Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoWiFi - SMSy i MMSy nie działają

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 30
  • 1

VoWiFi - SMSy i MMSy nie działają

Hej,

 

Próbuję korzystać z usługi VoWiFi na telefonie Samsung S21. Połączenia głosowe chodzą bez problemu ale nie mogę wysłać ani SMS, ani MMS. W sieci znalazłem info, że kiedyś nie działało ale pracują nad tym. Info dość stare to może już powinno działać? Może coś jeszcze trzeba w telefonie przestawić?

 

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 30
  • 1

VoWiFi - SMSy i MMSy nie działają

Hej

Dzięki. Telefon jest na liście bo to Samsung S21 5G, ale każdy S21 ma wsparcie dla 5G to już nie pisałem (chyba, że jednak nie każdy). Telefon nie jest z dystrybucji Orange bo od dawna telefony na wolnym rynku kupuję. Ale oficjalna polska dystrybucja Samsunga więc raczej tu powinno być ok (chociaż oczywiście różnie może być).

Niestety po napisaniu postu znalazłem na stronie https://www.orange.pl/view/wificalling (nie wiem jak mogłem to wcześniej przegapić na tej stronie) takie pytanie i odpowiedź:

 

"Jakie są ograniczenia w korzystaniu z funkcjonalności SMS w WiFi Calling?

(...)

Usługa nie jest również dostępna dla klientów oferty Orange Flex. "

 

Co w sumie kończy temat bo Orange z jakiegoś powodu nie oferuje tego we Flex.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

VoWiFi - SMSy i MMSy nie działają

@Zdzichu500 prace rozpoczęte i obecnie jest tylko kilka modeli obsługujących wysyłanie SMS-ów po WiFi Calling. Najlepiej, jak telefon jest z dystrybucji Orange. Z poza nie daje gwarancji prawidłowego funkcjonowania usługi.

Tu znajdziesz listę:

https://www.orange.pl/view/wificalling

 

edit:

Twojego modelu telefonu nie widzę na liście do obsługi SMS po WiFi Calling.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 30
  • 1

VoWiFi - SMSy i MMSy nie działają

Hej

Dzięki. Telefon jest na liście bo to Samsung S21 5G, ale każdy S21 ma wsparcie dla 5G to już nie pisałem (chyba, że jednak nie każdy). Telefon nie jest z dystrybucji Orange bo od dawna telefony na wolnym rynku kupuję. Ale oficjalna polska dystrybucja Samsunga więc raczej tu powinno być ok (chociaż oczywiście różnie może być).

Niestety po napisaniu postu znalazłem na stronie https://www.orange.pl/view/wificalling (nie wiem jak mogłem to wcześniej przegapić na tej stronie) takie pytanie i odpowiedź:

 

"Jakie są ograniczenia w korzystaniu z funkcjonalności SMS w WiFi Calling?

(...)

Usługa nie jest również dostępna dla klientów oferty Orange Flex. "

 

Co w sumie kończy temat bo Orange z jakiegoś powodu nie oferuje tego we Flex.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

VoWiFi - SMSy i MMSy nie działają

@Zdzichu500 oferta FLEX jest nowa niezależna platformą, więc to co jest w ofertach Orange wprowadzone, we FLEX trzeba osobno wprowadzić. Z czasem i tu też będzie, ale tego nikt nie wie kiedy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 192
  • 328
  • 1

VoWiFi - SMSy i MMSy nie działają

U mnie na Poco X3 Pro działają SMS i MMS po VoWiFI, więc to zależy od konkretnego modelu, aczkolwiek ja mam zmodyfikowane oprogramowanie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 30
  • 1

VoWiFi - SMSy i MMSy nie działają

Jeżeli masz Flex i działają SMS i MMS po VoWiFi to możesz złożyć reklamację. Na swojej stronie Orange pisze, że nie powinny 😁

Do telefonu zawędrowała nie moja karta nju na abonament i tam VoWiFi bez problemu działa z SMS i MMS. Także raczej nie w oprogramowaniu telefonu problem. Chyba różne brandy tej samej firmy pod spodem używają tego samego.

 

Pozdrawiam