Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 12, Recenzent

Certyfikacja VoLTE i VoWiFI

Szanowni Państwo,

żyjemy w XXI wieku, a najnowsze telefony takie jak oneplus, Xiaomi (Poco) nie mają certyfikacji usług volte- pomimo, że u wszystkich innych operatorów działają. Telefonu od operatora nie chcę, z uwagi na brandowany soft.

październik w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 37, Guru **

@Szosownik Orange tak ustalił, że usługi VoLTE i VoWiFi działają tylko na telefonach z brandem operatora, wyjątkiem iPhone i Samsung.

Do tego muszą to być urządzenia z listy:

https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte

https://www.orange.pl/view/wificalling

 

Popieram pomysł, chodź uważam, że marne są szanse, by coś w tej sprawie się zmieniło.

październik

Poziom 36, Guru *

👍 👍 👍

październik

Poziom 12, Recenzent

@ketrasaArtur wystarczy podejść rzetelnie do tematu. Skończył się okres, że brało się telefon ten co miał operator na stanie i brak świadomości społeczeństwa na pewne aspekty wszelkiej formy telekomunikacji. Technologia jest po to, żeby nas wspierać i iść do przodu a nie stać w miejscu.

 

październik

nWo
Poziom 18, Komentator

Nie rozumiem pomysłu. Bardziej jakieś wylewanie żali?

październik

Poziom 36, Guru *

@Szosownik  tak dla jasności to POCO jest odrębną firmą, tylko sprzedawanym pod szyldem Xiaomi, sporo modeli Xiaomi ma w Orange wspomniane VoLTE i vowifi, konkurencja wcale tak nie wspiera tych usług, bez brandu Xiaomi działa vowifi i VoLTE (te z listy Orange), pomysł jednak poprę 😎

październik

Poziom 27, Specjalista

@Szosownik 

Czy mógłbyś skonkretyzować pomysł? Na czym on właściwie polega?

październik

Poziom 12, Recenzent

@j131 ogólnie chodzi o w miarę sensowne podejście do certyfikacji. VoWifi byłoby rozwiązaniem dla ludzi ze słabym zasięgiem, volte to wiadomo o co chodzi. Ktoś zarzuca "wylewanie żali" bo zapewne używa samsunga/iphone- ale to nie o to chodzi.

październik

Poziom 27, Specjalista

@SzosownikNadal nie rozumiem na czym polega Twój pomysł. Domyślam się że chcesz aby Orange zwiększył liczbę wspieranych telefonów z VoLTE i VoWiFi, ale to jest pomysł z kategorii "pobożne życzenie": bardzo mało konkretny. Orange stale to robi - zwiększa listę wspieranych urządzeń. Chodzi Ci o jakiś konkretny model? Czy też w ogóle o przyspieszenie tego rozszerzania? A może o to żeby po prostu uruchamiali te usługi na wszystkich telefonach na których jest to technicznie możliwe, bez żadnej kontroli?

Sprecyzuj swój pomysł. W tej formie trudno się do niego odnieść.

październik

Poziom 9, Poszukiwacz

Pozwolę sobie skomentować, ponieważ zgłosiłem podobną ideę. Według mnie dobrze aby była odblokowana opcja i możliwość wprowadzenia nawet ręcznie ustawień - tak jak kiedyś było z MMS/GPRS. Lista telefonów podejrzewam, że będzie się rozszerzać o modele producentów, którzy mają zatwierdzoną usługę - Samsung iPhone itd.. W moim odczuciu powinno to zostać rozszerzone na inne telefony, marki (np. 

Google Pixel 4a5G ,5,5A,6 itd.). Podobnie proponuje postąpić z 5G. 

listopad

Poziom 4, Obserwator

Podpisuje się również - było by świetnie gdyby Orange pozwolił rodzinie telefonów Google Pixel obsługiować VoLTE i VoWiFI.

listopad

Poziom 4, Obserwator

Dlaczego Pixel 6 nie obsługuje w Orange 5G, VoLTE i VoWiFi?

listopad

Poziom 9, Poszukiwacz

Witam, czy ktoś z zespołu Orange może określić kryteria wyboru pomysłu do realizacji? Z jednej strony wątek na temat tych funkcji jest dość długi i kilkukrotnie powielony więc zastanawiam się jaki jest klucz do wyboru dobrego pomysłu.

listopad

Poziom 3, Obserwator

Rozumiem, że jakieś egzotyczne telefony typu poco czy inne wynalazki nie mają tych certyfikacji ale akurat urządzenia Google Pixel powinny je otrzymywać z automatu... Przecież to są referencyjne urządzenia z zawsze najnowszym Androidem bezpośrednio od producenta tego systemu. Osoba / grupa która w Orange decyduje o tym jakie telefony otrzymują certyfikację chyba średnio się do tego przykłada. No chyba, że decydują tylko wyniki sprzedaży i kontrakty z wybranymi producentami telefonów Apple, Samsung, Huawei itp.

Najrozsądniej byłoby dać klientom możliwość ręcznej konfiguracji każdego kompatybilnego smartfona.

2 tygodni(e) temu

Poziom 27, Specjalista

@sebkoch 

Całkowicie się zgadzam, że takiego stanu należałoby się spodziewać. Orange oficjalnie tłumaczy się tak, ze nikogo ani niczego nie "faworyzuje" a żeby uzyskać certyfikację każdy model musi zaliczyć wszechstronne testy. To trwa. Sądząc po efekcie końcowym, coś musi być jednak nie tak z naszymi założeniami.

2 tygodni(e) temu