Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

[Do 31.12.2022 r.] 5G pass w ofercie na kartę

Anonim

Nie dotyczy

[Do 30.06.2022] 5G pass w ofercie na kartę

Przez te testy wskoczył lejek... 😔

Zrzuty ekranu działają, wyłączyłem je niechcący w zarządzaniu aplikacjami 🤣

Screenshot_20220215-225807.png


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

[Do 30.06.2022] 5G pass w ofercie na kartę

Czemu twierdzisz że 5g wymaga ipv6? Nigdzie w wymaganiach i w dokumentacji dotyczącej 5g nie widziałem takiego wpisu. Czy to jakieś wymaganie Orange? Bo przecież w innych sieciach i tak ipv6 nie istnieje a przecież mają jakoś działające. Cóż u mnie najbliżej to chyba w Krakowie Orange ma więc nie przetestuję jak Orange działa. Wiem tylko jak tm wychodzi. Porównując na miejscu 5g2100 z lte w agregacji 2lub3 pasm prędkości podobne były. Najlepsze jest to że na lte w agregacji pasm w całej tej miejscowości tm można tylko mieć 50-80 w najlepszym razie więc w cholere obciążone nadajniki jak widać w lte na agregacji tam tak działa ale tylko pod nadajnikiem kilkaset metrów dalej po całej miejscowości nawet na lte w agregacji kaszana. A porównać to z wsią w której mieszkam czy sąsiednią miejscowością od której się zaczęło i bez problemu widać że jest znacznie lepiej. Jednak współczuję mieszkańcom miast. Bo na wsiach widać rozwoj w prędkości a ci mają słabo. Co do zasięgu faktycznie w 5g jest słabszy mimo że jest na tej samej częstotliwości co lte i lte2100 lapalo jeszcze kilkaset metrów a 5g2100 już nie. Powinny mieć ten sam zasięg bo to nadal pasmo 2100 ale możliwe że anteny inaczej obrócone czy coś.

Anonim

Nie dotyczy

[Do 30.06.2022] 5G pass w ofercie na kartę

@Emill1  wyszło w praniu, że IPV6 musi być, jak jest IPV4 to wysyłanie max 2Mb/s 😎

Zresztą w Orange jak nie ustawisz IPV6 to iPhone ci będzie zgłaszać problemy z siecią, tak to jest w Orange.

T-Mobile czy inna sieć może ma to inaczej rozwiązane, stąd IPV6 nie jest potrzebne w konfiguracji Danych Mobilnych.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

[Do 30.06.2022] 5G pass w ofercie na kartę

Coz iphona nie mam i nie zamierzam mieć raz miałem w rękach i nic nie mogłem na nim znaleźć zbyt głupi telefon do kitu te 🍏.😎 co do faktu że w 5g Orange musi mieć to się nie wypowiem bo zbyt daleko mam do nadajnika najbliższego i nie pojadę specjalnie żeby sprawdzać jak chodzi. Póki co mi 5g nie potrzebne do szczęścia. Podobne mam prędkości w agregacji na wsi do prędkości 5g2100 oddalonym o kilkaset metrów gdy testowałem  a nawet czasami na samym pasmie 2100 mam nawet więcej u siebie a u mnie nadajnik jest oddalony o kilka kilometrów. Więc póki co widać że lte działa lepiej na wiosce niż w miasteczku niewielkim bo tam przeważnie jest koło 50mb. W najlepszym razie raz czy 2 udało sie złapać z 70-80. A z tg nadajnika 5g jest niewielki zasięg parę domków w okolicy i tyle nadajnik trochę na odludziu. Więc raczej to ciekawostka. Dla tych co mieszkają obok to może i robi różnicę bo mg używać jednego pasma zamiast kilku a jeśli mają router którym mg agregować 5g z lte to może i jeszcze lepiej to wyjdzie


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 46
  • 0

[Do 30.06.2022] 5G pass w ofercie na kartę

Orange jest nieformowalna. Kilka miesięcy temu pisałem o tym, jak sieć włączyła 5G pass bez mojej zgody i wiedzy. Złożyłem reklamację, przeprosili, wyłączyli usługę. 

 

Dziś 2 smsy :

 

"Dobra wiadomosc. Specjalnie dla Ciebie przedluzylismy za darmo waznosc uslugi 5G pass do 31 grudnia 2022 roku! Dzieki usludze mozesz korzystac z szybkiego internetu jesli znajdujesz sie w zasiegu 5G i posiadasz urzadzenie obslugujace 5G. Wiecej na www.orange.pl/5g"

 

i

"Usluga "5G pass" zostala wlaczona i jest wazna do 31.12.2022. Z szybkiego internetu w 5G mozesz korzystac, jesli znajdujesz sie w zasiegu technologii oraz posiadasz urzadzenie obslugujace 5G. Wiecej na orange.pl"

 

Ile więcej takich niespodzianek. Nie wiem czy tak trudno zrozumieć, że nie chcę uszczęśliwiania na siłę. Od razu oczywiście wyłączyłem 5G pass i już piszę kolejną reklamację. 

 

 

________________

Wpis poddany edycji - Rafał


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

[Do 30.06.2022] 5G pass w ofercie na kartę

Czy 5G w Orange dalej degraduje parametry LTE, czy po pół roku "już" to zostało naprawione?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 78
  • 0

[Do 30.06.2022] 5G pass w ofercie na kartę

@iwan82 nie ma co sie az tak spinac. Nie wiem jak w innych miastach ale u mnie 5G nie wszędzie działa a jak działa to wole przełączyć na LTE bo lepiej po prostu działa. Zabieg marketingowy, obecne 5G to lipa.

 


Zespół Nasz Orange
  • 2908
  • 10834
  • 64

[Do 31.12.2022r.] 5G pass w ofercie na kartę

Informacje w pierwszym poście zaktualizowane. Trochę się pozmieniało.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

[Do 31.12.2022r.] 5G pass w ofercie na kartę

Już dzięki użytkownikom na forum NO można było się dowiedzieć, że promocja na 5G jest przedłużona.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 46
  • 0

[Do 30.06.2022] 5G pass w ofercie na kartę

Wkurzam się na to, że Orange aktywuje coś bez miej zgody.

@Wojciech napisał :

"5G pass” będzie włączany automatycznie i bezpłatnie na wszystkich obecnych i nowych numerach Klientów Orange na kartę, którzy wyrazili zgodę na komunikację drogą elektroniczną i posiadają urządzenie obsługujące 5G".

Już od dawna nie mam aktywnej zgody na marketing a mimo to, Orange ciągle coś wysyła, ciągle coś modyfikuje na moim koncie.

Panie @Wojciech co jeszcze zrobić, oprócz wyłączenia zgód marketingowych, abyście zostawili moje konto prepaid w spokoju?

Poza tym, mając aktywny 5G pass, zarówno przełączając na 5G lub na 4G prędkość znacząco spada. Wyłączając 5G pass prędkość na LTE wraca do normy i powraca agregacja pasm. Dlatego mnie to tak denerwuje. Że bez mojej akceptacji, Orange pogarsza jakość mojego neta.