Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...

Witam, 

od jakiegoś czasu prześladują mnie kłopoty z działaniem podstawowych usług we Flexie.

Nic tam nie działa poprawnie za wyjątkiem rozmów/SMS/MMS i internetu.

 

1) Ktoś dzwonił - powiadomienia o próbach połączeń gdy byłem poza zasięgiem Orange - NIE DZIAŁA

2) ACR - nie działa. Tylko z numerów Orange i T-M usłyszę pikanie, i numer ukryty/zastrzeżony, połączenie się nie uda ale nie ma komunikatu głosowego, numery z Plus i Play się do mnie dodzwonią nawet gdy wbiją słynne #31#nr tel.

3) Czasem krzaczy się zasięg LTE we wnętrzu budynku, nie wiem czy to wina iPhone'a, czy coś jest z siecią...

4) Poczta głosowa - nie korzystam z niej, ale aby ratować działanie usługi Ktoś dzwonił, nie pomaga jej włączenie

5) Aplikacja: kiedyś działał jak należy czat, odpowiedzi konsultantów były natychmiast widoczne w oknie rozmowy, obecnie trzeba albo kliknąć w powiadomienie, albo odświeżyć czat

6) Aplikacja - widget na iPhonie - przestał działać, a wygodnie pokazywał stan GB oraz podstawowe funkcje aplikacji.

 

Tracę powoli cierpliwość, wszystko działało jak należy u fioletowych, przed przejściem z abonamentu do Orange Flex, pomimo, że net był tam słabszy oraz występuje roaming krajowy. A od miesiąca z dobrze działającej oferty/sieci/aplikacji nic nie pozostało... Bo mam za dobrego smartfona? iPhone Xs. VoLTE, VoWiFi, eSIM, itd... Wszystko powinno współgrać z Orange Flex - tak nie jest... A mam wrażenie że konsultanci działają jak roboty i ciągle jest ich dwóch tych samych co oprócz zgłoszenia technicznego nic nie mogą zrobić. Jestem rozczarowany.

 

Czy ktoś kompetentny popchnie szybko sprawę? Może mój post pomoże innym, którzy mają identyczne problemy co ja? Proszę, działajcie w Orange...

185 ODPOW. 185

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...

Ad1. Było to pisane, że to problem w samym Orange a nie we flex. Warto rozważyć wyłączenie volte.
Ad.2. U mnie to działa. Warto zgłosić to jako bug.
Ad.3. Warto wykonać test krzyżowy przekładając sim do innego urządzenie. U mnie zasięg niczym się nie różni od zasięgu Orange (głównego).

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...

1. Wyłączenie VoLTE, a szczególnie przełączenie się do 3G w niczym nie pomoga.
2. Było to zgłaszane, a technicy odpisują, że usługi działają. NONSENS.
3. Jak mam przekładać kartę, skoro mam eSIMa (kolejny nonsens), a nie mam zamiaru iść do salonu i zmarnować kolejnej fizycznej karty SIM aby wymienić kartę, na której działa wyłącznie net (dodatkowa karta podpięta do numeru).
Ma to być poprawione bez zbędnych kombinacji. Nie po to korzysta się z dobrego smartfona, żeby na nim ograniczać funkcjonalności, które oferuje operator. A w tej chwili psuje działanie równie podstawowych usług, które współgrają z aktywnym planem we Flexie.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...

1. Wyłączenie volte musi nastąpić po stronie systemów Orange a nie ustawień w telefonie.
2. Trzeba podać konkretne przykłady.
3. We flex są też inne opcje. Sim można zamówić do domu lub kupić w punktach handlowych.

Test krzyżowy dałby odpowiedź, że bug nie leży po stronie urządzenia.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...

Prędzej z głównym numerem ucieknę do innej sieci, niż naprawią ten problem... A wiązałem spore nadzieje z Flexem bo ma świetną ofertę. Ale ma wszystko działać jak należy.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...

W każdej sieci są jakieś bugi i problemy. Jednym zależy na połączeniach do Sri Lanki, a innym na ktoś dzwonił i powiadomieniach.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...

@Karlos20 ,

 


VoLTE, VoWiFi, eSIM, itd... Wszystko powinno współgrać z Orange Flex .

Ehhh😋, jak to VoLTE eSIM VoWiFi. W dalszym ciągu usługi nie są priorytetem, ze względu na małą popularność. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...

Tia, a niedziałające ACR + Ktoś dzwonił, powiadomienia o zakończonej rozmowie + poczta głosowa? Sporo osób z tego korzysta.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...

Poza ktoś dzwonił to raczej niszowe usługi jeśli chodzi o oferty indywidualne.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...

@Karlos20 , to prawda, ale z tego co pisałeś na innym forum usługi nie działają na eSIM czy zwykłych kartach także ?