Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

🌳🌷🌿 Mamy to! Posadziliśmy las dzięki użytkownikom Flex


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

🌳🌷🌿 Mamy to! Posadziliśmy las dzięki użytkownikom Flex

Pewnie nie każdy o tym wie, ale ostatnio w ramach usługi Orange Flex 😉 jej użytkownikom udało się zgromadzić aż 300 000 GB 😉. A to wszystko w ramach akcji EKO GB , która spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem Flexowiczów. Mogli oni przekazywać swoje niewykorzystane GB oraz na bieżąco śledzić w apce postępy i z zapartym tchem zdobywać kolejne poziomy w sadzeniu bioróżnorodnego lasu 😎

 

O co tutaj chodzi? 🤔
O drzewa, lasy - naszą ziemię! (tak, data tego wpisu nie jest przypadkowa 😋)

Las Orange Flex 2_r.jpg

 

 

Przelicznik był banalnie prosty - każde 30 GB to 1 m kw. lasu 🤠. Rekordzista przekazał aż 260 GB, czyli przeliczając na m kw. - posadził aż 8,6 m kw. lasu. Szacun 💪

sadzonkasadzonka

 

 

Las został posadzony 15 kwietnia 2021 r. na powierzchni 🌳 10 000 m kw. 🌳 we wsi Męcikał na Kaszubach we współpracy z Fundacją Las Na Zawsze . By zapewnić bioróżnorodność posadzone zostały rdzenne liściaste gatunki drzew - dęby, lipy, graby, brzozy i wiele innych 😊

las orange flex.jpg

 

 

To pierwsza edycja akcji EKO GB. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i posadzili z nami kawałek lasu! 😍. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z tym, co Orange Flex robi w trosce o planetę 🌍 i zapraszamy do zapoznania się z działalnością fundacji Las na Zawsze.

 

A Wy? Co robicie w trosce o planetę? 🙂 Macie już za sobą sadzenie drzewka w ogródku? 😉

 

#OrangeGoesGreen #RazemDlaPlanety #NasToNieDziwi

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

🌳🌷🌿 Mamy to! Posadziliśmy las dzięki użytkownikom Flex

@WiktorSuper, ja na działce wiecznie dokładam coś zielonego...A nie dało rady zalesić Zalesia albo Dzierzążni? Bliżej...


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

🌳🌷🌿 Mamy to! Posadziliśmy las dzięki użytkownikom Flex

Ha, ha 😄
@agat13 kto wie? Może i na te miejsca przyjdzie kiedyś kolej 😋

Na bank będziemy organizować kolejne akcje eko 🌱 🤠


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

🌳🌷🌿 Mamy to! Posadziliśmy las dzięki użytkownikom Flex

@WiktorWszystkiego najlepszego Ziemianie z okazji Dnia Ziemi...Idę złożyć życzenia ziemi w workach w garażu 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

🌳🌷🌿 Mamy to! Posadziliśmy las dzięki użytkownikom Flex

@Wiktor  super akcja 👍

W Bydgoszczy staramy się sadzić drzewa i inną roślinność z pomocą organizacji pozarządowej Fundacji IMMO która to pomaga nam w uzyskaniu zgód, wyborze lokalizacji i gatunków jakie najlepiej sprawdzą się w środowisku miejskim. Dzięki temu może to niewiele ale w zeszłym roku posadziliśmy 156 drzew i 300 krzewów, a w tym roku planujemy podwoić tą liczbę 😊


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

🌳🌷🌿 Mamy to! Posadziliśmy las dzięki użytkownikom Flex


@agat13 napisał(-a)

@WiktorWszystkiego najlepszego Ziemianie z okazji Dnia Ziemi...Idę złożyć życzenia ziemi w workach w garażu 🙂


Dziękuję @agat13 ... I przyłączam się również do tych życzeń 😊
To chyba od dzisiaj zacznę bardziej przykładać wagę do zużywanej wody pod prysznicem. Czytałem że wystarczy średnio o 1 min. ten czas skrócić a efekt w perspektywie czasu jest imponujący 💪... To by były takie moje życzenia 🙂

Tymczasem u mnie ziemia przed blokiem nasiąka deszczem 🌧... Eh! A poranek był taki słoneczny 🌞


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

🌳🌷🌿 Mamy to! Posadziliśmy las dzięki użytkownikom Flex

@WiktorZłożyłem życzenia i od Ciebie...pomyśl, jakby tak ograniczyć mycie do 20 sekund jaka by była oszczędność globalnie? Tyle tylko, że wtedy ci z zanikającym węchem byliby szczęśliwsi...

U mnie odwrotnie-rano padało, teraz słońce z pewną taką nieśmiałością wygląda


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

🌳🌷🌿 Mamy to! Posadziliśmy las dzięki użytkownikom Flex


@slav72 napisał(-a)

@Wiktor  super akcja 👍

W Bydgoszczy staramy się sadzić drzewa i inną roślinność z pomocą organizacji pozarządowej Fundacji IMMO która to pomaga nam w uzyskaniu zgód, wyborze lokalizacji i gatunków jakie najlepiej sprawdzą się w środowisku miejskim. Dzięki temu może to niewiele ale w zeszłym roku posadziliśmy 156 drzew i 300 krzewów, a w tym roku planujemy podwoić tą liczbę 😊


Wooow, woow, wow... @slav72 😀
Świetna sprawa! Widzę, że u ciebie na mieście 🌆 też myśli się o takich sprawach :)... Tak naprawdę już jedno drzewko 🌳 to krok 👞 do przodu... A jak wiemy od Neila Armstronga: "Dla człowieka to jeden mały krok, dla ludzkości... " 😉


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

🌳🌷🌿 Mamy to! Posadziliśmy las dzięki użytkownikom Flex


@agat13 napisał(-a)

@WiktorZłożyłem życzenia i od Ciebie...pomyśl, jakby tak ograniczyć mycie do 20 sekund jaka by była oszczędność globalnie? Tyle tylko, że wtedy ci z zanikającym węchem byliby szczęśliwsi...

U mnie odwrotnie-rano padało, teraz słońce z pewną taką nieśmiałością wygląda


Uuuu... 20 s - to dość ekstremalnie 😄. Ale bez wątpienia w skali globalnej to by było coś 😎
Myślałem bardziej o schodzeniu z poziomu kilu minut 🤔😋

Mamy chyba klasyczny kwiecień-plecień 😁


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

🌳🌷🌿 Mamy to! Posadziliśmy las dzięki użytkownikom Flex

@Wiktor  racja tak właśnie, próbujemy coś zdziałać w ramach społeczności lokalnej, cytując "bo jeśli nie my , to kto?"

Ale nie mogę powiedzieć że nie, gdyż włodarze miejscy też coraz częściej pochylają się nad problemami związanymi z ekologią i środowiskiem 🙂