Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejście z Play do Flex i cesja.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 34
  • 0

Przejście z Play do Flex i cesja.

Dzień dobry,

 

Odkąd zaczęły do mnie przychodzić wiadomości o przedłużeniu umowy z Play postanowiłem o wyniesieniu się z tej sieci i wybranie Flexa. Problem w tym, że numer nie należy do mnie, ale do brata. Jest to dla mnie dość znaczący problem, bo jednak chciałbym samodzielnie rozporządzać swoim numerem i móc podejmować w tej kwestii samodzielne działania. Z tego co wiem w Flexie nie ma czegoś takiego jak cesja i wszystko jest związane ściśle z dokumentami tożsamości posiadacza numeru. Trzeba sobie w końcu zrobić selfie i wysłać zdjęcie dowodu czy innego dokumentu tożsamości.

 

Miesiąc listopad jest moim ostatnim w tej sieci. Nie ukrywam, że nie chcę zostawać w niej ani chwili dłużej i wolałbym uniknąć płacenia dość dużego rachunku za miesiąc grudzień, gdy umowa przejdzie na czas nieokreślony. W takim wypadku czy ktoś orientuje się jak wygląda dokładnie cesja w Play? Przede wszystkim jeśli zrobiłbym ją dzisiaj, to czy mógłbym od razu opłacić cesję i najlepiej tego samego dnia przenieść się już jako właściciel numeru do Flexa?

 

Oczywiście mój obecny numer jest na abonament Solo Play M, który mam od mniej więcej początku 2020 roku i z tego co wiem niby koszt cesji przenosi się w tym przypadku na następny rachunek. No i niestety nie ukrywam, że dla mnie jako studenta rachunek wynoszący ponad 100 złotych to trochę dużo. Połowa tej kwoty jest jeszcze znośna, a cesja właśnie niby kosztuje 49,99.

W moim przypadku właśnie najlepsza by był taki scenariusz, gdzie dochodzi do cesji, ponoszę jedynie jej koszt, a następnie przenoszę numer do Orange Flex kończąc umowę z Play.

Czy takie coś jest możliwe?

24 ODPOW. 24

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przejście z Play do Flex i cesja.

@Tetriandoch zrób cesję w Play, odczekaj minimum 24 godziny, aż dane się przestępczą i przenieś numer do FLEX. Czas przenoszenia do FLEX około 4 dni. Najlepiej przeniesienie zlecić na początku tygodnia, zalecany nie ponieść kary w Play, to przenoszenie wykonać z dniem końca umowy.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 34
  • 0

Przejście z Play do Flex i cesja.

Okej rozumiem. Czyli po prostu zrobić cesję, odczekać dzień i potem do Flex. Z tego co widzę w aplikacji Play to data zakończenia umowy wyświetla się jako "Umowa na czas nieokreślony". Okres rozliczeniowy to 1 dzień miesiąca czyli następny rachunek bym dostał 1 grudnia.

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Przejście z Play do Flex i cesja.

Szczegóły cesji dowiesz się na forum/BOK Play. Musisz ten temat załatwić przed zgłoszeniem przeniesienia do Flex. Inaczej przeniesienie nie przejdzie. Przy podpisaniu umowy dajesz Flex upoważnienie do przeniesienia numeru w swoim imieniu. Czyli Flex wystąpi do Play o wydanie numeru. Najlepiej zrobić to w opcji ,,Jak najszybciej i bez opłat". To Play ustala datę przeniesienia. Z danym dniem numeru będzie aktywny we Flex. 

 

Więcej znajdziesz tutaj 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Przejście z Play do Flex i cesja.

Obawiam się, że i tak załapiesz się na kolejny rachunek. W Play jeśli numer był bez rat (telefonu), to cesja powinna wejść po podpisaniu. 

 

Możesz wybrać dzień przeniesienia nie czekając na okres wypowiedzenia w PLAY 30 dni, ale i tak będziesz musiał zapłacić rachunek za kolejny okres rozliczeniowy. Umowa z PLAY na czas nieokreślony, to 1 pełny okres rozliczeniowy w przypadku wypowiedzenia/przeniesienia itp. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Przejście z Play do Flex i cesja.

Większość zagadnień dotyczy sieci Play więc wydawać by się mogło, że to nie to forum ale .... od czego jest społeczność 🙂

Przechodziłem proces, który zamierzasz przejść - i wykonaj cały proces dokładnie w takiej kolejności jak opisujesz - najpierw cesja w salonie potem salon Orange (albo online) i przeniesienie numeru.
Nie wypowiadaj sam umowy - Orange zajmie się wszystkim za Ciebie. W umowie masz zapewne zapis, że rozwiązanie umowy następuje po 30 dniach od złożenia oświadczenia woli, na koniec okresu rozliczeniowego. Od 21 grudnia zeszłego roku obowiązują nowe przepisy i jest to maksymalnie 30 dni od daty złożenia wypowiedzenia. Procedowanie przedmiotowego przez Orange pozwoli firmie na włączenie Ci usługi dokładnie w dzień po "uwolnieniu" numeru (u mnie było to o 00.01 w dniu po zakończeniu umowy z Play).

Ja cesję numerów na mnie dokonałem w salonie sieci - potrzebny był oczywiście właściciel(ka) każdego numeru z dokumentem tożsamości. Właścicielem numerów (dokonywałem przejęcia wszystkich numerów z rodziny aby pakietowo nimi zarządzać i otrzymać bardzo dobrą ofertę u konkurencji) stałem się praktycznie od razu, ale z tego co pamiętam chyba była możliwość zapłaty za cesję kartą od razu w salonie, tak aby już po przeniesieniu się do innej sieci nie otrzymywać z Play żadnego dokumentu finansowego.

Sam proces cesji w salonie zajął z 5 minut (kwesta wpisania danych do systemu, wydruku i podpisania dokumentów).

Jak masz dodatkowe pytania to pytaj 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Przejście z Play do Flex i cesja.

@Morciak dobrze zrobili z tą zmianą. Kiedyś jak ktoś chciał rozwiązać umowę i przenieść to liczyło się te okresy rozliczeniowego, daty odłączenia/ przenoszenia. Teraz jest łatwiej jednak i tak z początkiem grudnia nie uda się przejść do Ford. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Przejście z Play do Flex i cesja.

@Anonim- dokładnie tak jak piszesz.
Operatorzy chwytali się różnych sztuczek, aby jak najdłużej pobierać opłaty (np. tylko na piśmie w salonie albo poleconym i decyduje data wpływu - teraz można złożyć wypowiedzenie e-mailem, operator musi potwierdzić, że otrzymał wypowiedzenie, nie ma żadnego przedłużania umowy automatycznie etc etc).
Nie chcę tutaj opisywać kwestii prób "trzymania na siłę" przez innego operatora, ponieważ to nie jego forum i nie będzie mógł się nawet do tego odnieść.

Anonim

Nie dotyczy

Przejście z Play do Flex i cesja.

@Morciak ja sama pamiętam jak kiedyś podjęłam decyzję o zmianie firmy, ale o dzień minęłam początek okresu więc cała zabawa trwała prawie 2 miesiące. 

 

Do Orange niestety emaila się nie wyśle. Dziwi mnie, że  firma odeszła od tego kanału. Ale co ja tam mogę wiedzieć o decyzjach wielkich 😅


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Przejście z Play do Flex i cesja.

@Tetriandoch jak już załatwisz cesję i będziesz rozpoczynał przeprowadzkę do flexa to namawiam aby skorzystać z kodu polecającego dzięki któremu można zyskać 30 pln dla nowego klienta

https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Dziel-si%C4%99-GB-ze-znajomymi-w-Orange-Flex/m-p/158634#M489

a sama procedura użycia kodu wygląda tak:

https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Polecaj-Orange-FLEX-kod-polecaj%C4%85cy/m-p/244269

Co do przenosin z abonamentu od innego operatora do flexa to chyba na tym forum nikt tego nie opisywał, ale nie powinien nieść ze sobą żadnych dziwnych rzeczy - w razie czego pytaj, pomożemy 🙂