Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 34, Ekspert

wymóg rozgłaszania SSID aby dekoder komunikował się z modemem

Przypomniałem sobie, że w jakimś wątku, prawdopodobnie dotyczącym appki Mój Funbox, wyraziłem pogląd iż należałoby wprowadzić jakieś rozwiązania umożliwiające wyłączenie - ukrycie SSID bez wpływu na połączenie dekodera Orange  WHD80 z modemem/routerem w technologii WiFi. Więc zgłaszam to jako pomysł pod adresem softu Orange Funbox... 

listopad w Pomysły

  • 1

    Nowy

  • 2

    Zamknięty

Komentarze
Poziom 38, Guru ***

Zagłosuję "za", choć chyba prostsze w realizacji byłoby zmodyfikowanie oprogramowania dekodera.

listopad

Poziom 34, Ekspert

@Piotrekk85 dla tego jednego celu być może prościej byłoby zmodyfikować soft dekodera, ale ogólniejszą intencją jest danie użytkownikowi możliwości wyboru wyłączenie/pozostawienie rozgłaszania SSID z możliwością zarządzania Funboxem w ten sposób, żeby łatwo dodawać dowolne urządzenia.

listopad

Poziom 38, Guru ***

A to nie stracisz przez to korzyści wynikających z chowania SSID?

listopad

Poziom 34, Ekspert

Chodzi o to, że jak ukryję SSID to dekoder nie pozwala oglądać TV. Pozostała część mojego opisu zmierza do tego żeby wprowadzić takie rozwiązania w ramach których świadomy użytkownik mógłby zdecydować czy rozgłasza, a nawet jeśli ukryje SSID to ma w miarę łatwe parowanie urządzeń z modemem/routerem.

listopad

Poziom 38, Guru ***

Obecnie dekoder ma możliwość łączenia tylko po WPS. A sam standard WPS wymaga pokazywania otwartego rozgłaszania SSID. Nie rozumiem schematu logicznego/technicznego jak miałoby to zmienione po stronie routera aby dekoder mógł zostać połączony w sposób łatwy. Należałoby dodać obsługę innych mechanizmów komunikacji (tu zostają pytania o bezpieczeństwo) lub dodać możliwość ręcznego wpisywanie ustawień wifi w dekoderze (to nie jest łatwe). 

grudzień

Poziom 34, Ekspert

Pytanie o bezpieczeństwo też jest przy jawnym SSID... 

grudzień

Poziom 38, Guru ***

A znasz przykład zastosowania WPS przy ukrytym rozgłaszaniu SSID np. router + inne urządzenie z WPS?

grudzień

Poziom 34, Ekspert

@Piotrekk85  my tu nie jesteśmy od podawania rozwiązań, tylko pomysłów na zmiany czegoś...  Poparcie wskazuje na zapotrzebowanie... Zespół ocenia realność a jeśli jest coś wykonalne to się wdraża.

grudzień

Poziom 20, Pasjonat

Wyłącz wps, włącz widoczność ssid. Do tego sensowne hasło (raczej długie niż w stylu "fjg56{¢45ala") i masz bezpieczeństwo i wygodę.

 

Wps osłabia bezpieczeństwo. 

grudzień

Opiekun Pomysłów

Status zmieniony na: Zamknięty

Minęło ponad 3 mies. od dodania pomysłu i nie zdobył minimum 10 głosów, więc na forum pomysł zamykamy. Dziękuję za dodanie. Przekazuję pomysł do zespołu odpowiedzialnego za ten temat, więc niewykluczone, że w przyszłości zostanie wdrożony.

marzec

Poziom 34, Ekspert

Emotikon: Szczęśliwy dziękuję za informacje... zwłaszcza, że mimo braku minimum, zostanie przekazany do zespołu.

marzec