Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange FLEX, czy to się opłaca?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Orange FLEX, czy to się opłaca?

Hej, Jestem we FLEX, już ponad miesiąc. Zastanawia mnie jedna rzecz, czy ta oferta opłaca się Orange? Biorąc mój przykład, korzystam z pakietu za 30 złotych plus z Video i Music Pass, oraz dodatkowej karcie SIM. Za 55 złotych dostaje się prawdziwy nolimit w wybranych apkach społecznościowych, strumieniowania muzyki i filmów. Sam korzystam z Orange FLEX jako głównego internetu, nawet nie wykorzystałem 30GB z pakietu, tylko jakieś 20. Ale za to wykorzystałem ponad 500GB na filmy i około 50 na muzykę, Tidal Master potrafi zjeść pakiet. I tutaj nasuwa mi się myśl, jak Orange zarabia, nawet dając możliwość zarobienia do 500 złotych z poleceń. Przecież utrzymanie pracowników, działu IT kosztuje. Pewnie jestem jednym z bardziej pakietożernych użytkowników. Zastanawia mnie jak Orange, potrafi utrzymać tak dobrą ofertę w dość, no niskiej ceny, porównując do konkurentów. Taka luźna rozkmina mnie wzięła, podczas kwarantannowej soboty. 

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Orange FLEX, czy to się opłaca?

@Marcis_ według mnie to jest oferta tak przygotowana, żeby użytkownik sam dobierał sobie ofertę, jak mu odpowiada. Wszystko wrzucone jest do aplikacji, więc nie potrzeba salonów i ludzi. Odpada więc spore zaplecze, które jest w ofertach klasycznych, więc można zredukować koszty. Dodatkowo brak jest typowej infolinii, co też obniża kolejne wydatki. Konsultanci są dostępni tylko na czacie. Tak by mi to wyglądało.

Zawsze zaplecze ludzkie jest najdroższe. System informatyczny zakupiony raz i działa długi czas. Specjaliści do utrzymania systemu mogą być jako firma zewnętrzna. W firmie tylko podstawowa obsługa do kontroli i sygnalizowania ewentualnych problemów.

Minimalna obsługa, maksymalne możliwości dla użytkownika w aplikacji na smartfonie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange FLEX, czy to się opłaca?

Oferta Flex na dziś działa na jednej z najniższych marż na rynku. Serwisy które na dziś są w Passach są trzymane po części w różnych content popach - więc dostęp do nich zwykle dla operatorów jest tańszy niż do innych serwisów.

Poza tym Flex nie ma całego balastu "starego" Orange.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Orange FLEX, czy to się opłaca?

@ketrasaArtur @Piotrekk85 Dzięki bardzo za wyjaśnienie, bardzo mnie ciekawiło, jak Orange to robi, że ma pełen nolimit w apkach społecznościowych, nawet na oglądanie, na przykład transmisji na Facebooku. Gdzie, na przykład konkurencja, tutaj Plus, także ma wybrane apki społecznościowe z darmową transmisją danych, lecz oglądanie na przykład jakiegoś krótkiego materiału na Facebooku, ściąga dane z pakietu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange FLEX, czy to się opłaca?

To już kwestia relacji operator serwis. A Flex ma małą marżę i tyle. Do czasu.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Orange FLEX, czy to się opłaca?

Dodam, że wszystko odbywa się zdalnie za pomocą samoobsługi, bez udziału salonów itp. FLEX jest dla osób, które same potrafią aktywować, zmieniać i zarządzać usługami, pakietami itd, więc operator udostępnia usługę i koniec. Jest opłacalny i niezależny od systemów Orange, ponieważ jest to projekt tworzony od nowa.