Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 18, Komentator

Mapa zasięgu - zasięg na zewnątrz i wewnątrz

Dodanie podglądu zasięgu również wewnątrz budynków - łatwiej by było się zorientować, jaki zasięg jest w danej lokalizacji t.j. w mapach zasięgu Play i Plusa.

uytkownik2_0-1666711604616.png

 

październik w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 20, Pasjonat

Jestem ZA 🙂

październik

Poziom 38, Guru ***

Czy to coś da? Mapa i tak ma charakter poglądowy. Ostatnio w mojej okolicy niby jest zasięg 5G, niestety w żaden sposób nie pokrywa się z mapką zasięgu.

październik

Poziom 36, Guru *

Ja bardziej zastanawiam się w jaki sposób ustalić zasięg w budynkach, gdy ich charakterystyka jest bardzo różna (gęstość ścian, uzbrojenia itp.), ale także znaczenie ma ich usytuowanie względem stacji BTS - występowanie różnych przeszkód terenowych itd., że wydaje się niemożliwe aby jakimiś uniwersalnymi metodami dało się zasięg oszacować. 

październik

Poziom 18, Komentator

@Misiek62 jakoś w Play i Plusie szacują 😁

@ketrasaArtur Wiadomo, że poglądowy, mapa nigdy nie będzie odwzorowywać rzeczywistego zasięgu, ale po to jest mapa zasięgu by można było się + - zorientować a sama opcja typu sieci nie jest  miarodajna, sam znam miejsca, gdzie fajnie zasięg jest, nawet z agregacją, a poziom sygnału (na zewnątrz) 0 kresek i -120dBm... Połączenie z siecią jest? jest, ale takie, że równie dobrze mogłoby nie być.

październik

Poziom 26, Specjalista

Taka mapa będzie tylko poglądowa, zasięg w budynkach jest różny, nawet przy doskonałym sygnale GSM 😎

październik