Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

[archiwum] Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling 📱📶


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

Sony xz powinno mieć natywnæ implementację, więc apki nie pobierzesz. Tylko czy ta natywna już jest?

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 31
  • 0

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

Niestety nie mam w Google Play dostępnej aplikacji...Emotikon: Smutny

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 73
  • 6

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

@Mieschko

Xperia XZ należy niestety do grupy tych telefonów, na które producent już zdążył przygotować soft z VoLTE, ale jeszcze nie zrobił obsługi dla VoWiFi. Jesteśmy z Sony na bieżąco w czasie testów i mocno wiosłujemy, aby dopiąć wersję z VoWiFi na ostatni guzik. A konkretnie, Sony poprawia, my testujemy, Sony poprawia, my testujemy........

Proszę o cierpliwość. Ten model otrzyma tzw. natywne wsparcie dla WiFi Calling.

 

Aplikacja została stworzona dla starszych modeli telefonów oraz dla tych, dla których producent nie deklaruje wprowadzenia VoWiFi w oprogramowaniu systemowym.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

Ja za to mam wrażenie, że rozmowa między Orange i Play nie zostala zrealizowana w HD Voice, pomimo tego że chwilę wcześniej (przez 3G) świetnie to śmigało. Osoba, do której dzwoniłem w ogole mówiła, że ma problem ze zrozumieniem mnie podczas rozmowy przez WiFi.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

To akurat normalne nawet w natywnym VoLTE/WiFi Calling, że rozmowy poza sieć częściej są bez HD Voice niż przy połączeniu w 2G/3G.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

No nie jest to takie normalne skoro rozmowy przez 2G/3G mogą iść w normalnej jakości, a nie pogorszonej - dziś powinniśmy zmieniać już pojęcia kiedy jakość jest normalna a kiedy gorsza/lepsza. Dodam, że ten problem wystąpił na Galaxy J5 (2016), które pomimo tego że dostaje powoli Andka 7.1.1 niestety pewnie nie doczeka się natywnego wsparcia dwóch nowych technologii ze strony operatorów. Tak czy inaczej przynajmniej mogłem zainicjować rozmowę bez problemu, co już jest plusem w porównaniu do prób na starej wersji aplikacji.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

Póki co to nie ma wdrożonej pełnej wymiany HD Voice między Orange a Play, więc nie wszystkie połączenia będą w HD Voice, a że brak HD Voice jest częstszy przy korzystaniu z VoLTE i WiFi Calling to osoba sprawa.
Anonim

Nie dotyczy

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling


Misiek62 napisał(-a):

Mieschko napisał(-a):

A na Xperię XZ nadal nie da rady zainstalować...


@Mieschko  dostajesz jakiś opis, komunikat informujący o powodach błędu? Ja mam tylko M4aqua i mi appka śmiga.


@Misiek62, jak przebrnę przez to, to potestujemy?Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

Na p8 Lite z 2ma kartami SIM nadal aplikacja po jakimś czasie sama się wyłącza .... ( oczywiście ustawiona jako chroniona etc ).

Anonim

Nie dotyczy

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling


rafik_ napisał(-a):

Na p8 Lite z 2ma kartami SIM nadal aplikacja po jakimś czasie sama się wyłącza .... ( oczywiście ustawiona jako chroniona etc ).


@rafik_, być może przyczyna leży po stronie ustawień aplikacji.