Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

Taka Ciekawostka, Google niestety nie jest bez winy, ale tak jak Microsoft, za dużego wyboru, nie mamy, jesteśmy zdani na tych potentatów rynku.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Pogaduchy

Ciekawe, choć nie pierwsze takie zajście. A jaką winę Google czy MS w tym upatrujesz?
Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

Google z Microsoft tylko zestawiłem, wina oczywiście Google, tych win Google ma na koncie więcej, część naprawili, długo by o tym pisać, wspólny mianownik z Google ma Microsoft, to wszędobylska Inwigilacja, ale wyjścia nie ma, trzeba się z tym pogodzić, albo nie korzystać ze sprzętu który jest na Inwigilację narażony.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Pogaduchy

Rozumiem, myślałem, że jakoś łączysz zatrzymanie tego Amerykanina z "winą Google" 🙂

Nie bronię, z ciekawości jeszcze tylko pytam: spotkała Cię już jakaś przykrość związana z tym, że np. Google ma dostęp do niektórych Twoich danych czy sama świadomość, że tak jest sprawia, że niechętnie patrzysz na te firmy?
Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

Staram się być ostrożny, blokuję co się da, jak na razie Google czy Microsoft, nie zaszkodzili mi, ale nie pałam do nich sympatią @Artur , zresztą FB też unikam, 2x konta kasowałem już, jakbym nie musiał to nigdy bym FB nie używał, tak jak produktów Microsoft, telefon chyba w tym roku zmienię na iPhone i konta Google wykasuję tak jak YouTube 😉


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Pogaduchy

Chyba wszyscy wolelibyśmy, aby nasze dane nie były wykorzystywane, ale ja godzę się na to, bo wiem, że dzięki temu mogę za darmo korzystać z mnóstwa bardzo przydatnych mi usług. No i niestety jest też tak, że nie musisz mieć telefonu z Androidem czy systemu od Microsoft, aby takie czy inne firmy korzystały z Twoich wybranych danych, wystarczy, że korzystasz z internetu i "po ptokach".

A czy myślałeś o jakichś konkretnych sposobach, w jakie te firmy mogłyby wykorzystać dane o Tobie przeciwko Tobie czy sama myśl, że posiadają te dane już Cię niepokoi?

 

btw, brakuje tylko @Piotrekk85, który zaraz mnie zje za liberalne podejście 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Pogaduchy

Oj teraz to nawet baterii się z telefonu nie wyjmie to go trzeba zostawić w domu by nas nikt nie śledził. Ale to i tak złudne bo na każdym rogu kamera, automatyczne rozpoznawanie twarzy i wielki brat czuwa (nie tylko w tvnie).

Błagam toczmy merytoryczne dyskusje jak na początku Nasz Orange.
Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

@Artur sama myśl daje już spory niepokój, ale cóż trzeba się z tym pogodzić, w sieci nie jesteśmy anonimowi, pomimo że co niektórzy myślą inaczej, można sporo danych w Google wyszukać, Microsoft też sporo udostępnia, jakby się dało to Microsoft bym porzucił, ale z musu korzystam, zresztą jestem w miarę świadomym użytkownikiem, to myślę że w tarapaty nie wpadnę, ale pewności nigdy nie ma.

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

@Piotrekk85  masz rację 😉

Idę spać bo jutro wyjazd o 6 godzinie rano 😉


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Pogaduchy

Nie kumasz temu boś nie żaba jest , a z resztę ja też  z tego cyfrowanego przez @Wojciech /a " alfabetu nic nie zrozumiałam ( aczkolwiek cyferki ładne są )  @Anonim  🙂