Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 18, Komentator

Aplikacja Orange Android Tv jako multiroom

Zgłaszam pomysł wprowadzenia, usługi multiroom w formie samej aplikacji Orange Android TV 

07-12-2021 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 36, Guru *

@fenomen popieram pomysł w całej jego rozciągłości 😉👍i dodam że nie tylko do multiroomu ale do głównej usługi tv też. 

07-12-2021

Poziom 30, Ekspert

To jest tożsame z umożliwieniem realizacji usługi IP TV na własnym sprzęcie. Nic nie wskazuje na to, żeby Orange miał dać sobie niechęć do takiego pomysłu wyperswadować. Pewnie że pomysł poprę, ale szanse na realizację są żadne, IMHO. I to nie z przyczyn technicznych (apka przecież już istnieje i działa na boxie pod Android TV, jest też dostępna w Google Play). Dlaczego Orange nie chce w ten sposób świadczyć usług? Można tylko spekulować.

07-12-2021

Poziom 38, Guru ***

@j131 bardzo trafnie to ująłeś. Jestem za, aby Orange udostępnił swoją apkę TV. Kilka razy na forum już wspominałem o uwolnieniu apki TV Orange. Uważam, że znaleźli by się nowi klienci, którzy z miłą chęcią skorzystali by z takiej usługi. Niestety skoro Orange nie może udostępnić, korzystam z konkurencji.

@fenomen pomysł poparty.

07-12-2021

Poziom 20, Pasjonat

Od jakiegoś czasu próbę wytłumaczyć ludziom od pomarańczowego że taki ruch miałby sens. W pierwszej fazie testów gdy mieliśmy Mi box apka testowa chodziła równolegle na boxie i na telewizorze a nawet na dwóch. 
Może boją sie o efekt kont współdzielonych Netflixa?

08-12-2021

Poziom 18, Komentator

Można zrobić ograniczenie do jednego urządzenia.  Poza tym to nie Netflix:)

08-12-2021

Poziom 38, Guru ***

Mam Netflixa opłaconego na jedno konto, a kożystać na różnych urządzeniach. Nie ma możliwości korzystania w takiej sytuacji na dwóch jednocześnie, ale to kwestia do gadania się z domownikami. Przecież apka TV Orange również mogła by być udostępniona w ten sposób, jeśli Orange nie chce dać możliwości na więcej urządzeń. Dawne NC+ GO miało ograniczenie do 4 urządzeń.

08-12-2021

Poziom 20, Pasjonat

Ja w komentarzach do testów aplikacji kiedy nie pomagały różne argumenty uciekłem do prostego argumentu że w dzisiejszych czasach nie ma już stolika pod telewizor czy meblościanki a telewizor wisi sobie na ścianie i znalezienie miejsca na zainstalowanie boxa z aplikacją czy dekodera może stanowić dla jakiegoś użytkownika problem. Szczególnie jeśli mamy „wypasione” telewizory które wręcz chcą żeby ta aplikacja tam była wgrana. Odpadają połączenia kablowe, odpada jeden pilot, odpada gniazdko elektryczne pod box czy dekoder- same pozytywy. Po za tym konkurencja poszła naprzód - canal plus, Netflix, player czy upc i nie do końca Polsat - wszyscy poszli w aplikacje. Gdy startowały testy Orange było pierwsze i nic nie wskazywało na to ze coś się zmieni, dziś konkurencja jest w działających aplikacjach a nasz operator dalej w fazie testów. Na wszelkie sugestie pozostają głusi. Przypomina mi to trochę taką sytuacje jaka panuje w wielu dziedzinach w naszym kraju - nie chodzi o to żeby zrobić, tylko żeby robić. 
A teraz czekam na bana od adminów.

08-12-2021

Poziom 19, Pasjonat

Właśnie ORANGE GO dawano powinno być na Android TV 9.0 i wyższe, a to nic nie ma, w Orange Romania dawno już.........

08-12-2021

Poziom 31, Ekspert

To dobry pomysł 🤔

08-12-2021

Poziom 20, Pasjonat

@Henryk12 co do OrangeGo jest to typowa apka mobilna na urządzenia przenośne i tak ją na razie zostawmy ale pojawił mi się jakiś pomysł i spróbuje go wrzucić na forum. Natomiast na telewizory jest naprawdę bardzo dobra apka Orange Tv, niemożliwa do zainstalowania dla szerokiej publiczności Podajesz przykład a ja go trochę rozwinę- Orange nie tylko w wersji rumuńskiej ale i słowackiej. Tak samo jak czeskie O2, angielskie BBC player czy satelitarny free sat. Rosyjski trikolor za cenę smsa sieciowego wysłanego z rosyjskiej karty sim. Albo niemiecki dekoder z kartą w cenie paczki fajek. Austriackie ORT też. Miałem ostatnio nawet okazję z Azerbejdżanem i Tadżykistanem - i to w uhd. A nie chce już mówić o wielu apkach rosyjsko/ ukraińskich z sygnałem hd całkowicie za free. Dodam jeszcze że pomysł dedykowanego dekodera TVP też upadł całkowicie. 

08-12-2021

Poziom 18, Komentator

Napisałem już taki komentarz w temacie dotyczącym aplikacji ale w sumie na wiele się to zdało. Orange zdaje się "zainwestował" (a raczej utopił) zasoby w projekcie dekodera Stream 4K z Android TV. Według mnie strzał w stopę.

 

Oto kilka argumentów, które mogą (choć nie muszą) zaowocować uwolnieniem aplikacji w sklepie Play dla wszystkich urządzeń z Android TV (dla urządzeń typowo mobilnych mamy przecież Orange TV Go, więc tego bym nie dotykał):

- aspekt ekologiczny #1: mniej urządzeń w gospodarstwach domowych Klientów: nie ma dodatkowego zasilacza, dodatkowych przewodów zasilających, wizyjnych, sieciowych)

- aspekt ekologiczny #2: mniejsze zużycie energii: telewizor i tak pracuje, a nie ma konieczności zasilania kolejnego urządzenia, nie tez kolejnego urządzenia w StandBy

- aspekt wizualno-użytkowy: jak w punkcie 1 - brak dodatkowych kabli urządzeń, jeden pilot

 

Dziś można to rozwijać w Android "jutro" można zainteresować się Samsungiem, czy innymi. Według mnie to jest właśnie kierunek rozwoju jaki powinno się przyjmować, minimalizować inwestycje w Hardware (i dostosowywanie do niego coraz to nowego brandowanego software).

08-02-2022