Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

[archiwum] Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling 📱📶


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Aplikacja WiFi Calling dla Androida

Dzięki za cynk, przetestujemy i sprawdzimy co można na to poradzić.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Aplikacja WiFi Calling dla Androida

Jak tam korzystanie z aplikacji? Ja w nju mam ten problem, że (kiedy używałem jej testowo) nie zawsze zestawiała połączenie i musiałem powtarzać czynność kilkukrotnie, albo kiedy przychodziło połączenie to i tak normalnie po sieci komórkowej a nie WiFi. Telefon Galaxy J5 (2016). Generalnie bardzo fajnie, że jest, ale chyba trzeba ją trochę udoskonalić. Szkoda też, że zużywa tyle energii w porównaniu do innych elementów w systemie - niby jest zastrzeżenie, że będzie zużywać więcej, ale aż tyle? Momentami (chyba przy pierwszych uruchomieniach) pojawiał się problem, że połączenie rozpoczynało się od trybu głośnomówiącego. Pytanie po co i skąd ten bug? 😄 Nowe spostrzeżenia: rozmówcy sami siebie słyszą, nie zawsze działa przełączanie między trybem głośnomówiącym, a przednim głośnikiem, dodatkowo aplikacja wygasza wyświetlacz tylko kiedy otwarte jest okno rozmowy, a nie w każdym innym momencie (jak to jest przy rozmowie realizowanej przez sieć komórkową).

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - appka WiFi Calling

Jeśli chodzi o wykorzystanie baterii, @benny_b, to powinna zużywać porównywalnie do innych "dialerów", czyli aplikacji służących do wykonywania połączeń oraz tylko trochę więcej ze względu na znacznie lepsze zabezpieczenia połączeń (vpn).

 

Co do appki dla nju to zapraszamy na forum nju... Absolutnie stąd nie wyganiamy i cieszymy się, że napisałeś, ale obie appki mogą jednak nieco się różnić, więc nie mieszajmy proszę. W Nasz Orange tylko tematy dot. appki dla Orange.

 

btw, gdyby ktoś z korzystających z appki Orange miał jakiś problem to najlepiej niech założy nowy temat na forum, a w nim opisze szczegółowo problem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - appka WiFi Calling

Bardzo chętnie zostanę oczywiście 🙂 Sęk w tym, że dla nju działa dokładnie ta sama aplikacja co dla Orange 😄

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 4
  • 0

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - appka WiFi Calling

Witam

Mam niebranodwany Huawei P10  i gdy chce sciagnac apliakcje wifi calling to widze inforamcje " Twoje urządzenie nie ejst zgodne z tą wersja" w opcjac poalczenie widze ze mam zaznaczona opcje uzywania VoLTE. Opcji o wifi calling nie widze. Czy możecie pomóc?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - appka WiFi Calling

Wygląda na to jakby VoWiFi miało się pojawić natywnie w późniejszym terminie albo w ogóle nie jest obsługiwane przez to urządzenie, co jest mało możliwe (w końcu to flagowiec). Póki co, natywnie, wspiera jedynie VoLTE wg danych przekazanych przez Orange pod koniec lipca.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - appka WiFi Calling

Dobrze mówi @benny_b 🙂 P10 ma już VoLTE. Nad WiFi Calling dla P10 pracujemy, @wartrix, cierpliwości. Tutaj jest na bieżąco aktualizowana lista: http://biuroprasowe.orange.pl/blog/kolejne-telefony-z-volte-wifi-calling-w-orange/

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 4
  • 0

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - appka WiFi Calling

OK super. @Artur a powiedz mi czy będę musiał wrzucić soft od orange czy ciagnać cały czas na niebrandowanym jak już będzie działało wificalling?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - appka WiFi Calling

Nie będziesz musiał zmieniać softu, nawet jeśli masz niebrandowany, @wartrix. Wystarczy zwykła aktualizacja Androida, gdy wyjdzie update 🙂

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Darmowa aplikacja WiFi Calling dla Androida

Właśnie uruchomiłem apkę na numerze z NJU. Działa 🙂