Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Pogaduchy

@Anonim   -  Na miarkowniku to ja paliłem 40 lat i  wiem co mówię. Z komina nigdy dymienia nie miałem - jak będzie dmuchał wentylator to popatrz na komin i będziesz wiedział wszystko. 

 Bufor coraz więcej ludzi montuje go kotłów węglowych bo jeżeli piec pracuje maksymalną mocą to jego sprawność jest najwyższa i nie kisi się opał.

 A liczenie proste: 1kg węgla to około 6kWh prądu.

Tak samo można wyliczyć ile kWh czy MJ można zmagazynować w buforze. Użyteczna temperatura wody to 35 - 85*C czyli różnica  około 50*C. 

 Przy 50*C różnicy temperatury w 1000l wody można zmagazynować ~58kWh ...

Ufff... na szybkiego chyba się nie pomyliłem... 😄

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

@Citi2017 , Ty się tym nie przejmuj, bo zostało wszystko wyjaśnione. Pamiętaj, że Zespół NO liczy się z opiniami Herosów. Wiesz, jak mnie "obgadywali"? Pocieszę Cię, bo to @Piotrekk85  m.in. wciągał mnie do Herosów, więc z Tobą nie jest źle. Więcej optymizmu, a jak go masz mało, to dziewczyna da Ci powera kopem w "zadek" na dobry początek Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pogaduchy

@Anonim  a czemu załoga nasz Orange nas olewa ostatnio mało piszą z nami   bez obrazy dla załogi Nasz Orange 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy


@Jozefgnapisał(-a)

@Anonim   -  Na miarkowniku to ja paliłem 40 lat i  wiem co mówię. Z komina nigdy dymienia nie miałem - jak będzie dmuchał wentylator to popatrz na komin i będziesz wiedział wszystko. 

 Bufor coraz więcej ludzi montuje go kotłów węglowych bo jeżeli piec pracuje maksymalną mocą to jego sprawność jest najwyższa i nie kisi się opał.


@Jozefg , a wiesz, że masz rację? Przy nawiewie to od 70°C na rozpalonym węglu nie widać czarnych kłębów dymu i to się sprawdza przy porządnym mrozie. Z mojego doświadczenia powiem tylko tyle, że skraplanie i szlag trafianie pieca nastąpiło u mnie na temp. poniżej 60°C, stąd już nigdy na piecu nie jestem sknerą. Każda instalacja też może mieć wpływ na jakość użyteczną. Miarkownik jest skukany. Przypomniało mi się też, że jeden fachman od c.o. mi powiedział, że nie pali od dołu, tylko od góry i ten żar sobie spada na niższe warstwy. Paliłem tak, ale mnie to wnerwiało. Ten bufor mnie zaintrygował-dzięki Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pogaduchy

@Citi2017: może nie ma ich w pracy? albo może mają dużo zajęć?

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pogaduchy

@Piotrekk85  pewno dużo pracy bo my stronę przeciążamy 😄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pogaduchy

To możemy mniej pisać 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy


@Citi2017napisał(-a)

@Anonim  a czemu załoga nasz Orange nas olewa ostatnio mało piszą z nami   bez obrazy dla załogi Nasz Orange 🙂


@Citi2017 , ja to inaczej odbieram. Jak myszy za bardzo harcują, to kocury i kotki wkraczają do akcji Emotikon: Bardzo szczęśliwy Poza tym, Herosi też mają społeczną misję i są w kontakcie z Zespołem NO. No i nie jest zawsze tak jak na weselu, że dobre wesele jest tylko wtedy, jak wodzirej prowadzi. Wiele zależy od forumowiczów, więc jeżeli jest w miarę spokojnie, to Zespół NO ma szerszy zakres obowiązków, niż zabawianie nas i niańczenie. Czasem jest ich więcej na forum, innym razem zaś mniej. "Wywoływanie" wilków z lasu nie zawsze więc skutkuje migusiem i biegusiem Emotikon: Bardzo szczęśliwy 


Zespół Nasz Orange
  • 1102
  • 7694
  • 79

Pogaduchy

Zespół nikogo nie "olewał i nie olewa" 😉 Działa ostatnio tylko w mniejszym gronie, taka pogoda 😞 A jak już zapewne zauważyliście ostatnio sporo się dzieje, a to też wymaga czasu. Co oczywiście nie znaczy, że nie czytamy co piszecie ;)!

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy


@Jozefgnapisał(-a)

@Anonimnapisał(-a)

, powinny wytrzymać 10 lat, ale wysoka sprawność po 3 czy 4 latach już spada,  prądem 😉


Spada ale po 4 latach nie odczujesz bo po 10 spada bodajże o 4 %

  Ludzie zapominają że panele trzeba czasami umyć... Mężczyzna: LOL

 

3000 litrów to nie tak dużo, w piwnicy się spokojnie zmieści - to 3m3.czyli 2 zbiorniki po 1500 litrów albo 3 po 1000 litrów

 

 


Panele myję często, koło drzewa na gospodarczym są, ptaki je obs...... 😐

Zbiornika na tyle wody, nawet w kilku segmentach nie zabuduję, akumulatory łatwiej.

Zamiast bufora wodnego przy rozbudowie instalacji, wolałbym bufor z akumulatorów, dojście myślę że bym znalazł, na tańszy zakup, ale to plan kilku letni, trzeba by około 20k zł zainwestować, nie ma dofinansowania na takie rozbudowy, więc marnie to widzę obecnie.