Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dwie karty + modem LTE = brak możliwości dodzwonienia się z zewnątrz????


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Dwie karty + modem LTE = brak możliwości dodzwonienia się z zewnątrz????

Posiadam 2 karty przypisane do 1-go numeru.

Pierwsza w słuchawce, druga, dodatkowa karta została włożona do modemu [Huawei e510 oraz e398].

Po włożeniu modemu do portu USB, po uzyskaniu linku modemu, jeszcze przed połączeniem karty po PPP brak jest możliwości dodzwonienia się na ten numer.

Abonent jest w tym momencie nieosiągalny.

To, co ma karta dodatkowa jest bez znaczenia, czy jest sieć + rozmowy, czy też sama sieć. Dwa różne modemy, trzy różne komputery, plus 2 routery mikrotika, linux/windows.

Z telefonu w 2/3 na głównej karcie mogę korzystać, działa na nim normalnie internet oraz możliwość wykonywania połączeń telefonicznych. Po odłączeniu od prądu modemu problem natychmiast ustępuje.

 

Czy to jest przypadłość mojego numeru, czy to tak nie może działać? Dzisiaj wymieniłem dodatkową kartę, zmieniając ją z telefon+sieć na wyłącznie sieć.

 

Nieweryfikowalne teraz, ale pamiętam, że sieć plus telefon normalnie działały na dwóch androidach równocześnie.

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dwie karty + modem LTE = brak możliwości dodzwonienia się z zewnątrz????

@Klajent u mnie też jest tak samo. Na jednej karcie działa wszystko jak potrzeba, gdy da uruchomione dwie karty, nie można się dodzwonić. Zgłaszałem na a czacie, ale nic nie poradzili, więc machnąłem ręką, bo FLEX-a używam głównie do internetu.

Możesz spróbować zgłosić na czacie problem, to może teraz się uda znaleźć rozwiązanie.

Anonim

Nie dotyczy

Dwie karty + modem LTE = brak możliwości dodzwonienia się z zewnątrz????

@Klajent  2 karta sim tylko do internetu i musi to działać 😎


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Dwie karty + modem LTE = brak możliwości dodzwonienia się z zewnątrz????

To jest jednak grubsze niepowodzenie. Zgłoszone oczywiście na czacie, dają sobie dwa dni na odpowiedź...

Druga karta jest wyłącznie do sieci, dzisiaj została zmieniona z karty telefon plus sieć, gdzie objawy były identyczne.

 

Stan aktualny:

Na obecną chwilę do pierwszej karty dzwonienie nie działa nawet, gdy modem jest wyłączony. I teraz najlepsze - włączone volte umożliwia dodzwonienie się. Sprawdzone na dwóch słuchawkach.

Anonim

Nie dotyczy

Dwie karty + modem LTE = brak możliwości dodzwonienia się z zewnątrz????

Kart SIM masz 2 czy 3 na tym samym numerze?

Bo może to problem, na innym numerze internet ustaw i telefon na volte 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dwie karty + modem LTE = brak możliwości dodzwonienia się z zewnątrz????

@Anonim w ofercie FLEX z tym samym numerem można mieć maksymalnie 2 karty SIM. W ofercie abonamentowej można mieć więcej, ale tylko eSIM (max 8 eSIM + 1 SIM).


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dwie karty + modem LTE = brak możliwości dodzwonienia się z zewnątrz????

@Klajent przeprowadziłem ze swoim FLEX-em testy. Jedna karta eSIM cały czas w telefonie z Androidem. Druga karta SIM, obie z opcją dzwonienia i internetu, w następujących urządzeniach:

  • modem USB - brak możliwości odbierania połączeń, brak powiadomień o próbie połączenia. SMS-y dochodzą.
  • router mobilny Huawei - brak możliwości odbierania połączeń, brak powiadomień o próbie połączenia. SMS-y dochodzą.
  • router stacjonarny Huawei - brak możliwości odbierania połączeń, brak powiadomień o próbie połączenia. SMS-y dochodzą.
  • drugi telefon z Androidem - wszystko działa bez zastrzeżeń. Jeden telefon udostępnia połączenie internetowe, drugi w stanie czuwania. Na obie katy sim przychodzi połączenie. Można bez problemu odbierać.

Jeszcze do pełni testów by pasowało sprawdzić działanie kart SIM w układzie telefon - tablet, i telefon IOS - telefon Android, telefon IOS - zegarek eSIM, telefon Android - zegarek eSIM.

Podsumowując, wygląda, że jest coś  blokowane, jeżeli jedna z kart SIM działa na urządzeniu z poza Androida i pewnie z poza IOS, ale tego już nie potwierdzę. Szkoda mi kasy na jabłka 😊

 

P. S.

Może jak by Orange zechciał wprowadzić takie testy, aby sprawdzić działanie dwóch kart SIM na urządzeniach:

  • Android - IOS
  • IOS - IOS
  • IOS - inny system
  • Android - zegarek eSIM
  • IOS - zegarek eSIM

to ja z miłą chęci się podejmuję takich testów. Wyniki oczywiście na forum NO.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dwie karty + modem LTE = brak możliwości dodzwonienia się z zewnątrz????

Wydaje mi się, że to nie bug a feature https://cms-doptools-pl.s3.eu-central-1.amazonaws.com/Cennik_Uslug_w_ofercie_Orange_Flex_od_18_03_20...

Jeżeli korzystasz z dodatkowej karty SIM, na której masz aktywne wszystkie usługi (rozmowy, SMSy, MMSy, internet), podczas połączenia przychodzącego, wszystkie urządzenia z tym samym
numerem dzwonią równocześnie. Odebranie połączenia na jednym z urządzeń przerywa dzwonienie pozostałych, przy czym może na nie być wysłana notyfikacja (wiadomość SMS) o nieodebranym połączeniu.

Jeśli dane urządzenie nie ma funkcji telefonu, to chyba wynika to z tego punktu.

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Dwie karty + modem LTE = brak możliwości dodzwonienia się z zewnątrz????

Karta sim w telefonie z androidem + druga karta sim (tylko net) w  tablecie samsunga = wszystko działa jak trzeba i na telefonie i na tablecie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Dwie karty + modem LTE = brak możliwości dodzwonienia się z zewnątrz????

Mam flexa z dwiema fizycznymi kartami SIM, jedna podstawowa do połączeń i internetu, a druga tylko do internetu, która cały czas jest włożona do routera (połączenie jest aktywne 24/h), w tej konfiguracji wszystko działa bez problemu.