Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

[archiwum] Numer Tymczasowy - Skarbonka


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 312
  • 601
  • 5

[archiwum] Numer Tymczasowy - Skarbonka

Zanim numer zostanie przeniesiony otrzymujemy numer tymczasowy i moje takie pytanie jak to jest ze skarbonka czy otrzymujemy po 31 dniach od aktywacji numeru tymczasowego, czy od momentu przeniesienia możliwość włączenie skarbonki?  

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Numer Tymczasowy - Skarbonka


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Numer Tymczasowy - Skarbonka

@Ultra2020 czas liczony jest od aktywacji numeru tymczasowego i musi wynosić 31 dni, aby aktywować skarbonkę.

Jeżeli aktywujesz wcześniej, przed upływem 31 dni, to dostaniesz SMS-a zwrotnego z informacją że jeszcze nie jesteś uprawniony. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba również jest uwzględniony czas, ile trzeba jeszcze poczekać do uruchomienia skarbonki.

 

Tu masz info o skarbonce:

https://www.orange.pl/view/skarbonka

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 312
  • 601
  • 5

Numer Tymczasowy - Skarbonka

Akurat gdy przenosiłem numer do Orange nie wrzuciłem do telefonu numeru tymczasowego tylko poczekałem aż do dnia przeniesienia i chyba dlatego mam 7dni stażu.

 

Ultra2020_0-1586344624722.png

 

Już niedługo zostanie przeniesiony mój prywatny numer i aktywuje numer tymczasowy od razu po przyjściu, by sprawdzić, czy tym razem będzie inaczej.

 

 

2.Kolejne pytanie bonus 10% po 24 miesiącach jest także liczony od aktywacji numeru tymczasowego czy już od dnia przeniesienia numeru? 

 

3. staż numeru rozumiem jest od dnia przeniesienia numeru?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Numer Tymczasowy - Skarbonka

Staż numeru liczy się od aktywacji w systemie Orange. Często to nie pokrywa się z pierwszym uruchomieniem sim, bo Orange aby odebrać sim musi mieć aktywny numer u siebie w systemie.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Numer Tymczasowy - Skarbonka

@Ultra2020 staż numeru jest liczony od włożenia karty SIM do telefonu i wykonanie pierwszego połączenia. Od tego momentu zaczyna być liczony aktywny numer w sieci. Możesz to wykonać również na numerze tymczasowym, to staż zacznie być liczony wcześniej, zanim zostanie przeniesiony numer docelowy.

 

Może być kilkugodzinne opóźnienie z powodu aktualizacji danych w systemie po uruchomieniu karty SIM.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 312
  • 601
  • 5

Numer Tymczasowy - Skarbonka

@Piotrekk85 @ketrasaArtur Dzięki za wyjaśnienie 🙂 

 

Teraz zapytam jeszcze na temat zbierania wspólnego czy numery mogą być w innych taryfach?

Np. osoba zapraszająca czy może być w Orange Yes a Ja w Orange Free? I czy jeśli wyśle mi zaproszenie szybciej to otrzyma komunikat że nie posiadam jeszcze skarbonki? 

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Numer Tymczasowy - Skarbonka

@Ultra2020 oba numery musza mieć staż ponad 31 dni. Inaczej skarbonka nawet wspólnie nie będzie uruchomiona.

 

Obecnie dostępne są tylko taryfy FREE. Stare taryfy, POP, YES to tylko prawa nabyte. Poz mianie już nie będzie można powrócić do poprzednich taryf. Tylko FREE.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23