Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

@Jozefg  i @Anonim , a co myślicie o takim rozwiązaniu? Na Podbeskidziu podobny na 144 l jest ciut droższy, od innego producenta

kolektor.PNGSolaris.PNG

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

@Anonim  do centralnego fajna opcja, nawet nie wiedziałem że coś takiego jest, szkoda że ogródek mam od Zachodu i tam słońca prawie nie ma, piętrowy dom robi spory cień na dodatek.

 

Edit:

Chyba że od frontu domu, ale to by trochę skalniak oszpeciło, chyba 2/3 go na dodatek zajęło, taka opcja raczej odpada, chyba że by to zamaskował 😃

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

Gdyby można było fachowo obliczyć korzyści i zysk w określonym czasie.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Pogaduchy


@Anonimnapisał(-a)

@Jozefg  i @Anonim , a co myślicie o takim rozwiązaniu? Na Podbeskidziu podobny na 144 l jest ciut droższy, od innego producenta


Fajny, ale to do CWU, wanna, prysznic...  Do CO panele fotowoltaiczne  lepsze, byle w odpowiedniej ilości...

 

@Anonim  - Taaaa.. tylko ile to by musiało być akumulatorów zamiast np bufora 1000 litrów?

  Ja mam w tej chwili 6 szt akumulatorów po 100Ah , jeden może przechować  1,2kWh czyli mam 7,2 kWh  zasilane 3 panelami po 250 watów + wiatrak 400watów.

 Policz sobie ile byś musiał mieć takich aku 'setek'  😄  Zdecydowanie wolę bufor!


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pogaduchy

@Rafałmiło że nas odwiedziłeś @Piotrekk85  raczej my za grzeczni jesteśmy i inne obowiązki wykonują 😄 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pogaduchy

Ostatnio dużo się dzieje ale jedna rzecz (nowe poziomy) mogła się nie wydarzyć 🤪 może jakiś powrót do przeszłości? 🙏

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pogaduchy

@Piotrekk85  boi się podjąć walkę  o nowy poziom 😄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pogaduchy

Nie boję. Ale czasem potrzebny koniec. 😉
Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

@Jozefg  bufor nie musi być mega, tak by nagromadzić na noc energii, wiem że to sporo akumulatorów, ale nie myślę domu zasilać a centralne, dom ewentualnie od wiosny do jesieni.

@Piotrekk85  ja już mam 3 żywot na NO i takie problemy obecnie mnie nie dotyczą, trochę nie łapię o co biega, za dużo masz wszystkiego na NO, niejeden do tego dąży, choć ja bym wolał twoją wiedzę mieć, rangi do niczego w realu się nie przydadzą 😉


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pogaduchy

@Piotrekk85  chłopaki z nasz Orange uznali że za młody na emeryturę jesteś i koniec kropka zostajesz z nami 🙂