Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 30, Ekspert

Kolejność zgód w Nowym Mój Orange

Poniższe zgody proponuję je umieścić na końcu pozostałych zgód z uwagi na mniej istotny jej charakter z punktu widzenia podmiotów obecnych oraz przyszłych. Marketing bezpośredni też , moim zdaniem, jest wykorzystywany często i nawet częściej, aniżeli oferty składane np. przed zakończeniem świadczonych usług. Wiem to z własnego doświadczenia.
Pierwsza zgoda:
- Zgadzam się na udostępnienie partnerom Orange mojego ogólnego profilu abonenta, w celu prezentacji w Internecie dopasowanych reklam.
I wpięte pośrodku zgody:
- Zgoda na udostępnianie przez Orange Polska S.A. obecnym i przyszłym Partnerom Orange danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego.
- Zgoda na używanie przez Orange Polska S.A. automatycznych systemów wywołujących w celu marketingowym.
- Zgoda na wykorzystanie przez Orange Polska S.A. danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego obecnych i przyszłych Partnerów Orange.
Natomiast zgody:
- Zgoda na kontakt na numery telefonów dostępne Orange Polska S.A. w celu marketingowym.
- Zgoda na przesyłanie przez Orange Polska S.A. informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej.
- Zgoda na wykorzystanie przez Orange Polska S.A. danych transmisyjnych, w tym profilowanie w oparciu o te dane, w celu marketingu bezpośredniego.
- Zgoda na wykorzystanie przez Orange Polska S.A. danych o lokalizacji, w tym profilowanie w oparciu o te dane, w celu marketingu bezpośredniego.
- Zgoda na zamieszczenie danych osobowych w spisach abonentów i udostępnianie w ramach usługi biura numerów.
Proponuję dać na początku listy zgód jako najbardziej tożsame z punktu widzenia świadczonych usług.
Nie wiem natomiast, czemu ma służyć zgoda testowa, więc jakby co, niech zostanie na szarym końcu z odpowiednią informacją.

maja 2018 w Pomysły

 • 1

  Otwarty

 • 2

  Realizowany

 • 3

  Zrealizowany

Komentarze
Poziom 36, Guru *

Coś lista tych zgód długawa Emotikon: Mrugający

maja 2018

Nie dotyczy

U mnie jest na MO 7 pozycji 

maja 2018

Zespół Nasz Orange

Hm... Kolejność powinna taka, jaką widać w treści pomysłu (literalnie)?

 

Chcę się upewnić, bo (na początku) zrozumiałem, że to co jest obecnie na pierwszej pozycji:

 • Zgadzam się na udostępnienie partnerom Orange mojego ogólnego profilu abonenta, w celu prezentacji w Internecie dopasowanych reklam

powinno się znaleźć na końcu całej listy wszystkich zgód. Ale z drugiej strony po frazie "Pierwsza zgoda" odebrało mi trochę rezonu ;-).

 

Chyba najlepiej będzie jak przedstawisz od razu całą listę wg Twojej wizji Emotikon: Szczęśliwy. Wydawało mi się, że tych zgód jest ponad 10 - u Ciebie doliczyłem się 9. Dobrze patrzę? Emotikon: Mrugający

maja 2018

Nie dotyczy

@WiktorU mnie jest tak jak poniżej na MO

1. Zgoda na wykorzystanie przez Orange Polska S.A. adresów e-mail lub numerów telefonów w celach obsługowych.

2. Zgoda na wykorzystanie przez Orange Polska S.A. danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego obecnych i przyszłych Partnerów Orange.

3 .Zgoda na udostępnianie przez Orange Polska S.A. obecnym i przyszłym Partnerom Orange danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego.

4. Zgoda na przesyłanie przez Orange Polska S.A. informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej.

5. Zgoda na wykorzystanie przez Orange Polska S.A. danych transmisyjnych, w tym profilowanie w oparciu o te dane, w celu marketingu bezpośredniego.

6. Zgoda na używanie przez Orange Polska S.A. automatycznych systemów wywołujących w celu marketingowym.

7. Zgoda na kontakt na numery telefonów dostępne Orange Polska S.A. w celu marketingowym.

maja 2018

Zespół Nasz Orange

Tak. Zdaje się, że dla konta (usługi stacjonarnej) w starym Mój Orange tych zgód jest 7 - to wynika ze specyfiki samej usługi. Z kolei dla konta (usługi mobilnej) jest 11. I wydaje mi się, że w nowym MO (zawierającym i usługi stacjonarne i mobilne) @burebusek powinien widzieć właśnie 11 zgód.

 

Nie jest to jednak istotą tego pomysłu Mrugający mężczyzna.

Skupmy się na kolejności zaproponowanej przez @burebusek. Czekam na Jego wersję pełnej, posortowanej listy Mężczyzna pokazuje język

maja 2018

Poziom 30, Ekspert

Jak wrócę z imprezki rodzinnej.

maja 2018

Poziom 30, Ekspert

No więc namęczyłem się nieco ze screenów, bowiem skopiowanie zgód na koncie obecnie nie jest możliwe. Z pamięci obrazu w mojej głowie, pierwsza zgoda jest jakby wstępem do kolejnych i tę skopiowałem:

 • Zgadzam się na udostępnienie partnerom Orange mojego ogólnego profilu abonenta, w celu prezentacji w Internecie dopasowanych reklam.
 • 1 spisytel. nie.PNG2 tak.PNG3 tak.PNG4 tak.PNG5 tak.PNG6 nie.PNG7 nie.PNG8 nie.PNG9 tak.PNG10 tak.PNG11 testowa.PNG

maja 2018

Poziom 30, Ekspert

Po dzisiejszej analizie zgód, ale tym razem w aplikacji MO, to dostałem przysłowiowego kręćka. Też, moim zdaniem, najistotniejsza i najbardziej do mnie przemawiająca zgoda piąta, została wmieszana w mniej interesujące mnie zgody, jako klienta Orange, a nie obecnych i przyszłych Partnerów. No i z 18-stu tam widocznych, zniknęły aż trzy. Nie notowałem i niech się dzieje wola niebaEmotikon: Język

maja 2018

Poziom 30, Ekspert

Najświeższa aktualizacja!

W posiadaniu https://www.orange.pl/moj-orange/zarzadzanie-zgodami jest zaktualizowana lista zgód-11, którą dzisiaj skopiowałem dla zobrazowania tego pomysłu w wersji przeglądarkowej Nowego Mój Orange. Kolejność wszystkich zgód na w/w stronie jest chronologicznie wstawiona, natomiast w nawiasach jest moja propozycja do modyfikacji na te bardziej wrażliwe i na pozostałe, z obecnymi i przyszłymi Partnerami Orange Polska S.A.
Na w/w stronie wygląda to tak:
Udzielenie zgody jest dobrowolne. Brak zgody nie wpłynie negatywnie na warunki świadczenia przez nas usług, jednak w niektórych ofertach udzielenie zgody skutkuje przyznaniem rabatu na abonament za świadczone usługi, co jest wskazane w regulaminach tych ofert. Zgody są ważne dopóki jesteś naszym klientem, chyba że je wcześniej wycofasz. Każda ze zgód może zostać przez Ciebie wycofana w dowolnej chwili, co nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem wykorzystania Twoich danych przed cofnięciem zgody.
Pozostałe zgody
(1) - Zgoda na wykorzystanie przez Orange Polska S.A. adresów e-mail lub numerów telefonów w celach obsługowych. TAK *
(9) - Zgoda na wykorzystanie przez Orange Polska S.A. danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego obecnych i przyszłych Partnerów Orange. NIE *
(8) - Zgoda na używanie przez Orange Polska S.A. automatycznych systemów wywołujących w celu marketingowym. NIE *
(10) - Zgoda na udostępnianie przez Orange Polska S.A. obecnym i przyszłym Partnerom Orange danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego. NIE *
(6) - Zgoda na kontakt na numery telefonów dostępne Orange Polska S.A. w celu marketingowym. NIE *
(7) - Zgoda na przesyłanie przez Orange Polska S.A. informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej. NIE *
(5) - Zgoda na wykorzystanie przez Orange Polska S.A. danych transmisyjnych, w tym profilowanie w oparciu o te dane, w celu marketingu bezpośredniego. NIE *
(4) - Zgoda na wykorzystanie przez Orange Polska S.A. danych o lokalizacji, w tym profilowanie w oparciu o te dane, w celu marketingu bezpośredniego. NIE *
(2) - Zgoda na rozliczanie należności z wielu numerów abonenckich na wspólnym koncie abonenckim. TAK *
(3) - Zgoda na zamieszczenie danych osobowych w spisach abonentów i udostępnianie w ramach usługi biura numerów. NIE * - (na wszystkie cztery moje numery)
(11) - Zgadzam się na udostępnienie partnerom Orange mojego ogólnego profilu abonenta, w celu prezentacji w Internecie dopasowanych reklam. NIE *
Objaśnienie
* TAK lub NIE, to moje osobiste preferencje na wyrażenie lub nie wyrażenie zgody.
Zapisz wszystkie zmienione zgody. Ten przycisk jeszcze zaszwankował, bo dopiero za drugim podejściem załadowało osobiste preferencje.

maja 2018