Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

orange flex - doładowanie


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

orange flex - doładowanie

To zależy od sytuacji "życiowej".

Jeśli ktoś ma niskie zarobki, nie pracuje - lub ogólnie pisząc mieści się w kryteriach otrzymania pomocy społecznej - to Orange na tle innych operatorów robi dużo. Dla telefonów stacjonarnych oferuje Plan Przyjazny. Co do komórki - w niektórych OPS okresowo są dostępne plany mini bez urządzenia. Więc można mieć taką podstawową ofertę przy bardzo niskich kosztach (pamiętając też że oferty w Polsce są jedne z najniższych w całej Europie zarówno wschodniej jak i zachodniej względem średniego wynagrodzenia w danym kraju).

W sytuacjach losowych, nagłych - tu zwykle potrzebna jest pomoc najbliższych. Też w większości firm kontaktując się z BOK w wyjątkowych sytuacjach może dostać tzw. adjustmenty - jakiś mały bonusik na kilka dni. Ale wydaje mi się, że we Flexie tego brak.

Zaraz ktoś napisze, że można zapłacić z góry na rok lub na dwa - można, są też pakiety na rok czy 2 lata. Ale czy ktoś zna przyszłość co się stanie na koniec pakietu/usługi?

Ja tam nie wierzę w nośne hasła, że każda oferta jest dla każdego. Wiem, że niektórzy na forum włączyli ją swoim rodzicom, ja np. swojej mamie Flexa w dzisiejszej postaci nie włączę. Korzysta jeszcze z klasycznego telefonu więc apkę musiałbym mieć u siebie. Sam mam flexa, więc jednocześnie nie zaloguję się na dwa konta - powiadomienia mogę otrzymywać tylko na jedno konto. Kolejna kwestia to kontrola opłat. Moja mama nie korzysta z płatności kartą w sieci i nie zamierza tego zmieniać. Flex wymaga ustalenie limitów na płatności internetowe - a niestety bank w którym ma konto (PKO BP) nie wszystkie autoryzacje płatności internetowych kartą przeprowadza online.

Alternatywą może być postulowany przez kilka osób na forum mechanizm doładowania. Tylko trzeba pamiętać, że z doładowania 30 zł na konto Orange netto wpada ok 16 zł. Płatności kartą chyba po to zostały wykorzystane by zmniejszyć prowizje (choć danych nie znam ile bierze Blue Media prowizji przy Flexie - od innych oczekuje 5% przy min opłacie 1,5 zł za transakcję - więc Orange na czysto dostanie 22 z 30 zł).

Oferta i usługi we Flexie na pewno będą się rozwijać, ale co będzie za rok czy dwa - pewnie nawet samo Orange nie jest pewne, też dużo będzie zależeć od zdarzeń na rynku. Można też porównywać z marką njumobile - gdzie mimo jeszcze konkurencyjnej oferty - coraz więcej się tam "sypie"... I oby z Flexem nie było podobnie.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

orange flex - doładowanie

okazało się ze kara nie jest podpięta. dziwne, bo dwa miesiące temu i miesiąc temu pobrało a teraz się zbuntowało ;). konsultantka na czacie nie była w stanie wytłumaczyć dlaczego karta nie jest przypisana do konta. zobaczymy jak to będzie za miesiąc. dzięki bardzo za pomoc

 

dodam jeszcze ze dopiero za 5 razem udalo sie odnowic pakiet


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

orange flex - doładowanie

Dobrze że się wyjaśniło.  I oby za miesiąc było już ok.

 

Edit. Co do ilości prób to może wskazywać na coś z bankiem. Może warto to wyjaśnić. Ewentualnie polecam założenie revoluta z promocji Orange. Sam korzystam z ich usług i do flexa mam podpieta kartę wirtualna - wszystko działa jak trzeba.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 29
  • 0

orange flex - doładowanie

W przypadku problemòw z płatnościami jeżeli jesteś przekonany że z kartą jest wszystko ok proszę natychmiast kontaktować się z doradcą,sam problem się nie rozwiąże a tak technicy się tym zajmą.