Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet w Niemczech - pytanie odnośnie pakietu GB i opłat za każdy 1 MB transmisji

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Internet w Niemczech - pytanie odnośnie pakietu GB i opłat za każdy 1 MB transmisji

Dzień dobry,


Mam pytanie. Znajomy chce wyjechać do Niemiec na jakiś czas na wakacje. Mam mu doradzić jeśli chodzi o internet w UE. Chciałbym się po pierwsze podpytać jak to działa bo znalazłem w poradniku na stronie Orange, że każda oferta ma w standardzie ileś GB pakietu UE, ale jest również informacja, że do każdego pobranego MB doliczana jest opłata w wysokości 0,001845 grosza. Czyli za 1 GB zapłacimy ok 1,9 zł. Wychodzi więc na to, że nie dość, że zżera nam z naszego pakietu megabajty to jeszcze za każdy będziemy rozliczani z salda zgodnie z powyższym? Wychodzi więc na to, że działa to inaczej niż w transmisji krajowej, gdzie nic nie płacimy oprócz za pakiet. W Uni Europejskiej zawsze będziemy kasowani za każdy pobrany megabajt, czy można jakoś to "obejść"?

Podsumowując poszukuję taryfy i promocji, w której:

- w kraju za połączenia, sms'y i stacjonarne do każdej sieci nie zapłącę nic,

- internet w kraju przynajmniej 15 GB po wyczerpaniu limitu, zwalnia, ale nie płacę nic

- miesięcznie za wszystko płacę 30 zł

- w UE internet - czym więcej GB tym lepiej w standardzie po wykupieniu odpowiedniej promocji w Polsce,

- w UE o ile to możliwe nie płacę nic, czyli nie płacę za każdy 1 MB pobrany (wspominałem o tym wyżej).


Czy jest w ogóle taka oferta? Jak nie to jaka jest najkorzystniejsza w Orange?

Dzięki za pomoc

 

____________

* W temacie doprecyzowano kategorię - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet w Niemczech - pytanie odnośnie pakietu GB i opłat za każdy 1 MB transmisji

@Piotrek94 z Twojego opisu wnioskuję, że chodzi o pakiet Rozmowy, SMS-y, MMS-y + 15 GB za 30 PLN w ofercie na kartę.

Niestety nie ma takiej oferty, żeby miesięcznie w Roamingu uzyskać aż 15 GB. Możesz z takiego pakietu uzyskać 3,51 GB, miesięcznie w roamingu..

Kolejna sprawa, to lejek, po wykorzystaniu pakietu GB. W roamingu tak nie ma. Wykorzystujesz pakiet GB, następnie pełna prędkość dalej zostaje, ale już płatnie za każdy pobrany MB, do momentu wykorzystania środków z konta głównego.

Opłaty dodatkowej za wykorzystanie MB w roamingu już nie ma. Kiedyś była taka dopłata, ale została zniesiona chyba w maju rok lub dwa lata temu.

 

Może lepiej zaproponować ofertę FLEX. W roamingu również jest pakiet GB w wysokości 3,51 za 30 PLN, ale po wykorzystaniu włącza się lejek. Maksymalnie można uzyskać pakiet 9,31 GB, ale koszt wynosi miesięcznie 80 PLN.

Zaleta jest taka, że we FLEX jest lejek i dodatkowe opłaty za przekroczenie limitu GB w roamingu nie ma.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet w Niemczech - pytanie odnośnie pakietu GB i opłat za każdy 1 MB transmisji

@Piotrek94 z Twojego opisu wnioskuję, że chodzi o pakiet Rozmowy, SMS-y, MMS-y + 15 GB za 30 PLN w ofercie na kartę.

Niestety nie ma takiej oferty, żeby miesięcznie w Roamingu uzyskać aż 15 GB. Możesz z takiego pakietu uzyskać 3,51 GB, miesięcznie w roamingu..

Kolejna sprawa, to lejek, po wykorzystaniu pakietu GB. W roamingu tak nie ma. Wykorzystujesz pakiet GB, następnie pełna prędkość dalej zostaje, ale już płatnie za każdy pobrany MB, do momentu wykorzystania środków z konta głównego.

Opłaty dodatkowej za wykorzystanie MB w roamingu już nie ma. Kiedyś była taka dopłata, ale została zniesiona chyba w maju rok lub dwa lata temu.

 

Może lepiej zaproponować ofertę FLEX. W roamingu również jest pakiet GB w wysokości 3,51 za 30 PLN, ale po wykorzystaniu włącza się lejek. Maksymalnie można uzyskać pakiet 9,31 GB, ale koszt wynosi miesięcznie 80 PLN.

Zaleta jest taka, że we FLEX jest lejek i dodatkowe opłaty za przekroczenie limitu GB w roamingu nie ma.

Anonim

Nie dotyczy

Internet w Niemczech - pytanie odnośnie pakietu GB i opłat za każdy 1 MB transmisji

@Piotrek94  nie ma takiej oferty jakiej oczekujesz  skromny pakiet GB na kartę w UE, proponuję lokalny starter do internetu, będzie więcej GB. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Internet w Niemczech - pytanie odnośnie pakietu GB i opłat za każdy 1 MB transmisji

Nie chodziło mi o pakiet 15 GB dla UE. Mam świadomość, że pakiet GB dla UE jest mniejszy niż krajowy. Chodziło mi głównie o lejek i dopłatę za każdy pobrabny MB. Czy jesteście pewni, że tej opłaty już nie ma?

Przykładowo mam 3,5 GB transmisji roamingowej dla UE. Czy korzystając z internetu już od początku jest naliczana opłata dodatkowa, czy dopiero po wykorzystaniu pakietu? Czyli jak rozumiem lejka nie ma. Czy jest opcja jego włączenia? Proponowany Orange FLEX różni się czymś od standardowej oferty prócz tego, że ma "lejek"?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet w Niemczech - pytanie odnośnie pakietu GB i opłat za każdy 1 MB transmisji

@Piotrek94 opłata jest naliczana po wykorzystaniu pakietu roamingowego. Lejka nie ma, jak już wcześniej wspomniałem i nie da się to włączyć. Tylko oferta FLEX ma lejek po wykorzystaniu pakietu roamingowego.

Co do FLEX, wszystkim zarządzają z apki, nawet aktywacją numeru jak i przeniesieniem. Opłatę dokonujesz po przez płatność kartą lub BLIK. Nie ma opcji doładowania kartą zdrapką, jak w ofercie na kartę.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Internet w Niemczech - pytanie odnośnie pakietu GB i opłat za każdy 1 MB transmisji

@ketrasaArturno to słabo wtedy jeśli chodzi o doładowania. Raczej znajomy nie będzie zainteresowany, ale mu przekażę.

A wym FLEXIE nawet wysyła się SMS'y przez apkę, czy normalnie można korzystać z telefonu, czyli mam na myśli SMS'y przez aplikację "Wiadomości" w Androidzie oraz połączenia przez aplikację "Telefon", oczywiście to domyśle aplikacje w Androidzie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet w Niemczech - pytanie odnośnie pakietu GB i opłat za każdy 1 MB transmisji

@Piotrek94 apka we FLEX pełni funkcję salonu/infolinii. Wszystko sam ustawiasz, natomiast karta SIM działa tak samo jak w ofercie na abonament, czy oferta na kartę. Tylko inny sposób zarządzania. Korzystam już z FLEX od około dwóch lat i zasilenie konta przez blik jest dużo wygodniejsze niż karta zdrapka. Poza tym ma naturalne zabezpieczenia. Jak nie uruchomisz świadomie konkretnych pakietów, konta premium, to opłaty nie zostaną pobrane ponad zadeklarowany plan, no i ma lejek w transmisji danych roamingowych. Warta uwagi oferta nawet jako dodatkowy numer np. do internetu. Często też pojawiają się promocje. Obecnie można aktywować dowolny plan za 1 PLN miesięcznie. Kod FLEX3, wpisać należy przed dokonaniem płatności za plan.

Jeżeli brakuje GB, to zawsze można się odezwać:

https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Dziel-si%C4%99-GB-ze-znajomymi-w-Orange-Flex/m-p/267410#M5452

Zawsze ktoś pomoże, ale przekazanie GB dotyczy tylko transmisji krajowej.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Internet w Niemczech - pytanie odnośnie pakietu GB i opłat za każdy 1 MB transmisji

A można płacić przelewem zamiast BLIKIEM, jeśli chodzi o doładowania? I czy można to robić np. przez stronę orange.pl zamiast przez aplikację w telefonie?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet w Niemczech - pytanie odnośnie pakietu GB i opłat za każdy 1 MB transmisji

@Piotrek94 tylko w aplikacji zarządzasz płatnościami. Można płacić BLIK-iem lub po przez dodanie karty płatniczej. Zasilanie przez stronę orange.pl nie działa.