Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Pogaduchy

@Anonim, w czym? Wojsko to tylko nazwa. Jestem za stanowczym przywróceniem zasadniczej. Wielu nauczyło by to życia 😉

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Pogaduchy

Taaaa... 6 tygodni niby-szkolenia i to ma być wojsko? 😞  Chyba harcerstwo.....

 A już najbardziej mnie śmieszy wynajmowanie przez wojsko cywilnych ochroniarzy zamiast postawienia uzbrojonych wartowników....

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

Będą mieli co opowiadać swoim wnukom, że...służyli w marynarce (za podszewką):smileywink: Chyba św. Antoni nie powinien być ich patronem? A może powinien? Biedni, zagubieni chłopcy z szabelką u boku. Strach się bać!


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Pogaduchy


burebusek napisał(-a):

Będą mieli co opowiadać swoim wnukom, że...służyli w marynarce (za podszewką):smileywink:


O tak! Najwięcej mają do powiedzenia ci którzy wojsko tylko na obrazku widzieli...

 A czy jest czym się chwalić? Nie wiem..

Wnukom może poopowiadam kiedyś ale czy zrozumieją?

A 2 latka  służby w 11PLM były...  Inne czasy, inna służba... 

Kto ciekaw to polecam google, teraz jest w tym miejscu firma cywilna.

 

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

@Jozefg, też byłem w jedenastym...ale cyrku złotowskim, jak o nim mawiano. Mnie wojsko zmarnowało dwa lata, bo ta przerwa w życiorysie skutkowała stratami finansowymi. Miałem dobrą fuchę i czego, jak czego, ale karabinem to umiałem się posługiwać już w dzieciństwie, kiedy bawiliśmy się w wojnę i podchodyEmotikon: Bardzo szczęśliwy Ojciec porządny, matka porządna, a syn.....porządny też był.

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

Pozdrowienia z Orange Warsaw Festiwal - Kings of Leon na foto.....a o czym rozmawiamy.....dzisiaj cały dzień o 5G 🙂 Może już niedługo 😜

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Pogaduchy

@Jozefg, @Anonim, Lato 92/94 5BS Szczecin Podjuchy, szkółka Dęblin 😉 Co prawda już tylko półtora roku, ale fala była...poza tym nie narzekałem 😄 Dużo ludzi narzeka, ale armia uczyła życia. Odrywała pieluchę od tyłka jak ta lala. Inne czasy. Teraz NSR to przedszkole. Ehh, tęskno za tamtymi czasami 😉

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Pogaduchy


mabud73 napisał(-a):
. Ehh, tęskno za tamtymi czasami 😉

Tęskno.... Ale ja tak sobie myślę że to człowiek dużo młodszy był  i to tęsknota za młodością 😄

 

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy


Jozefg napisał(-a):

mabud73 napisał(-a):
. Ehh, tęskno za tamtymi czasami 😉

Tęskno.... Ale ja tak sobie myślę że to człowiek dużo młodszy był  i to tęsknota za młodością 😄

 


@Jozefg, młodość w wojsku nauczyła jedynie pokonywania własnych słabości i zdyscyplinowania w relacji jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Mieliśmy na kompanii chłopaka z kieleckiego, który tak dostał w *****, że na śnie wypowiadał komendy zadawane przez dowódcę ich czołgu. To pokłosie tzw.stalinowskiej szkoły, której "harcerzykom" dzisiaj brak. Każde pokolenie ma własny czas Kombi


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Pogaduchy

Panowie mała ankieta, może każdy napisze z jakiej oferty korzysta w Orange ? Tak z ciekawości Emotikon: Szczęśliwy