Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Passy i ich brak wytłumaczenia

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 271
  • 1

Passy i ich brak wytłumaczenia

Witam. Przeczytałem wiele postów z tego forum na temat Video/Game Passów, jednak nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Jestem uczniem/studentem(Nie wiem które wybrać żeby nikogo nie urazić), więc internet jest mi potrzebny do nauki zdalnej. Plan 30gb -30zł bo w tych czasach najłatwiej go utrzymać. Wykupiłem sobie Video Pass(YouTube był akurat jest must have żeby posłuchać muzyki czy pooglądać coś z zamiarem odstresowania, a że wiem że dużo korzystam to trzeba było kupić) oraz Game Pass(Rozmowy ze znajomymi tudzież do niedawna e-lekcje). Chciałem się dopytać jakie "akcje" są zawarte w Game Pass a precyzując Discord. Czy udostępnianie ekranu/ oglądanie udostępnionego ekranu zalicza się w Game Pass czy dotyczy to tylko rozmów na kanale głosowym/tekstowym?
W tydzień wykorzystałem 18GB(22 w całości nie liczę paru aktualizacji gier których niestety nie zauważyłem, a były ustawione na "auto")mimo wykupienia passów. Słyszałem, że aplikacja/strona Teams zabiera dużo transferu lecz niestety nie dane mi jest to zweryfikować. Wiem już napewno że udostępnianie przez kabel jest dozwolone i wykupione pass'y działają tak jak powinny(sprawdzone z Video Passem). Czy byłby ktoś w stanie mi wytłumaczyć, co mogło "zabrać" transfer i czy moje podejrzenia są trafne? Potrzebuję internetu a na większy pakiet sobie pozwolić nie mogę więc każdy GB się liczy.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 302
  • 819
  • 9

Passy i ich brak wytłumaczenia

Wszystko to, co robicie w aplikacjach uwzględnionych w Passach nie jest wliczane do limitów. Operator nie ma możliwości rozróżnienia, czy np w YouTube oglądacie film, czy też streamujecie.

 

EDIT - dopiszę jeszcze tylko, że powyższe ma zastosowanie tylko do ruchu z/do serwerów "właściciela" danej apki. Teoretycznie np. reklamy wyświetlane na YT będą pobierały dane z pakietu, ale w praktyce nigdy mi się nie udało tego sprawdzić 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18406
  • 52633
  • 708

Passy i ich brak wytłumaczenia

@Vermeil samodzielnie w apce FLEX możesz sprawdzić zużycie GB. W prawym górnym logo klikasz ludzika z trybkiem i wchodzisz do menu z zakładkami:

Screenshot_2020-11-24-04-08-56-965_com.orange.rn.dop.jpg

Następnie wybierasz zakładkę Zużycie danych. U mnie wygląda to tak:

Screenshot_2020-11-24-04-11-17-325_com.orange.rn.dop.jpg

Dokładniejsze dane możesz uzyskać na czacie FLEX oraz dopytać o passy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 192
  • 328
  • 1

Passy i ich brak wytłumaczenia

Na discord można normalnie rozmawiać, sprawdzone, YouTube też w porządku, nawet można odpalać stream, tak samo na Twitch. Teams nie ma żadnego Passa na tą chwilę. Game Pass są tylko te podane serwisy. Możesz wysłać screena z telefonu i z zużycia danych przez aplikacje i napiszę Ci co i jak.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 271
  • 1

Passy i ich brak wytłumaczenia

Wiem jak sprawdzać zużycie tylko nie daje mi to adekwatnej odpowiedzi. O passy pytałem się na czacie, jednak nie dostałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 271
  • 1

Passy i ich brak wytłumaczenia

Wdzięczny jestem za odpowiedź, jednak te rzeczy zdążyłem już sam sprawdzić. Chodziło mi bardziej o streamowanie w aplikacji Discord, aniżeli na YouTube. Bardziej mi chodziło o to co w chodzi w zakres Gaming Passa.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 192
  • 328
  • 1

Passy i ich brak wytłumaczenia

Discord stream będzie działał w Game Pass.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 271
  • 1

Passy i ich brak wytłumaczenia

Tak samo wygląda to z udostępnianiem ekranu oraz oglądaniem udostępnionego ekranu?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 192
  • 328
  • 1

Passy i ich brak wytłumaczenia

Również działa, sprawdzone przeze mnie i bez problemów z działaniem i udostępnianiem ekranu. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 302
  • 819
  • 9

Passy i ich brak wytłumaczenia

Wszystko to, co robicie w aplikacjach uwzględnionych w Passach nie jest wliczane do limitów. Operator nie ma możliwości rozróżnienia, czy np w YouTube oglądacie film, czy też streamujecie.

 

EDIT - dopiszę jeszcze tylko, że powyższe ma zastosowanie tylko do ruchu z/do serwerów "właściciela" danej apki. Teoretycznie np. reklamy wyświetlane na YT będą pobierały dane z pakietu, ale w praktyce nigdy mi się nie udało tego sprawdzić 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 271
  • 1

Passy i ich brak wytłumaczenia

Wydaje mi się że zasługujesz na "rozwiązanie" gdyż z braku mojej wiedzy jak wyczerpać post w kilku zdaniach, odpowiedzi są rozrzucone. Jeżeli się da wybrać parę rozwiązań tudzież zaznaczyć faworytów chętnie bym to zrobił. Temat można wydaje mi się zamknąć bo został wyczerpany.