Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 30, Ekspert

Lista zgód w aplikacji MO

Aplikacja MO w wersji 3.0 ma 15 zgód na usługach mobilnych i w związku z powyższym, zgłaszam ten pomysł jako mój drugi i tożsamy z pierwszym pomysłem z wersji przeglądarkowej. W aplikacji kolejność zgód jest tak opracowana, że powoduje zamieszanie, kiedy wchodzi się na zgody w wersji przeglądarkowej, gdzie z kolei jest inna ich kolejność. Reasumując, proponuję ujednolicenie zgód  zarówno na liście w aplikacji, jak i docelowo w wersji przeglądarkowej. W drugiej części tego pomysłu  proponuję uproszczenie zasad oznaczanych zgód do podobnej zasady, jaka jest w wersji przeglądarkowej, czyli po zaznaczeniu zgody i przewinięciu do kolejnych zaznaczanych, umieścić jeden przycisk zgód do zapisania albo na początku, jak w wersji przeglądarkowej, albo pod ostatnią zgodą w aplikacji. Wyjaśniam dlaczego ten pomysł się zrodził. Zaznaczenie zgody i zapisanie tuż pod nią przyciskiem, najpierw ładuje okienko do zatwierdzenia i następnie ekran wraca do pozycji wyjściowej zgód. Przewijanie i pamiętanie która kolejna zgoda jest zapisana, w sytuacji występującego jeszcze błędu, nie stwarza dla użytkownika komfortowej sytuacji do kolejnych zatwierdzeń swoich kolejnych wyborów. 15 takich samych akcji powtórkowych to nonsens i strata czasu...chyba że o to chodzi by się pomęczyć. 

maja 2018 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 40, Guru *****

Po dłuższym namyślę zagłosuję "za". Tylko dodatkowo przydałaby się ikona lub etykieta oznaczają czy to zgoda ogólna, czy zgoda na poziomie przeglądarki czy zgoda na poziomie "aplikacji mobilnej".

maja 2018

Poziom 30, Ekspert

@Piotrekk85, jeżeli twórcy zgód podzielają Twoje zdanie, to jak najbardziej byłoby to wskazane. Ale na razie przejrzystości nie widzę. Może będzie potrzebne wyjaśnienie na poziomie prawno-legislacyjnym, że tak to ujmę. Bowiem wszelkie zgody na piśmie, czy w formie elektronicznej podlegają porządkowi prawnemu w RP.

maja 2018

Poziom 30, Ekspert

Przeglądałem dzisiaj zgody w aplikacji na obu telefonach komórkowych. Zmniejszona została ich liczba do 10-ciu, co pokazuje, jak dynamicznie zmieniają się decyzje. Jeden punkt styczny i poprawnie skonfigurowany zaczyna mi się podobać, ponieważ na jednym wyraziłem pewną zgodę, a na drugim nie życzę sobie tego. Coś się w końcu dzieje, ale czy to koniec?

czerwca 2018