Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 28, Specjalista

Lista zgód w aplikacji MO

Aplikacja MO w wersji 3.0 ma 15 zgód na usługach mobilnych i w związku z powyższym, zgłaszam ten pomysł jako mój drugi i tożsamy z pierwszym pomysłem z wersji przeglądarkowej. W aplikacji kolejność zgód jest tak opracowana, że powoduje zamieszanie, kiedy wchodzi się na zgody w wersji przeglądarkowej, gdzie z kolei jest inna ich kolejność. Reasumując, proponuję ujednolicenie zgód  zarówno na liście w aplikacji, jak i docelowo w wersji przeglądarkowej. W drugiej części tego pomysłu  proponuję uproszczenie zasad oznaczanych zgód do podobnej zasady, jaka jest w wersji przeglądarkowej, czyli po zaznaczeniu zgody i przewinięciu do kolejnych zaznaczanych, umieścić jeden przycisk zgód do zapisania albo na początku, jak w wersji przeglądarkowej, albo pod ostatnią zgodą w aplikacji. Wyjaśniam dlaczego ten pomysł się zrodził. Zaznaczenie zgody i zapisanie tuż pod nią przyciskiem, najpierw ładuje okienko do zatwierdzenia i następnie ekran wraca do pozycji wyjściowej zgód. Przewijanie i pamiętanie która kolejna zgoda jest zapisana, w sytuacji występującego jeszcze błędu, nie stwarza dla użytkownika komfortowej sytuacji do kolejnych zatwierdzeń swoich kolejnych wyborów. 15 takich samych akcji powtórkowych to nonsens i strata czasu...chyba że o to chodzi by się pomęczyć. 

miesiąc temu w Pomysły

 • 1

  Nowy

 • 2

  Sprawdzany

 • 3

  Realizowany

 • 4

  Wdrożony

Komentarze
Poziom 37, Guru **

Po dłuższym namyślę zagłosuję "za". Tylko dodatkowo przydałaby się ikona lub etykieta oznaczają czy to zgoda ogólna, czy zgoda na poziomie przeglądarki czy zgoda na poziomie "aplikacji mobilnej".

4 tygodni(e) temu

Poziom 28, Specjalista

@Piotrekk85, jeżeli twórcy zgód podzielają Twoje zdanie, to jak najbardziej byłoby to wskazane. Ale na razie przejrzystości nie widzę. Może będzie potrzebne wyjaśnienie na poziomie prawno-legislacyjnym, że tak to ujmę. Bowiem wszelkie zgody na piśmie, czy w formie elektronicznej podlegają porządkowi prawnemu w RP.

4 tygodni(e) temu

Poziom 28, Specjalista

Przeglądałem dzisiaj zgody w aplikacji na obu telefonach komórkowych. Zmniejszona została ich liczba do 10-ciu, co pokazuje, jak dynamicznie zmieniają się decyzje. Jeden punkt styczny i poprawnie skonfigurowany zaczyna mi się podobać, ponieważ na jednym wyraziłem pewną zgodę, a na drugim nie życzę sobie tego. Coś się w końcu dzieje, ale czy to koniec?

3 tygodni(e) temu