Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 40, Guru *****

Wyposażenie salonów w latarki UV

Po dzisiejszym artykule w Wyborczej proponuję by wyposażyć wszystkie salony Orange w latarki UV i z nich korzystać przy weryfikacji tożsamości.

styczeń w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 26, Specjalista

Niebezpiecznik opisywał tą metodę ponad pół roku temu, widać że w końcu przebiło się do mediów masowych. Lampa UV niestety tu nic nie pomoże, bo te tzw "dowody kolekcjonerskie" święcą jak prawdziwe w ultrafiolecie. Oczywiście przy bliższej inspekcji widać, że znaki są słabej jakości, ale zwykłe sprawdzenie pod testerem w warunkach salonu i kolejki zniecierpliwionych klientów raczej nie pozwoli na określenie czy to oryginał, czy podróbka.

Problem oczywiście jest poważny, ale to ustawodawca powinien zakazać obrotu takimi podróbkami, bo dojdziemy do sytuacji, gdzie każdy z góry będzie zakładał, że dowód który pokazujemy jest fałszywy.

styczeń

Poziom 40, Guru *****

Masz trochę racji. Ale salony wg mnie to słabe ogniwo. Tam pracownicy musza być "hiper"-uprzejmi, nawet kosztem weryfikacji tożsamości. Żaden klient nie lubi być "prześwietlany" a pełna weryfikacja co zrozumiałe powoduje niechęć klientów. Ta sytuacja nie wydarzyła się np. w oddziale banku gdzie pracownicy są bardziej wyczuleni.

styczeń