Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 12, Recenzent

Certyfikacja VoLTE i VoWiFI

Szanowni Państwo,

żyjemy w XXI wieku, a najnowsze telefony takie jak oneplus, Xiaomi (Poco) nie mają certyfikacji usług volte- pomimo, że u wszystkich innych operatorów działają. Telefonu od operatora nie chcę, z uwagi na brandowany soft.

miesiąc temu w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 37, Guru **

@Szosownik Orange tak ustalił, że usługi VoLTE i VoWiFi działają tylko na telefonach z brandem operatora, wyjątkiem iPhone i Samsung.

Do tego muszą to być urządzenia z listy:

https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte

https://www.orange.pl/view/wificalling

 

Popieram pomysł, chodź uważam, że marne są szanse, by coś w tej sprawie się zmieniło.

miesiąc temu

Poziom 36, Guru *

👍 👍 👍

miesiąc temu

Poziom 12, Recenzent

@ketrasaArtur wystarczy podejść rzetelnie do tematu. Skończył się okres, że brało się telefon ten co miał operator na stanie i brak świadomości społeczeństwa na pewne aspekty wszelkiej formy telekomunikacji. Technologia jest po to, żeby nas wspierać i iść do przodu a nie stać w miejscu.

 

miesiąc temu

nWo
Poziom 18, Komentator

Nie rozumiem pomysłu. Bardziej jakieś wylewanie żali?

miesiąc temu

Poziom 36, Guru *

@Szosownik  tak dla jasności to POCO jest odrębną firmą, tylko sprzedawanym pod szyldem Xiaomi, sporo modeli Xiaomi ma w Orange wspomniane VoLTE i vowifi, konkurencja wcale tak nie wspiera tych usług, bez brandu Xiaomi działa vowifi i VoLTE (te z listy Orange), pomysł jednak poprę 😎

miesiąc temu

Poziom 27, Specjalista

@Szosownik 

Czy mógłbyś skonkretyzować pomysł? Na czym on właściwie polega?

miesiąc temu

Poziom 12, Recenzent

@j131 ogólnie chodzi o w miarę sensowne podejście do certyfikacji. VoWifi byłoby rozwiązaniem dla ludzi ze słabym zasięgiem, volte to wiadomo o co chodzi. Ktoś zarzuca "wylewanie żali" bo zapewne używa samsunga/iphone- ale to nie o to chodzi.

miesiąc temu

Poziom 27, Specjalista

@SzosownikNadal nie rozumiem na czym polega Twój pomysł. Domyślam się że chcesz aby Orange zwiększył liczbę wspieranych telefonów z VoLTE i VoWiFi, ale to jest pomysł z kategorii "pobożne życzenie": bardzo mało konkretny. Orange stale to robi - zwiększa listę wspieranych urządzeń. Chodzi Ci o jakiś konkretny model? Czy też w ogóle o przyspieszenie tego rozszerzania? A może o to żeby po prostu uruchamiali te usługi na wszystkich telefonach na których jest to technicznie możliwe, bez żadnej kontroli?

Sprecyzuj swój pomysł. W tej formie trudno się do niego odnieść.

miesiąc temu

Poziom 9, Poszukiwacz

Pozwolę sobie skomentować, ponieważ zgłosiłem podobną ideę. Według mnie dobrze aby była odblokowana opcja i możliwość wprowadzenia nawet ręcznie ustawień - tak jak kiedyś było z MMS/GPRS. Lista telefonów podejrzewam, że będzie się rozszerzać o modele producentów, którzy mają zatwierdzoną usługę - Samsung iPhone itd.. W moim odczuciu powinno to zostać rozszerzone na inne telefony, marki (np. 

Google Pixel 4a5G ,5,5A,6 itd.). Podobnie proponuje postąpić z 5G. 

3 tygodni(e) temu

Poziom 4, Obserwator

Podpisuje się również - było by świetnie gdyby Orange pozwolił rodzinie telefonów Google Pixel obsługiować VoLTE i VoWiFI.

2 tygodni(e) temu

Poziom 4, Obserwator

Dlaczego Pixel 6 nie obsługuje w Orange 5G, VoLTE i VoWiFi?

tydzień temu

Poziom 9, Poszukiwacz

Witam, czy ktoś z zespołu Orange może określić kryteria wyboru pomysłu do realizacji? Z jednej strony wątek na temat tych funkcji jest dość długi i kilkukrotnie powielony więc zastanawiam się jaki jest klucz do wyboru dobrego pomysłu.

tydzień temu