Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 30, Ekspert

Korekta do zmian w hasłach NMO

Jeszcze nigdy i na którymkolwiek serwisie nie spotkałem się z sytuacją odmowy zmiany hasła, jaka mnie spotkała na NMO. A to z powodu zmiany tylko jednego ze znaków w dotychczasowym haśle. Natomiast wspak przeszło. Jeżeli jednak Zespół NO uzna to za "wybryk natury", proszę o moderację z etykietą błąd na stronie z odpowiednim działem. Tak na marginesie dodam, że ten myk został wygenerowany poprzez skopiowanie adresu Mój Orange z zakładki forum, wklejony i otworzony w nowej karcie...o dziwo!!!, z widoczną sesją zalogowania, mimo, że dopiero zacząłem procedurę wpisywania adresu mailowego, i kolejno otwieranej zakładki Zabezpieczenia do zmiany hasła. Ale ta druga czynność to dla mnie zrozumiała, bo w drugiej karcie zalogowałem się mailem.

błąd zmiany h.PNG

listopada 2018 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 40, Guru *****

To jest zgodne z aktualnymi standardami bezpieczeństwa haseł. Jeśli dojdzie do wycieku haseł (oby jednak nie), to używając różnych skryptów cyberprzestępcy mają łatwiej by włamać się na konto znając "bliskie" hasło aktualnemu.

listopada 2018

Poziom 30, Ekspert

@Piotrekk85, nie mam powodów, żeby Ci nie wierzyć. A skoro tak być musi, nie pozostaje nic innego, jak wykasować ten pomysł. Każdy jest kowalem swojego losu.

listopada 2018

Poziom 40, Guru *****

Mam inną propozycje: aby pomysł stal się przyczynkiem do dyskusji o zabezpieczeniach. Czyli ma byc wygodniej czy bezpieczniej? U mnie np. w pracy od niedawna wymagają zmiany hasła raz na miesiąc. Być moze orange zacznie wymagać tego na moj orange? Warto o tym dyskutować gdzie ustawic taka granicę.

listopada 2018

Poziom 30, Ekspert

Nie przebije się dyskusja, bo co user, to inne podejście. Tak przynajmniej sądzę. Z poziomu zaplecza informatycznego serwisu to wnioskuję, iż próg wymagań zależny jest od wielu czynników, warunkujących takie czy inne zabezpieczenia. Siła hasła, czy wygoda z prostotą zależą od nas samych.

listopada 2018

Poziom 36, Guru *

Na marginesie, oczekiwałbym wskazania, w opisie wymagań, zakresu w jakim nowe hasło musi różnić się od poprzedniego. Skoro, jak wskazuje @burebusek zmiana jednego znaku kwalifikowana jest jako niewystarczająca.

listopada 2018