Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

[Do 31.12.2022 r.] 5G pass w ofercie na kartę


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

[Do 30.06.2022] 5G pass w ofercie na kartę

@ŁysaKaszankaINC- zanim się rozpędzisz sugeruję zapoznanie się z dokumentami źródłowymi dotyczącymi poruszanej tutaj kwestii - Prezes UOKiK i owszem, wydawał decyzje o ukaraniu telekomów za włączanie klientom niezamawianych usług, z tym, że analiza przedmiotowych decyzji oraz orzecznictwa Sądów je podtrzymujących (np. https://www.uokik.gov.pl) jasno wskazuje, iż dotyczą one :
"(...) praktyki uruchamiania płatnych usług telekomunikacyjnych bez świadomej zgody konsumenta (...)",
jak również :
"(...) pobierania od konsumentów płatności za aktywację usług dodatkowych bez uzyskania ich wyraźnej zgody.(...)"
czyli takich, które generują koszta po stronie klienta, a nie zostały przez niego zamówione wprost:

"(...) Włączenie dodatkowo płatnych usług zawsze musi odbywać się za wyraźną i świadomą zgodą konsumenta. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, powinno się to odbyć najpóźniej w chwili wyrażenia przez niego woli zawarcia umowy. (...)" - (por art 10  Ustawy z dnia 30 maja 2014 r.
o prawach konsumenta
)

W polskim systemie sądowniczym stosuje się, z reguły, wykładnię gramatyczną prawa (wykładnię językową), z której, w przedmiotowych przypadkach jasno wynika, że penalizowane przez prawo jest włączanie niezamówionych usług płatnych.  Argumentum a contrario - włączanie usług BEZPŁATNYCH wydaje się być dozwolone.

I ponawiam pytanie - co się stało z popularnym w Polsce stwierdzeniem, że "Za darmo to i ocet słodki" ? 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

[Do 30.06.2022] 5G pass w ofercie na kartę

Ja aktualnie nie mam telefonu z 5g ale tata ma i zarówno on jak i ja włączyliśmy sami pakiet, nie jestesmy w zasiegu 5g ale ludzie i bez zasiegu sie skarzyli. I zarówno przed aktywacją jak i po prędkości i parametry takie same. Z tą całą sprawą tylko garstka osób się skarży na ten problem. Zarówno tu jak i na innych stronach/forach tylko garstka więc problem nie dotyczy ogółu tylko niewielkiego procentu ludzi więc tu raczej nie problem pakietu może trochę. Bardziej bym się skłaniał do szeregu innych czynników może w połączeniu z pakietem. Ale raczej nie problem samego pakietu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

[Do 30.06.2022] 5G pass w ofercie na kartę

Istnieje ogólna zasada 1-9-90.

 

1% użytkowników jest świadoma i aktywna, ceni sobie jakość, posiada kompetencje prosumenckie, umie weryfikować i porównywać, wygłasza swoje merytoryczne zdanie.

 

Dalsze 9% to średniacy. Wiedzą co to LTE, coś słyszeli o 5G, potrafią włączyć tryb samolotowy, wysłać maila i napisać komentarz na forum.

 

Pozostałe 90% to "apacze". Korzystają bezrefleksyjnie z dostarczających usług, jak za darmo coś dostają, to się cieszą, bo dobra cena, na forach tylko czytają (" a tak sobie pacze na nasz Orange"), raczej podążają z tłumem.

 

Nasze forum to połączenie trzech powyższych grup, głosów niezadowolenia jest względnie mało, bo i osób cyklicznie weryfikujących jakość swoich łącz jest mało.

 

Poniżej kolejny krytyczny głos:

IMG_20211230_081920.jpg

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

[Do 30.06.2022] 5G pass w ofercie na kartę

Kolejne opinie:

 

IMG_20211230_193928.jpg

IMG_20211230_193944.jpg

Proszę nie odczytywać moich wpisów jako ataku. Z Orange jestem związany od prawie 20 lat, kilka razy chciałem zmienić operatora, ale dobrze, że tego nie zrobiłem. Co więcej całą rodzinę przeniosłem do Orange, miałem konto w Orange Finanse, teraz wyczekuję na światłowód Orange, o którym słyszałem same dobre opinie. Dlatego zależy mi na jakości Orange. Zwracanie uwagi na słabości podejmowanych działań wynika wyłącznie z troski. Liczę na wyciągnięcie wniosków, zaniechanie błędów, naprawę konfiguracji i zwiększenie zasięgu 5G 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

[Do 30.06.2022] 5G pass w ofercie na kartę

Czy 5G jest aktywne gdy jest aktywny pakiet bez limitu np. polaczenia smsy bez limitu za 25zł / msc?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2802
  • 6985
  • 182

[Do 30.06.2022] 5G pass w ofercie na kartę

Wg regulaminu pakiet nie jest obowiązkowy:

Usługa „5G Pass” umożliwia korzystanie z technologii 5G (Agregacja Pasm z 4G LTE), pod warunkiem spełnienia przez Abonenta
następujących warunków:
a. aktywna Usługa „5G pass”,
b. przebywanie w zasięgu technologii 5G,
c. korzystanie z urządzenia obsługującego technologię 5G,
d. korzystanie z karty SIM wspierającej LTE.

Anonim

Nie dotyczy

[Do 30.06.2022] 5G pass w ofercie na kartę

Dziś testowałem 5G Pass w Orange, włączyłem SMS, transfer spadł o 3/4, poprzez czat więc to wyłączyłem, szybciej po LTE mam, Moto G50 5G niestety musi poczekać na prawdziwe 5G, ale mam 5G w Orange też 😁

Więc tak na koniec, coś z usługą nie tak, lepiej na LTE z agregacja pasm o co dziwne, ipv4 lepiej się sprawdza, stabilniej i szybciej. 5G wymaga ipv6 i może w tym tk i problem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

[Do 30.06.2022] 5G pass w ofercie na kartę

Póki co tak czy siak słabszy transfer będzie na 5g niż w lte na agregacji . Tm/Orange/Play  ma 5g póki co na paśmie 2100 więc jest 1 pasmo. Więc porównywanie prędkości uzywajac 1 pasma (5g) i w agregacji kilku pasm lte wiadomo ze lepiej wypadnie lte. Tu musiałbyś porównać w tym samym miejscu lte 2100 z 5g 2100 zeby było fair . Podam ci przykład ze : mam nadajnik o 25km oddalony odemnie z tmobile ktory ma 5g w paśmie 2100. Tata ma telefon z 5g jakiś czas temu specjalnie z tatą pojechałem pod nadajnik miałem wykupiony pakiet 5g w tm. na miejscu prędkosc jaka wychodziła to koło 200 . 150-190 Mb/s. W routerze mobilnym miałem 2 kartę i miałem wlaczona agregacje . Nie sprwdziłem ile pasm : 2lub3 ale prędkości wychodziły podobnie. Żałuję, że nie sprawdziłem ile na lte2100 wyszło zapomniałem sprawdzić. Pamiętajmy jeszcze ze pasmo 2100 jest współdzielone pomiędzy 5g a lte. Więc to też swoje robi..U mnie w domu od listopada/grudnia tmobile osiaga  w dzien predkosci 60-100 czasem 120 w nocy nawet dojdzie więcej. W agregacji 3pasm. W odleglosci kilkuset metrów od domu na agregacji 2 pasm wykręca koło 170-210. Raz nawet na paśmie 2100 wykręcił 190-200. A zaczęło się wgl od tego ze w miejscowosci obok jakoś w październiku zauważyłem ze w jednym miejscu na b800 wychodzi predkosc na 100mb zalaczylem agregacje i prawie 200 .  wtedy jeszcze u mnie na wsi tak dobrze nie wykręcało prędkości wtedy u mnie dopiero łapał 50-60. W każdym razie póki to nie jest 5g na prawdziwych pasmach do tego docelowych to jest póki co lepiej na lte z agregacją. A co do Orange to dalej się zatrzymało u mnie na prędkości 50mb


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

[Do 30.06.2022] 5G pass w ofercie na kartę

Czyli kolejne osoby potwierdzają, że 5G działa gorzej niż LTE z agregacją.

Anonim

Nie dotyczy

[Do 30.06.2022] 5G pass w ofercie na kartę

  • @ketrasaArtur  jest ciekawie, bo mając 5G pass aktywny, nawet 4G tryb i LTE+ wychodzi blado, więc pozbyłem się 5G pass, nie włączę szybko tego ?
  • Inna sprawa to profil Danych Mobilnych, 5G wymaga IPV6, nie w każdej lokalizacji to działa poprawnie i szybkość spada, sporo zmieniałem w ustawieniach, aż mi się moduł zwiesił 😄
  • Więc na dziś to LTE+ mam i IPV4, szybkość teraz nie zachwyca bo 60Mb/s pobierania i 12Mb/s wysyłania, cudaczny asystent blokuje mi zrzuty ekranu na pamięć telefonu, uparcie chce na FB to słać, więc nie pokażę konfiguracji 😉
  • Jedno fajne w tej Moto G50 5G, ten asystent głosowo muzykę mi puszcza z Spotify i wyszukuje w telefonie czy internecie, nie uczyłem go rozpoznawania głosu, sam ogarnął 😉