie.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Nowy dekoder?

Nie podchodziłbym do tego tak optymistycznie, bo:

1. Dekodery od Orange są od dawna od tego samego producenta, z bardzo podobnym oprogramowaniem. Wątpie zeby nagle dali duzo lepszy sprzęt

2. Podobnie jak w wypadku poprzednich dekoderów, przy przełuzaniu umowy nie dostajesz nowego dekodera. Musiałbyś zrezygnować z TV, oddać sprzęt, poczekać aż systemy Orange to przemielą a potem zamówić nową TV, wtedy dostaniesz nowy dekoder.

3. Nowy dekoder może inaczej się łączyć z platformą TV niż aktualny, więc możesz napotkać problem z połączeniem przez Asusa.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 43
  • 14
  • 0

Nowy dekoder?

@Piotrekk85 Nie masz racji. W chwili obecnej posiadając funbox 1 mogę wymienić go na funboxa 2 przy przedlużeniu umowy

@rafaello1231 zdobylem specyfikację nowego dekodera i lączy się on z platformą w identyczny sposób

Wymiana sprzętu jest możliwa trzeba tylko wiedzieć jak 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Nowy dekoder?

Jeśli masz samą NEO to tak.
Ale nie jak wymianę, tylko zwracasz stary - zostajesz na kilka minut bez - i wydają Ci nowy. (to też nie jest związane z przedłużeniem umowy).

Jeśli masz ofertę pakietową, to na życzenie bez zmiany technologii usługi wymiany routera nie będzie.
Sam fakt przedłużenia umowy nie ma nic do tego. Jeśli zmieniasz technologię w trakcie lojalki - wtedy możesz wymienić.