Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ANTENA ZEWNĘTRZNA


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

ANTENA ZEWNĘTRZNA

Witam.

 

Noszę się z zamiarem dokonania zakupu zestawu domowego internetu LTE wraz z dwoma routerami (domowym i przenośnym). Oferta jest dla mnie interesująca, jednak... W miejscu gdzie zamierzam użytkować internet domowy zasięg sieci LTE może być delikatnie słaby i chciałbym dokonać zakupu anteny zewnętrznej, keirunkowej celem jego wzmocnienia.

 

Pojawia się tu jednak problem. W najbliższej okolicy Orange dysponuje nadajnikami o częstotliwościach 900 i 2100, podczas gdy interesujące mnie anteny obsługują jedynie częstotliwości 1800. Czy więc takie urządzenie spełni swoje właściwości? ( Bo wg mnie nie).

 

Inna kwestią jest, że na tej samej wysokości niemal ustawiony jest nadajnik T-Mobile o paśmie 1800, a z tego co wiem pasmo te jest dzierżawione przez Orange do 2024 roku. Czy opierając się na tym nadajniku wybrór ww. anteny byłby słusznym rozwiązaniem, czy też jest to jedynie wyrzucenie pieniędzy w błoto?

 

Proszę społeczność jeżli moje rozwiązanie jest błędne o wskazanie sposobu w jaki mógłbym wzmocnić sygnał LTE i korzystać z należytą prędkością z internetu (nadmieniam- światłowód niedostępny w mojej lokalizacji).

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.


NADAJ.jpg
4 ODPOW. 4
Anonim

Nie dotyczy

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

ANTENA ZEWNĘTRZNA

Skąd masz info o częstotliwościach​ i pasmach na nadajniku? na pewno na 900MHz nie ma lte. 1800 to już mniejsza powierzchnia. Sugerowałbym połączyć się z działem technicznym infolinii 510100100 i zdobyć konkret. Potem można dobrać antenę.
Anonim

Nie dotyczy

ANTENA ZEWNĘTRZNA

@yettaman Tu zadawaj dalsze pytania.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

ANTENA ZEWNĘTRZNA

@yettaman, data 2024 r. to rok świetlny w telekomunikacji, nie przejmuj się tak odległym terminem bo wiele się zmieni.

 

W tym miejscu, o którym piszesz działa wyłącznie LTE 1800 MHz jeśli chodzi o LTE jako takie. Jeżeli chodzi o 3G to jest zarówno 900 jak i 2100 MHz. Nie ma nawet pozwoleń na inne pasma, ale niewykluczone, że się pojawią w najbliższym czasie, Orange cały czas rozbudowuje sieć.

 

Co do wyboru anten to jest kilka kwestii zanim coś się wybierze. Po pierwsze jak daleko masz do stacji bazowej? Po drugie czy na zewnątrz, w miejscu gdzie będzie antena, masz dobry zasięg LTE czy nie? Po trzecie jak długi przewód antenowy będzie ci potrzebny? Po czwarte, jeśli to dla ciebie istotne, budżet.