Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dysk PVR do UHD88


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 43
  • 14
  • 0

Dysk PVR do UHD88

Zastanawiam się nad następującym rozwiązaniem - czy będzie to dzialalo poprawnie.

Posiadam dysk PVR 320GB i chcialby w obudowę zamontować większy 500GB a może naet 1TB.

Ten 320GB to western digital o na dysk tej samej firmy tylko większy bym wymienil.

Widzę że do światlowodu dają dekoder UHD88 z dyskiem 500GB od razu w zestawie.

Może ktoś już próbowal takiego rozwiązania i może się wypowiedzieć.

14 ODPOW. 14
Anonim

Nie dotyczy

Dysk PVR do UHD88

Myślę że jest to możliwe do zrobienia, ja się nie wypowiem, bo takiego rozwiązania nie wykonywałem, więc....... może nasz specjalista w tej dziedzinie @Anonim  coś podpowie??? Bo widzę że Jemu ta tematyka dobrze idzie 🙂 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Dysk PVR do UHD88


pablo_ck napisał(-a):

Myślę że jest to możliwe do zrobienia, ja się nie wypowiem, bo takiego rozwiązania nie wykonywałem, więc....... może nasz specjalista w tej dziedzinie @vdsl2  coś podpowie??? Bo widzę że Jemu ta tematyka dobrze idzie 🙂 🙂


@Anonim Jutro pomyśle jak to zrobić dziś jestem zmęczony po drugej  zmianie w pracy. 


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Dysk PVR do UHD88

Takie rozwiązanie nie zadziała. Dysk który jest umieszczony w tej obudowie musi mieć zmodyfikowany firmware, odpiwiednio przygotowane partycje i nie może to być też dowolny model. Temat zdaje przewijał się na starym forum.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 43
  • 14
  • 0

Dysk PVR do UHD88

@Mat Czy sprawdziłeś to w praktyce?

Jeśli chodzi o firmware dysku to nie wygląda on na modyfikowany z tego co widzę w moim dysku.

Wygląda to tak jakby dysk był modyfikowany i blokowany dla innych urządzeń podczas instalacji w dekoderze kidy to jest formatowanie. 

Pytanie zadałem licząc na to źe na forum jest osobą która posiada wiedzę praktyczną w tym temacie.

Jeśli ktoś taki się nie znajdzie to sam przetestuj takie rozwiązanie 😉

Anonim

Nie dotyczy

Dysk PVR do UHD88

@Doliwa Nie powinno być problemu wymiana dysku na 500 GB co do 1TB to już może sprawiać problem. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 43
  • 14
  • 0

Dysk PVR do UHD88

@Anonim Dzięki za odpowiedź. Spróbuję z dyskiem 500GB w ofercie z światlowodem dają teraz UHD88 z dyskiem 500GB

Słyszałem że z dyskami samsung bywają problemy więc z WD potestuję.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Dysk PVR do UHD88


Doliwa napisał(-a):

@Mat Czy sprawdziłeś to w praktyce?

 


Tak, sprawdzałem to w praktyce na kilku dyskach. Od razu napisze że sama obudowa nic nie wnosi, jest to dosłownie obudowa, widoczne złącze prowadzi prosto do dysku. Menu serwisowe owszem widzi dysk, nawet go sobie formatuje ale i tak nic z tego. Dekoder obsługuje jedynie dedykowane dyski. Możnaby pewnie podłaczyć inne ale wymagałoby to raczej modyfikacji oprogramowania dysku. W razie czego pisadam oryginalny dysk, służę pomocą gdyby ktoś chciał o nim cois wiedzieć

 

Dla zainteresowanych takie coś siedzi w tym dekoderze:

Sketch.png


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 43
  • 14
  • 0

Dysk PVR do UHD88

W środku różne dyski siedzą. U mnie jest Western Digital, u kumpla Seagate. Jak będzie trzeba to zmodyfikuje się firmware dysku albo oprogramowanie dekodera 😉 Jednak firmware wygląda na niemodyfikowany. Mój WD pochodzi z serii która jest w wolnej sprzedarzy. Orange nie jest tak hojne żeby bulić producentowi za modyfikowany firmware

Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Dysk PVR do UHD88

Powodzenia, czekam na efekty:)